Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 23. 2. 2014 19:06:53

LIT
Člen
Místo Liberec
Registrace: 8. 12. 2012
Příspěvků: 51

Makro v LO -Vyřešeno

Stáhl jsem si LO 4.2.1.1 a narazil jsem na problém.Při otevření souboru mi vyskočí tato hláška:
Obr%C3%A1zek_3.png
Přitom AOO otevírá soubor bez problému.

Editoval LIT (24. 2. 2014 21:02:01)


Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ
Windows 10, Libre Office, Lenovo Ideapad

Offline

#2 23. 2. 2014 22:51:31

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Makro v LO -Vyřešeno

Otestujte:
Dim Doc As Object  'Tohle asi postačí přidat k deklaraci (možná i bez "Sheet")
Dim Sheet As Object 'Tohle asi postačí přidat k deklaraci (možná i bez "Doc")
Doc = ThisComponent ' To tam máte
'Sheet = Doc. Sheets ("číslo") 'Tohle je jiná varianta spolu s Sheets.getByIndex()
list_v = Doc.Sheets.getByName("vozidlo")
     Takových maličkostí je mnohem více. Jde o deklarace. Já tam nechávám obě varianty a pak teprv řeším co s čím funguje. AOO je mnohem benevolentnější. Obávám se, že v budoucnu přestane AOO reflektovat stejné deklarace jako LO. Otestujte písněte.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 24. 2. 2014 18:33:36

LIT
Člen
Místo Liberec
Registrace: 8. 12. 2012
Příspěvků: 51

Re: Makro v LO -Vyřešeno

Otestoval jsem všechny kombinace,pořád stejné.Před hodinou jsem musel odejít tak jsem vypnul počítač a
ted mi to dělá tohle:
Obr%C3%A1zek_5.png
Ta zpráva z Msgboxu je v pořádku.Zpráva pod ní je
Obr%C3%A1zek_4.png
Makro se spouští při načtení sešitu přes Nástroje - Přizpůsobit- Otevřít dokument.Pokud makro spustím ručně přes Nástroje - Makra - Spustit makro tak se spustí bez problému.


Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ
Windows 10, Libre Office, Lenovo Ideapad

Offline

#4 24. 2. 2014 19:11:59

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Makro v LO -Vyřešeno

Tato zpráva už je ale o něčem jiném. Ta první zpráva říkala, že nebyla nalezena vlastnost, nebo metoda Sheet - nyní už vyskakuje hláška - STK "končí" - makro zřejmě funguje. Když by to nebylo opraveno, tak by tam tato zpráva zůstala. Je otázkou, co opravdu spouštíte. Pokud to lze spustit běžným způsobem, tak je to po stránce deklarace již v pořádku, ale máte tam další chyby.
     Ta druhá hláška může znamenat například to, že je tam další podobná chyba, ale obecně chybu scriptovacího rámce nelze snadno identifikovat. Může to být více věcí.


     Já bych doporučil nejprve vymazat to autoamatizované spouštění a udělat to znovu. Nemohlo se stát třeba to, že makro STK navazuje na jiné makro s chybnou deklarací? Nemáte ho tam třeba 2x - například  jednou jako vzor (knihovna Standard - pro celé LO) a podruhé jako ostré makro jen v sešitě? Pak by se jednou spouštělo s knihovny pro celé LO, a podruhé - zřejmě ze sešitu a správně.


     Nejspíš byste měl dát k nahlédnutí celý kód - ne jen ten kousek, kde se Vám původně vybarvil řádek s chybou. Podle těch překrytých hlášek chybu hází až další köd, nebo makro, či funkce. Předpokládám, že by takto mohly vyskakovat hlášení o různých autech a i z různých sešitů, nebo další podobné údaje z jiných maker. Třeba Karel Vomáčka" - na preventivní kontrolu", SPZ XYX výměna oleje ap....
     Jde sice o stejné makro "zpráva", ale zcela jistě o jiný řádek kódu - jiný problém "možná" stejného makra.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#5 24. 2. 2014 21:00:39

LIT
Člen
Místo Liberec
Registrace: 8. 12. 2012
Příspěvků: 51

Re: Makro v LO -Vyřešeno

neutr napsal(a)

Nemáte ho tam třeba 2x - například  jednou jako vzor (knihovna Standard - pro celé LO) a podruhé jako ostré makro jen v sešitě? Pak by se jednou spouštělo s knihovny pro celé LO, a podruhé - zřejmě ze sešitu a správně.

Takhle jsem to tam měl,ale z knihovny Standart (Moje makra) jsem ho smazal.LO si ale pravděpodobně nějak pamatuje že tam bylo a chce ho.Pomohlo až úplné smazání maker ze sešitu a opětovné nahrání  ze zálohy.


Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ
Windows 10, Libre Office, Lenovo Ideapad

Offline

Zápatí