Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 26. 2. 2014 09:40:23

Neo
Člen
Registrace: 28. 4. 2007
Příspěvků: 6

při ukládání se zobrazují .skryté soubory - VYŘEŠENO

Mám následující problém. Nějakým omylem se mi začaly zobrazovat skryté soubory v nabídce při ukládání souborů. Nevíte někdo, kde se to dá nastavit? Jedná se o OpenOffice 3.1.0 pro Ubuntu
Díky

Editoval Neo (26. 2. 2014 14:00:45)

Offline

#2 26. 2. 2014 10:50:00

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: při ukládání se zobrazují .skryté soubory - VYŘEŠENO

Nevím sice o co vlastně jde, ale domnívám se, že skryté soubory se ve Windows zobrazují jenom tehdy, když to předvolím v operačním systému. Skrývání souborů, nebo alespoň foldrů se v Linuxu dělá tečkou. Se samotným OpenOffice by to nemělo mít nic společného.
    Další věcí je to, že existuje novější verze OOo. Pro Linux to bývá maličko odlišné, ale poslední verzí pro ApacheOffice je verze 4.0.1 a pro LibreOffice 4.2.1. Pokud by to skutečně dělalo OOo, otestujte novější verzi (AOO, nebo LO). Ubuntu nemusí mít k dispozici nejnovější verzi, ale bude mít k dispozici nějakou stable verzi nižší, ale stejně novější, nežli máte Vy.


     Možná by Váš problém vyřešilo to, když byste dal "skryté soubory" do "skrytého foldru (složky)". Je tedy možné, že se Vám jedná o trošku něco jiného.
     OOo umí pracovat "se skrytými", respektive zavřenými soubory. To se deklaruje v makrech jako "Hiden". Chybná deklarace by způsobila, že se takové soubory otevřou do normálního okna (mohou být také minimalizovaná, nebo sražená na lištu ap.) Pak by se asi objevila při ukládání v tom okamžiku, kdy původní sešit zavřete. To zase ale jaksi neodpovídí Vašemu popisu. Takže nejspíš se to OOo jako takového netýká.


     Linuxáků tady moc není, ale možná se někdo ozve a bude vědět více.

Editoval neutr (26. 2. 2014 10:52:43)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 26. 2. 2014 11:38:59

Neo
Člen
Registrace: 28. 4. 2007
Příspěvků: 6

Re: při ukládání se zobrazují .skryté soubory - VYŘEŠENO

Díky za snahu. Problém je, že skryté soubory objevují v dialogovém okně s výběrem adresáře pro uložení, které se objeví, když chci v OO uložit soubor. V systému mám zobrazování skrytých souborů zakázáno - předpokládám tedy, že se jedná o nějaké nastavení OO. Skryté soubory se mi nikdy takto nezobrazovaly a na žádném jiném PC nezobrazují. Předpokládám, že se to stalo poté co na PC něco tvořily naše děti. :-(

Offline

#4 26. 2. 2014 12:00:25

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: při ukládání se zobrazují .skryté soubory - VYŘEŠENO

Tedy ještě mne napadlo, že to skrývání souboru bylo (nebo je) prováděno pomocí specializovaného programu. Jsou takové, které umí skrývat jednotlivé soubory, složky i disky (stejně jako vytvářet, šifrovat ap.). Je možné, že se něco pokazilo (došla demo verze, licence, nebo to někdo omylem "odtajnil"). Ale na 99% to s OOo nesouvisí. To si ověříte tak, že zavoláté ukládání z jiného programu a ten Vám ty soubory ukáže dialogem také - pokud to budete chtít uložit do stejného adresáře.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#5 26. 2. 2014 13:44:41

Neo
Člen
Registrace: 28. 4. 2007
Příspěvků: 6

Re: při ukládání se zobrazují .skryté soubory - VYŘEŠENO

Tak už jsem našel řešení (na fóru Ubuntu.cz). V dialogovém okně uložit je třeba kliknout pravým tlačítkem a zobrazí se možnost výběru "zobrazovat skryté soubory".

Offline

#6 26. 2. 2014 13:51:36

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: při ukládání se zobrazují .skryté soubory - VYŘEŠENO

Ano něco takového jsem si myslel. Ještě by to chtělo připsat k názvu tématu "VYŘEŠENO" a je to OK.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí