Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 10. 2. 2014 20:35:04

Cmelak
Člen
Registrace: 26. 9. 2012
Příspěvků: 13

Přepis jmen obrázků

Když vytvářím html dokument pomocí LO, někdy se obrázky přejmenovaly, někdy ne. S versí 4.2 se mi stává podivná věc- vlastní obrázek se nepřejmenuje, ale při dalších otvíráních se doba otevření značně prodlužuje. Když html dokument otevřu Contextem, vidím že jméno obrázku úplně zmizelo včetně extense (gif) a místo toho se objeví strašně dlouhá řádka- možná 1000 znaků. Pomoc je sice snadná, řádku nahradím zpět jménem a je to. Ovšem mnohem pohodlnější je použít AOo.

Samozřejmě problém ukládání, jak jsem zde četl, mám také. Pokud se mi podaří soubor přes stálou "práci" uložit, většinou problém zmizí a víc se neopakuje. Zkusím některou radu.

Offline

#2 10. 2. 2014 20:52:01

Cmelak
Člen
Registrace: 26. 9. 2012
Příspěvků: 13

Re: Přepis jmen obrázků

Mírná oprava posledního příspěvku: jméno obrázku v html dokumrntu nabobtnalo na víc jak 10 000 znaků. Tentokráte náhodou jsem v tom "gif" našel.

Offline

#3 10. 2. 2014 21:53:42

strepon
Člen
Registrace: 6. 1. 2011
Příspěvků: 156

Re: Přepis jmen obrázků

Tohle je záměrná změna ve verzi 4.2 - při exportu se do souboru HTML už neukládají odkazy na obrázky, ale vkládají se do něj přímo data obrázků. (Obrázky pak není potřeba nahrávat na web nebo posílat mailem zvlášť, stačí jeden soubor HTML.)

Offline

Zápatí