Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 6. 2. 2014 21:49:01

nicmenenapada
Člen
Registrace: 6. 2. 2014
Příspěvků: 6

Text za výsledkem - VYŘEŠENO

Prosím Vás, neví někdo jak dostat libovolný text za výsledek funkce, např. abych měl v buňce: 20 bodů.
Text 'bodů' jde aplikovat na jednotlivé části počítaného řetězce, ale na výsledku se mi to neprojeví ani, když to nastavím.




___________________________________________
Značím jako vyřešené


;o)

Editoval sedlacekdan (11. 2. 2014 20:42:30)

Offline

#2 6. 2. 2014 23:11:35

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Text za výsledkem - VYŘEŠENO

Například =ROW() & " řádek". nebo
=Sum(A1:A10) & " Součet"
Teda jestli je to to, co hledáte.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 7. 2. 2014 07:55:15

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Text za výsledkem - VYŘEŠENO

uvedené řešení má ale tu podmínku že se s buňkou dále nepočítá. Proto je lepší tohle (tedy jednotky) řešit v popisu sloupce.

Offline

#4 7. 2. 2014 10:08:01

nicmenenapada
Člen
Registrace: 6. 2. 2014
Příspěvků: 6

Re: Text za výsledkem - VYŘEŠENO

Ale jak to mám udělat, prosím tě?

Offline

#5 7. 2. 2014 11:24:55

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Text za výsledkem - VYŘEŠENO

Já tomu asi dobře nerozumím. Jaké body? Když provedete například součet jak uvádím výše - tedy =SUM(A1:A10) & " Součet" - následně změníte v úseku nějaké hodnoty, tak ten součet se přepočítá.
     Podobně zadáme třeba =COUNTA(A1:A10) & " počet neprázdných buněk" tak tam bude počet buněk, které něco obsahují. Když zadáme podobně =COUNT(A1:A10) & " počet buněk obsahující číslo".
     Nevím právě co myslíte těmi "body". Nevím, jestli náhodou nemyslíte například počet znaků př:
=LEN("ano, nebo ne") & " = Počet znaků" - výsledek je pak 12 = počet znaků.
příklad :- Do A1 něco napíšeme (třeba +, nebo 1 ap. = 1 znak) a někam úplně jinam (například do A2) dáme:
=LEN("ano, tohle chci spočítat") & " = Počet znaků v této buňce a v A1 je " & LEN(A1) & " znaků"
Když přepíšeme A1 a napíšeme třeba výhra tak se změní hodnota z 1 na 5. Otestujete a napište jestli hledáte něco jiného. Asi Vám nerozumím.


PS ještě mne napadlo:

=IF(LEN("tohle sčítám")=12;"správně " &LEN("tohle sčítám");LEN("tohle sčítám") & "chyba někdo to přepsal")

Editoval neutr (7. 2. 2014 11:32:19)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#6 8. 2. 2014 09:04:19

nicmenenapada
Člen
Registrace: 6. 2. 2014
Příspěvků: 6

Re: Text za výsledkem - VYŘEŠENO

Jde o tohle: Když nastavím ve stylech buňky, v záložce Čísla, styl těch čísel. Tak mi fungují u výsledku všechny předefinované styly(Kč, procenta, aj.), ale nefungují - nezobrazují se u výsledku ty styly, které si vytvoří sám uživatel v v oddílu TEXT. Fungují na kterékoli buňce, kromě té, která je výsledek. Jak to prosím udělat, aby se mi zobrazoval ten text i s výsledkem?

Offline

#7 8. 2. 2014 09:09:40

nicmenenapada
Člen
Registrace: 6. 2. 2014
Příspěvků: 6

Re: Text za výsledkem - VYŘEŠENO

Dobrý, už to mám, je to "&". Jsem to zkoušel s jednoduchými uvozovkami. DĚKUJI VÁM MOC :-)

Offline

#8 8. 2. 2014 09:33:22

nicmenenapada
Člen
Registrace: 6. 2. 2014
Příspěvků: 6

Re: Text za výsledkem - VYŘEŠENO

A teď mám jiný problém, když do buňky přidám znaky - popis, pomocí "&", tak se mi ta položka vůbec nezobrazuje v grafu. Nevý někdo prosím co s tím?

Offline

#9 8. 2. 2014 11:31:11

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Text za výsledkem - VYŘEŠENO

Tak tohle je už zcela jiný problém. Pokud potřebujete data do grafu a současně je "komentovat" pomocí uvozovek tak to asi opravdu nepůjde. Běžně se pro grafy dělá tabulka s nadpisy řádků a sloupců, které se pak do grafu dostanou. Takovou tabulku ale komentovat pomocí přilepeného textu vůbec nemusíte, protože ze správně provedené tabulky se to dá boře vyčíst i bez "přílepek".
     Jinou variantou je například duplicitní tabulka. Dost často bývá zdrojová tabulka překryta vlastním grafem, takže když potřebujete něco jako rozšíření popisků v grafu (některé popisky by z grafu udělaly ošklivý koláč a podobně)
     - např. v Grafu máme vedle kruhové výseče číslo (%) + "HDP". Ve vedlejší tabulce, které je vidět pak například HDP = Hrubý domácí produkt (číslo, nebo procento) shodné s grafem. Ale tohle se také nemusí nutně dělat "přílepkem". Není ale důvod nechat samotné číslo a ve vedlejší buňce jen text.
     V podstatě asi není důvod do grafu cpát data s přilepenou poznámkou. Pokud tedy potřebujeme graf a pak ještě údaje s "textem" tak v duplicitní tabulce.


     Tedy je možné, že jsem dobře nepochopil Váš dotaz, respektive potřebu proč z upravených údajů dělat graf. Graf vytvoříme z tabulky, která má například v 1. sloupci název (popisek) a vedle  ve sloupci číslo. Podobně je to se sloupci. To se navoluje v dialogu podle potřeby. Slepit popisek s číslem a z toho dělat graf nejde a postrádá to jaksi logiku - proč by to mělo (nebo i mohlo) jít?


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#10 8. 2. 2014 18:08:04

lp.
Člen
Registrace: 24. 9. 2009
Příspěvků: 842

Re: Text za výsledkem - VYŘEŠENO

Máš dvě rozumný možnosti:

1) Jak už bylo uvedeno, tak prostě připiš text do sousední buňky.
2) Použij vlastní formát např.: 0" bodů"

Na 2. řešení mně osobně nejvíc vadí, že lze těžko dodržet české skloňování. Lze to obejít  přes podmíněný formát, ale je to dost pracné, případně lze použít zkratky. Výhoda je, že takto lze formátovat i např. popisky os v grafech.

Offline

#11 8. 2. 2014 23:53:09

nicmenenapada
Člen
Registrace: 6. 2. 2014
Příspěvků: 6

Re: Text za výsledkem - VYŘEŠENO

Díky za pomoc, udělal jsem druhou tabulku a skryl jsem ji. Díky a mějte se :-)

Offline

Zápatí