Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 8. 4. 2009 13:44:05

yellowtommy
Člen
Registrace: 8. 4. 2009
Příspěvků: 3

Nevytvari se obsah Headings v Navigatoru

Ahoj, nevim co delam spatne, ale nejde mi vytvorit Obsah nad Styly s cislovanim. Pro nazornost popisu postup co nefunguje.
Mam OO 3.0.1, Anglicke (pro presnost budu dale zminovat anglicke nazvy nastroju), win Vista Business ceske.

1) novy dokument writer.
2) vytvorim si nazvy hlavnich kapitol, ve stylistovy priradim jako Heading1, nastavim styl cislovani, a fonty.
3) Podkapitoly maji prirazeny Heading2, s mensim fontem. Styly nejsou svazany.

Vznika text jako napr.

1. Zviratka (Heading1)
Zviratka zijou v prirode nebo v domacnostech

1.1. V prirode (Heading2)
text... (ve stylistovi Text body)

1.2. V domacnostech (Heading2)
text...(ve stylistovi Text body)

2. Lide (Heading1)
text... (Text body)
Po vytvoreni tohoto textu se vubec neaktualizuje v Navigatoru polozka Heading, je zde 0. Rovnez, pokud vlozim Indexes and Tables - chci udelat OBSAH, tak se objevi jen nadpis, zadne polozky zde nejsou.

Kde delam chybu??? Co je spatne ci jak se ma aktualizovat v Navigatoru Headings?

Diky moc,
martin

Offline

#2 8. 4. 2009 15:19:49

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: Nevytvari se obsah Headings v Navigatoru

Cislovanie treba nastavit v cislovani osnovy (menu nastroje | cislovanie osnovy) - tam priradite k jednotlivym urovniam cislovania styly, vo vlastnych styloch nadpisov cislovanie nenastavujte.

Offline

#3 8. 4. 2009 17:42:16

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Nevytvari se obsah Headings v Navigatoru

Problém je v tom že jste při vytváření obsahu nechal zatrhnuté jen vytvářet z osnovy - to se pak bere číslování nastavené v "číslování osnovy" (nástroje - číslování osnovy), kdežto vy máte nastavené jen číslování odstavců.

Čistější metoda je použít číslování osnovy, jde však udělat i obsah z číslování nadpisů. To musíte při vytváření obsahy v "vytvořit z" vybrat druhou položku "další styly" a vybrat tam z kterých stylů se má seznam vygenerovat.

Offline

#4 8. 4. 2009 18:13:32

yellowtommy
Člen
Registrace: 8. 4. 2009
Příspěvků: 3

Re: Nevytvari se obsah Headings v Navigatoru

AHA, vyborne, tak konecne se tvori seznam v Headings v Navigatoru, DIKY!

Neni mi jasne, jak to ze jsem tento postup nikde v navodech pro automatickou tvorbu Obsahu nenasel, vsude je ze staci mit dobre nastavene Styly.

Nicmene, pokud kliknu prav. tlac. mysi na Table of Contents (kterou jsem si predtim vytvoril v menu Insert -> Indexes and Tables -> Indexes and Tables), a z kontext. menu vyberu Update Index/Table, nic se nestane, polozky z Headings v Navigatoru ze zde neprojevi?

Je tu treba jeste dalsiho triku ktery jsem v navodech nenasel/prehledl?

Martin

Offline

#5 8. 4. 2009 18:22:35

yellowtommy
Člen
Registrace: 8. 4. 2009
Příspěvků: 3

Re: Nevytvari se obsah Headings v Navigatoru

Ondra.kl napsal(a)

Problém je v tom že jste při vytváření obsahu nechal zatrhnuté jen vytvářet z osnovy - to se pak bere číslování nastavené v "číslování osnovy" (nástroje - číslování osnovy), kdežto vy máte nastavené jen číslování odstavců.

Čistější metoda je použít číslování osnovy, jde však udělat i obsah z číslování nadpisů. To musíte při vytváření obsahy v "vytvořit z" vybrat druhou položku "další styly" a vybrat tam z kterých stylů se má seznam vygenerovat.

A vida, to je presne ono, prehledl jsem od kud to ma generovat.

Tak super, nyni to funguje - cislovani mam dle osnovy, a Obsah uz funguje spravne kdyz jsem nastavil zdroj 'Outline'.

Vsem velmi dekuji za rychlou pomoc!

Martin

Offline

#6 9. 4. 2009 05:09:17

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: Nevytvari se obsah Headings v Navigatoru

yellowtommy napsal(a)

Neni mi jasne, jak to ze jsem tento postup nikde v navodech pro automatickou tvorbu Obsahu nenasel, vsude je ze staci mit dobre nastavene Styly.

http://www.602office.cz/tvorime_obsahu_ … office_org
a pokiaľ chcete "klikací" obsah, tak: http://www.openoffice.cz/navody/obsah-s … mi-odkazmi

Offline

Zápatí