Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 18. 1. 2014 13:03:11

MiHav
Člen
Registrace: 10. 3. 2013
Příspěvků: 49

štítky s obrázkem

Dobrý den, chci se zeptat, existuje v LO možnost při tvorbě štítků vložit obrázek z databáze jako u MS? Jako v excelu ve sloupci mám názvy souboru s obrázky a přes INCLUDEPICTURE a MERGEFIELD načítám z disku soubor, který se při tisku zobrazí.
Štítky textové fungují dobře, ale vložit obrázek se mě nepodařilo.
Díky za rady.

Offline

#2 18. 1. 2014 13:59:18

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: štítky s obrázkem

Mělo by to jít normálně. Vytvoříte si nový dokument s rozměry a navolenými typy - je tam volba !duplikovat", když mají být stejné a do nové stránky - ta už je rozdělená normálně zavoláte "vložit" - obrázek, Ole a podobně. Z galerie by to mělo jít normálně přetahovat, ale při tom je více možností volby - přečtěte si nápovědu. Není vložení jako vložení - může to být třeba odkazem (i při přetahování myší se to dá navolit), nebo embending, DDE, OLE objekt.
     Tedy nevím, jestli by šlo dát jeden velký podklad pod všechny štítky (nebo vizitky) a udělat tak pucle, ale jestli to nejde, tak bych nejdříve natiskl pozadí a tiskárnou přes to teprve štítky. To co popisujete jako include picture znamená vložit obrázek, a ten druhý příkaz "merge" je spojit. Ale význam to může mít jiný. Já bych řekl, že opakovat, nebo duplikovat.

Editoval neutr (18. 1. 2014 14:06:10)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 18. 1. 2014 14:19:15

MiHav
Člen
Registrace: 10. 3. 2013
Příspěvků: 49

Re: štítky s obrázkem

Díky, myslel jsem to tak, že vytvářím takový katalog a texty i obrázky. Vše vkládám z databáze (excelu), pozadí je bílé, texty formou štítku se dosazují OK, ale každý štítek má svůj obrázek a ty názvy mám také v excelu a samotné obrázky na disku. Taxty přes vložené pole vkládá super ale nejde k nim přidat obrázek, zkoušel jsme i různé rámce, ale nepodařilo se - nenašel jsme jak vloži pole - obrázek.

Offline

#4 18. 1. 2014 15:54:19

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: štítky s obrázkem

Možná odzkoušet ten Excel uložit coby Calc a nějak ty obrázky nalinkovat jako galerii. Teoreticky (pokud to není Excel 2010 by to mělo chodit stejně. Nechodí vlastně jen makra a je odlišné formátování některých věcí (třeba notace vzorců R1C1 - ale v Libre by to mělo chodit už snad také.)
     Nevím jak to Excel řešil, ale ty obrázky i při nefunkšním odkazu z Excelu by mělo jít snadno a asi i naráz předělat a chodit by to mělo.
     Zkuste uložit ten Excel jako sešit ODS a podívejte se, jestli jsou vidět nějaké odkazy "úpravy" > "odkazy". Pokud bude v posledním úseku nabídky rozsvíceno "odkazy" je vyhráno a chodit to bude. Když ne, budete muset odkazy přepsat růčo, nebo udělat svou galerii a tu pak postupně nebo najednou přetahovat.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#5 18. 1. 2014 17:34:33

MiHav
Člen
Registrace: 10. 3. 2013
Příspěvků: 49

Re: štítky s obrázkem

Aha to nalinkování jako galerie neznám, já to zatím ve wordu dělal takto , že jsem ve wordu dal pole zapsat ručně a vložil jsem něco takového { INCLUDEPICTURE { IF TRUE "C:\obrazky\{MERGEFIELD obrázek}" } \d }  a ten mergefild bral z excelu nebo z calcu ze sloupečku nazvy obrazku napr. obrazek.jpg a zobrazil jej a postupne když to jsou štítky tak dosazoval podle vybranych řádků v databazi.

Offline

Zápatí