Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 27. 2. 2014 21:14:14

qwerty14
Člen
Registrace: 28. 10. 2009
Příspěvků: 69

Rychlost oo/lo, sifrovani VYŘEŠENÝ

Ahoj, je LO zásadně rychlejší než oo? - Hlavně u velkých souborů.
Když zahesluju dokument v oo, zašifruje se dokument? Budu ho moct otevřít v jinem pocitace kde je nainstalovany LO?

Editoval qwerty14 (6. 3. 2014 23:29:36)

Offline

#2 28. 2. 2014 10:04:58

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Rychlost oo/lo, sifrovani VYŘEŠENÝ

Obecně by to mělo platit, ale rychlejší je jen Calc. Writer LO má zase větší kapacitu, ale o rychlosti Writeru LO proti AOO nic nevím. Totéř platí pro ostatní aplikace. Navíc bych byl opatrný specifikovat to jako obecnou skutečnost. Zítra už to nemusí být pravda.
     Ta druhá věc by měla být pravdou - mělo by to jít otevřít na jiném počítači. Bohu žel šifrování bylo v minulosti problematické a tato vlastnost ne vždy fungovala. Šifra pracuje tak, že se zašifruje XML. při tom pracuje také s hlavičkovými daty sešitu, které ale samy o sobě zašifrované nejsou.
     Stačilo zašifrovaný sešit spustit na jiném stroji, nebo pod jiným uživatelským profilem a bylo často vymalobváno. Někdy to chodilo. Samozřejmě zárukou na malér je přepsání názvu sešitu po zašifrovaném uzavření - přímo ve složce.
     Problém je nyní v tom, že AOO i LO používají jiné šifrovací algoritmy. Navzájem se však akceptují. nejvíce problémů bylo při přechodu na novou verzi s jiným algoritmem. To se stalo tuším 2x.


     To zaheslování není úplně přesné. Lze "zaheslovat" celý dokument, nebo jen list (z nabídky nástroje). Naproti tomu existuje uložení souboru pod heslem (při ukládaní - uložit jinak) - a pak se může dít to co popisuji. Ovšem abych to upřesnil ochrana heslem existuje ječtě pro mnoho dalších věcí. Například pro knihovnu Basic, nebo pro rámce ap.
     Takže ano na jiném počítači by to mělo normálně fungovat. Fungovat by to mělo i v druhém systému - AOO stejně. Ale ruku do ohně za to nedám. Já používám jiný systém - spouštím ochranu makrem a nic nešifruji. Funguje to úplně stejně, jen je to možné otevřít jako XML. Když to šifruji, tak na úrovni textu v dokumentu a ne v XML. Sešit se normálně otevře (Calc, nebo Writer) ale jsou vidět jen nesmyslné změti znaků. To ale není standardní výbava. Mám to připraveno do seriálu, ale mám určitý problém s chováním LO, takže už na tom visím delší dobu - jinak by to tu bylo nejspíš od vánoc k dispozici.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí