Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 4. 3. 2014 12:15:31

Gooorila
Člen
Registrace: 4. 10. 2009
Příspěvků: 48

Šipka ve tvaru blesku

Dobrý den

Vyrábím jakousi mapu produktu a pro daný účel mi připadá nejvhodnější calc. Nyní mám layout praktický hotový a potřebuji jen spojit některé konkrétní místa šipkami dle toho, jak proudí informace.

Klasické šipky nejsou problém a použiji čáru s šipkou na jednom konci. Bohužel se ještě informace dělí na elektronickou informaci a v takovém případě musím použít šipku ve tvaru blesku (viz https://www.google.cz/url?sa=i&rct=j&q= … 039505493)

Dá se nastavit v calcu čára tak, aby vypadala takto?

Děkuji

Offline

#2 4. 3. 2014 16:30:15

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Šipka ve tvaru blesku

Dá se nastavit. ale ze tří jednotlivých přímek a ta poslední musí být ukončená šipkou. Zavolejte "Zobrazit" > "Nástrojové lišty" > "čára". Z toho sestrojte zalomenou čáru a tu poslední vybavte šipkou. V Calcu to ale nejde spojit a je možné, že se čáry rozjedou i když zadáte manuálně součadnice počátků a konců.


     Je výhodnější to udělat v Draw, a seskupit tyto přímky do jednoho objektu. Ten se pak dá natahovat (roztahovat) podle potřeby. Do Calcu ho normálně vložte schránkou. Máte na výběr jak sílu a barvu čáry, tak typ šipky.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 4. 3. 2014 22:11:17

Gooorila
Člen
Registrace: 4. 10. 2009
Příspěvků: 48

Re: Šipka ve tvaru blesku

Podobně jsem postupoval a narazil jsem na problémy, které popisujete. Na listu je 8 pozic, které se různě propojují, a ještě k tomu nejsou v řadě, ale i různě pod sebou. Takže jsem si s tím hrál a po uložení a otevření byly čáry různě rozházené.

Z kanceláře jsem odcházel ve chvíli, kdy jsem měl otevřený draw a v něm jednu šipku takto nakreslenou, ale již jsem netestoval. Rotace vloženého obrázku snad nebude problém, ale zase jsem narazil na to, že jsou body od sebe různě vzdálené, takže budu obrázek různě natahovat a tím budu jakoby měnit tloušťku čáry :o/.

To jsem si zase na sebe vymyslel blbost, ale v hodnoty se budou měnit a nechtěl jsem to kreslit v cadu, no...

Editoval Gooorila (4. 3. 2014 22:14:18)

Offline

Zápatí