Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 12. 2. 2014 14:30:03

standa
Člen
Registrace: 5. 2. 2014
Příspěvků: 13

Otevřít soubor v režimu zpracování dat - VYŘEŠENO - DĚKUJI

Opět prosím o radu.
Nyní bych potřeboval vědět co udělat, abych soubor v Calcu otevřel v režimu zpracování dat a né v režimu úprav formuláře
Děkuji vám za radu a pomoc.

Editoval standa (22. 2. 2014 10:39:45)

Offline

#2 12. 2. 2014 15:16:43

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Otevřít soubor v režimu zpracování dat - VYŘEŠENO - DĚKUJI

Na to je ikona. Někdy se stane, že pruh nabídek - ikony "úprava formuláře" necháte zapnuté pro úpravy a ten panel zavřete. Pak už není vidět kde se to dá vypnout (přepnout). Takže "Zobrazit" > "Nástrojové lišty" > "Ovládací prvky formuláře" - vypnout režim úprav a pak znovu třeba skrýt ten panel.

Editoval neutr (12. 2. 2014 15:17:48)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 12. 2. 2014 18:23:53

standa
Člen
Registrace: 5. 2. 2014
Příspěvků: 13

Re: Otevřít soubor v režimu zpracování dat - VYŘEŠENO - DĚKUJI

Už zase jsem se vyjádřil nedostatečně. I když přepnu režim z úprav do zpracování dat a uložím soubor. Při dalším načtení je režim opět v úpravách. Potřeboval bych, aby se otvíral ve zpracování dat. Děkuji Vám.

Offline

#4 12. 2. 2014 19:18:06

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Otevřít soubor v režimu zpracování dat - VYŘEŠENO - DĚKUJI

No jde buď o úpravy formuláře :
opis nápovědy :--------------------------------
Otevře formulář v Režimu návrhu, aby jej bylo možné upravit.
V režimu návrhu není možné aktivovat ovládací prvky formuláře nebo upravovat obsah databázových záznamů. Můžete si ovšem změnit umístění a velikost ovládacích prvků, upravovat vlastnosti a přidávat nebo mazat ovládací prvky.
Pro přístup k tomuto příkazu...
Otevřete Navigátor formuláře - vyberte formulář - otevřete místní nabídku - zvolte Otevřít v režimu návrhu
Otevřete nástrojovou lištu Návrh formuláře a klepněte na
Otevřít v režimu návrhu
Až dokončíte úpravy formuláře, klepněte pravým tlačítkem na "Formuláře" v Navigátoru formulářem a zrušte označení Otevřít v režimu návrhu. Poté svůj formulář uložte.
----------------------------------------konec opisu mápovědy

    Nebo máte navoleno v "Nástroje" > "Možnosti" > "Calc" > "Obecné" > "Nastavení vstupu" - výběr možností Stisk klávesy ENTER přepne režim úprav.


    Nic jiného by to být nemělo (tedy o ničem dalším nevím). Jedinou alternativou by bylo nějaké chybné nastavení úprav mezi klávesovými zkratkami, nebo snad přiřazení k události - např. otevření sešitu. Některá makra toto umí, ale to nemuhu identifikovat. Je otázkou zda není například zaseklá klávesa Insert, ale tohle jsem nikdy nezažil.
   PS . napadlo mne, že to bude ten Enter - myslím, že jste k němu chtěl přiřadit to makro které skočí na nový (nebo další) řádek.

Editoval neutr (12. 2. 2014 19:24:22)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#5 22. 2. 2014 10:36:24

standa
Člen
Registrace: 5. 2. 2014
Příspěvků: 13

Re: Otevřít soubor v režimu zpracování dat - VYŘEŠENO - DĚKUJI

pro neutr

Už mám zese funkční PC a tak Vám mohu poděkovat za Vaši pomoc, která mně opět vyřešila jeden z mých problémů a vyjádřit Vám velký obdiv za Vaše znalosti a ochotu v pomoci nám, kteří tuto pomoc potřebují. Chtěl bych Vás ujistit, že tento text není lichotka, ale konstatování faktů.

Editoval standa (23. 2. 2014 08:39:52)

Offline

Zápatí