Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 24. 2. 2014 21:41:09

Hanz
Člen
Registrace: 24. 2. 2014
Příspěvků: 1

Nezobrazuje se výsledek funkce vlookup

Dobrý den,

mám problém se zobrazením výsledku funkce vlookup. Mám 1300 řádků, každý začíná identifikačním kódem, podle kterého se pomocí funkce vlookup přiřazují další informace (povětšinou text) do následujících buněk v daném řádku. Někdy se ale stane, že se nezobrazí výsledek dané funkce - buňka se tváří, že je prázdná, pouze se napravo objeví červený trojúhelníček (symbolizuje delší text než je velikost buňky). Formátováním (barva textu, zarovnání textu a podobně) to není a buňka správný výsledek obsahuje (ověřeno exportem do .csv). Pro mě nepochopitelné přitom je, že ve většině buňkách se text zobrazuje správně ("je vidět"). Děkuiji za případné rady.

Offline

#2 25. 2. 2014 05:48:25

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Nezobrazuje se výsledek funkce vlookup

Takhle se chovají například hypertextové odkazy. Zalamují se a je vidět jen část textu. Takže když například uděláte kontrolní text, za něj "nasypete" jen mezery v počtu např 20 a dáte příkaz automaticky zalomit text - dostanete přesně to co popisujete. Prazdnou buňku s tím trojúhelníčkem (šipečka).
     Příkaz lze vytvořit (i zrušit) "Formát" > "Formát buněk" > "karta zarovnání" > "zaškrtávací tlačítko AUTOMATICKY ZALOMIT TEXT". Zadejte například následující text a postupně zapněte a vypněte zalomení:

="Testovací řetězec                                                "
Testovací řetězec                         + hodně mezer na konci                       
="Text pro kontrolu - nebude nic vidět"&CHAR(10)

     Ten třetí případ je zalomení pomocí speciálního znaku CHAR(10), takže když by tam byl takhle, tak je to divné. Ale funguje to úplně stejně. Takhle se to zalomení pomocí znaku 10 opravdu dělá, jen se nevolá takhle transparentně.


     Váš problém je zřejmě v tom, že tam máte naimportované buď mezery, nebo jiné speciální znaky (také se jim říká netisknutelné znaky). Samozřejmě když mezi nimi bude CHAR(10), respektiove zalomení tak máte o zábavu postaráno.
     Jde tedy spíš o to, co a jak importujete, nebo jak to hodláte upravit, aby se to nestávalo. Možností je jistě více. Příčinou je některý druh zalomení textu.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 25. 2. 2014 10:00:21

lp.
Člen
Registrace: 24. 9. 2009
Příspěvků: 842

Re: Nezobrazuje se výsledek funkce vlookup

Zkus postupně obalovat VLOOKUP:

Jen mezery odstraní:

=TRIM(VLOOKUP(...))

Pokud jsou tam další podivné znaky:

=TRIM(CLEAN(VLOOKUP(...)))

S pevnými mezerami si ani CLEAN neporadí, pokud tam jsou, použij hrubou sílu

=TRIM(CLEAN(SUBSTITUTE(VLOOKUP(...);CHAR(160);" ")))

(nebo je vymaž všude - najít/nahradit, pevná mezera se vloží např. pomocí Alt-255)

Offline

Zápatí