Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 24. 1. 2014 10:27:28

Jar
Člen
Registrace: 17. 11. 2009
Příspěvků: 53

makro - hlídání změny obsahu bunky.

Zdravím.

Za dob našeho (ve firmě) používání Excelu 97, jsem ve VBA často používal makra jen při změně hodnoty v buňce.
Hledal jsem alespoň něco obdobného v Calcu, ale zatím vůbec nic jsem nenašel.
Nevíte někdo, jak na to?
Pro jistotu ještě lépe osvětlím co potřebuji:
V určité oblasti chci hlídat změnu hodnot buňek. Při změně hodnoty (a/nebo ještě lépe při změně i jiných vlastností buněk, jako je např. barva pozadí), potřebuji spustit makro.
Abych mohl v makru reagovat na danou změnu, potřebuji znát také adresu buňky, u které nastala změna.
Jde mi tedy o automatické spouštění maker při události: "změna buňky".

Nyní využívám automatické spouštění maker při otevírání sešitu a při zavírání sešitu.
Dále ruční uživatelské spouštění pomocí tlačítek. Ale citelně mi chybí "automatika" v průběhu práce se sešitem.
   
Budu rád za každý nápad.

Předem děkuji.

Offline

#2 24. 1. 2014 15:21:10

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: makro - hlídání změny obsahu bunky.

Vím o funkcích, které jsou stále zapnuté, ale jsou registrované v OS a nedělá se s nimi vůbec dobře. Konkrétně se dají takto vyřadit například klávesy podle volby - prostě zakážete například Enter, a podobné věci, ale mimo takhle nešikovných funkcí nevím o ničem, co by Vám vyhovovalo.
     Lze postavit zřejmě funkci, která po nějakém časovém úseku provede sekvenci příkazů, ale vůbec nemám představu, že by to byla nějaká obecná funkce, která například projede jen všechny vlastnosti buněk, k tomu ještě zkontroluje změny hodnot (to lze jedině přes kopii úseku) a podobné věci.
     Co by asi šlo udělat by byly vlastnosti podmíněných formátů v závislosti na automatickém přepočítávání. Ale takhle dynamický sešit by si vybíral daň.
     Změny by se daly detekovat například nárazově - plácnu třeba na základě "verzování". Ono jde také možná o to pochopit co myslíte změnou hodnoty - číslo za číslo, nebo číslo za text, a nebo jen změnu výsledku ze vzorce?


      Tamto ostatní jako adresa změněné buňky ap není problém. Problém je vlastní detekce jak a co zjistit, nebo za jak dlouho. Co se děje mezi změnami? Čekáte na něco, nebo aktivně píšete..?


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 24. 1. 2014 17:37:35

lp.
Člen
Registrace: 24. 9. 2009
Příspěvků: 842

Re: makro - hlídání změny obsahu bunky.

Offline

#4 28. 1. 2014 12:42:41

Jar
Člen
Registrace: 17. 11. 2009
Příspěvků: 53

Re: makro - hlídání změny obsahu bunky.

lp. napsal(a)

Díval jsem se na odkaz.
Pro mě je to "vyšší dívčí". Ještě si to musím pořádně prostudovat až budu mít trochu volněji v práci.
Zatím zůstanu u ručního spouštění maker.

Děkuji lp i neutr za pomoc.

Offline

Zápatí