Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 28. 2. 2014 13:09:40

hans
Člen
Registrace: 28. 2. 2014
Příspěvků: 2

Konstantní zobrazovaná velikost písma nezávisle na zvětšení

Zdravím,
OCR mi vytvořilo soubor: http://leteckaposta.cz/544522613
Když to otevřu v OO, zobrazí se některé části textu s velikostí písma, která neodpovídá skutečnosti, navíc když zvětším zobrazení, změní se velikost písma podle přiblížení. Pokud soubor uložím v .doc, je vše v pořádku.

Předem díky za info.

Offline

#2 28. 2. 2014 16:11:11

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Konstantní zobrazovaná velikost písma nezávisle na zvětšení

Export z OCR bývá právě do formátu DOC, ale může být i do jiných formátů. Doc znamený formátování nadpisů, odstavců a tak podobně. Proto je tam mnoho různých písem - a to jak fontů, tak velikostí.
     Další probém je v tom, že tam jsou 2 jazyky. Writer (LO i AOO) si s tím neumí poradit. To se musí udělat pomocí "unknown". Já jsem podobný problém nalezl při překladu přes Google translator, který řadil takto za sebe (prostřídaně) původní výraz a výraz přeložený.
     Netvrdil bych ale, že je to chyba. OCR jazykovou sadu řeší po svém a OOo zřejmě zase jinak. Je otázkou, zda v OCR můžete navolit něco jiného. Například běžné je to "věrný" obraz. Když tuto volbu zrušíte, mělo by se změnit písmo na jediný typ a možná i velikost.
     Také je zřejmě možné zvolit výstup na prostý text, RTF a moje OCR (ABBYY FineReader umí i StarWriter - umí načíst programy z operačníhio systému). Jenže já mám placenou samostatnou licenci a většina OCR je součástí SW pro tiskárny - tím jsou většinou zredukované.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 3. 3. 2014 10:54:06

hans
Člen
Registrace: 28. 2. 2014
Příspěvků: 2

Re: Konstantní zobrazovaná velikost písma nezávisle na zvětšení

Jistě, je to takový formátový guláš, ale jde mi teď hlavně o to, proč se zobrazuje text velikosti 10 v některých řádcích v jiných velikostech. Po přiblížení se některé řádky textu "zvětší" a jiné zůstanou vzhledově stejně velké.

Offline

#4 3. 3. 2014 12:06:27

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Konstantní zobrazovaná velikost písma nezávisle na zvětšení

Já jsem tam našel písmo, se kterým jsem nemohl ani hnout (velikost 6,7 - font psacího stroje). Když jsem změnil font, nebo velikost tak to zůstalo. Vzal jsem to do Calcu a tam se to sice změnilo, ale Char() ukazoval číslo jako kdyby šlo o ASCII - jenže z jiné znakové sady - což jsem nedohledal. Dokument z OCR tam ale zobrazuje nějaké speciality - ostré S, tečkované o a podobně. prostě jiná znaková sada.
      Ta velikost lze v Calcu upravit, ale není zase vidět žádná specialita - jen nějaké divné znaky, které se hlásili jako normální znak - ale ty německé to nebyly.
      Podle mne byste měl hledat cestu formátem z OCR - jestli to jde. Možná by pomohl formát html - ale vlastní formátování - odstavce ap se udrží jen v RTF, DOC a PDF. Jestli je to v originále stejným písmem tak by to byla chyba OCR. Ale opak je asi pravdou a proto je z toho guláš.


      Možná by šlo určit formát jazyka "němčina". To by mělo jít nainstalovat při základní instalaci (respektive opravě - úpravě a pak navolit jazyk z nástrojů). Někdo mi to tady ale vymlouval, že na to musí být snad rozšíření - v základní instalaci němčina není - ale měla by jít navolit. Já si myslím, že stačí ta úprava v instalaci a stáhnout jazykový balíček - pro opravy ap. Pak by se Vám čeština podrtrhávala jako chyba, ale měl by jít upravit formát (hlavně pro Vás velikost) těch divných fontů. - Tedy možná. Jinak by to bylo pracnější - češtinu do českého sešitu - němčinu do německého a vkládat jen sekce na původní místo. A ani to jsem netestoval. Navíc je to asi nejobtížnější řešení. Jde tedy podle mne primárně o to ukecat OCR aby tam dal jedinou znakovou sadu a velikost písma.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí