Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 6. 1. 2014 22:31:37

JosefKadlecek
Člen
Registrace: 15. 2. 2013
Příspěvků: 5

Chyba při načítání kódu jazyka Basic z dokumentu VYŘEŠENO

Vážení přátelé,

při spuštění Lo se objeví hláška z Fw, jenž pokračuje:
file:///home/joe.config/libreoffice/3/user/basic/dialog.xlc:
Obecná chyba.
Obecná chyba vstupu/výstupu.
Po dvojím kliknutí na "OK" jede Lo v pohodě, akorát je to opruz.
Netušíte někdo, co vede k rychlé a bezbolestné nápravě ?
Dík
Pep
PS: abych nezapoměl - jedu sice na Lo, ale NA LINUXU ! Nicméně ono by to mohlo být u téhle chyby šuma fuk, všechno je vlastně uživatelsky stejný, jen lomítka jsou obráceně... wink

Editoval JosefKadlecek (8. 1. 2014 21:24:01)


Linux - Mandriva, Mageia, Fedora, Ubuntu
OpenOffice, LibreOffice

Offline

#2 7. 1. 2014 09:13:05

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Chyba při načítání kódu jazyka Basic z dokumentu VYŘEŠENO

Podle toho hlášení se volá na LO verze "3" a dialog s názvem xlc. Doporučil bych smazat vše počínaje adresářem "LibreOffice" - je to adresář kde je instalace - zřejmě tedy "HOME" > joe.Config > [libreoffice - tohle smazat]. Jenže v adresáři libre office může být také verze 4 (adresář /4/). Mělo by to být jedno, pokud netrváte na verzi "3".
    Když to ale smažete, tak nová instalace (předpokládejme, že "4") si adresář vytvoří bez chyby, kterou popisujete. V tom souboru se drží nastavení. Ta hláška vypadá na poškozený soubor Excelu, respektive nějakého makra s dialogem.xlc. Když byste věděl oč jde, stačí smazat/opravit ten dialog.


    Chyba mohla nastat v importním/exportním filtru (obecně XML filtr). (Více pravděpodobné, ale i první případ by byl aktuální, protože soubor zřejmě spadnul a hlásí se o obnovu - tím dojde k té hlášce. Jinak by taková hláška přišla až při otevírání poškozeného souboru a to byste poznal odkud vítr fouká.)
    Pak nemá cenu nic jiného, nežli vše smazat a nová instalace. Těžko říct co by takovou chybu vyvolalo. Ale dá se tipnout, že novější verze Excelu, nebo Wordu ap. Ta chyba mohla vzniknout i aktualizací například nejakého extension a s MSO vůbec nesouvisí - a tak dál.
    V každém případě pokud se rozhodnete pro vymazání celého LO - nic se nestane. Jen se nebudou přenášet chyby a nastavení z původních verzí, ale soubory budou normálně funkční.
    Takže bych doporučil nejprve otestovat novou instalací - vyšší verze LO (tuším 4.1.5 je stabilní). Tam by se to mělo opravit. Pokud ne, smazat celý adresář LO a instalovat znovu.
    Ještě by mohly být problémy s tím, že nejste admin a dostáváte Libre jako sdílené. V takovém případě nevím co by se stalo. Takže pokud jste někde na sítí, nebo je na compu víc profilů (problém mohl vytvořit někdo druhý), tak raději opatrně.
    Pokud můžete instalovat jen pro sebe - udělejte to co píšu. Pokud jste admin - tak to zřejmě budete moci opravit bez problémů - přeinstalováním. Při instalci by ale mělo být nejprve "jen pro mne" a otestovat chybu. Když zmizí - udělat to pro všechny.

Editoval neutr (7. 1. 2014 09:30:38)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 8. 1. 2014 21:22:52

JosefKadlecek
Člen
Registrace: 15. 2. 2013
Příspěvků: 5

Re: Chyba při načítání kódu jazyka Basic z dokumentu VYŘEŠENO

Díky, zkusím tedy LO vykostit a následně smazat vše, co po něm kde zůstalo a nainstalit znova. Program samotný je v /usr/bin a tahle zlobivina se patrně nalézá v /home/joe/config...blabla.
Na týhle mašině mám Mageiu dvojku a tam vývojáři už asi dávat LO4 nebudou, páč je venku Mageia 3 a tam už bude vše jak má být. Kdo má mít ale čas na furt nový verze wink
Každopádně děkuji velmi zdvořile, tuším, co mám dělat, kdyžtak bych to tu nějak oprášil, zatím dávám vyřešeno.
Stalo se to patrně tak, že NB mi pracuje už mnoho roků s mrtvou baterkou a spadla elektrika.
Pep


Linux - Mandriva, Mageia, Fedora, Ubuntu
OpenOffice, LibreOffice

Offline

#4 9. 1. 2014 06:58:24

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Chyba při načítání kódu jazyka Basic z dokumentu VYŘEŠENO

Jejda. Už to vidím. Blbě jsem to popsal.

- je to adresář kde je instalace - zřejmě tedy "HOME" > joe.Config > [libreoffice - tohle smazat].

     Mělo tam být "- je to adresář kde je nainstalováno - zřejmě tedy "HOME" > joe.Config > [libreoffice - tohle smazat]." Samotná instalace LO je v jiném adresáři - tento adresář opravdu udržuje to nastavení a podobné věci, které se přenáší. Když však smažete instalaci balíku, tohle zůstává a ta chyba nejspíš s tím. Takže opravdu smazat "LibreOffice" ale zejména v adresáři joe.config.

Editoval neutr (9. 1. 2014 07:00:28)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#5 9. 1. 2014 08:56:26

JosefKadlecek
Člen
Registrace: 15. 2. 2013
Příspěvků: 5

Re: Chyba při načítání kódu jazyka Basic z dokumentu VYŘEŠENO

Jasný, vykostím všechno v /home, co jen trochu zavání LO. Něco jako když jsem v dávných dobách umazával ve widlows v RegEditu všechny pochybné odkazy, nepomohla-li reinstalace...


Linux - Mandriva, Mageia, Fedora, Ubuntu
OpenOffice, LibreOffice

Offline

#6 9. 1. 2014 12:23:16

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Chyba při načítání kódu jazyka Basic z dokumentu VYŘEŠENO

Ano jen jsem se maličko seknul, ale mohlo se stát, že by někdo jiný neudělal totéž co Vy a hlásil by neúčinný postup.
PS : staré dobré 3.11 taky mně trápily :-)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí