Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 19. 11. 2012 13:23:15

pavelbrezina
Člen
Registrace: 19. 11. 2012
Příspěvků: 2

Licencni ujednani - VYŘEŠENO

Dobry den, po procteni licencni smlouvy si myslim ze OO le celkove free, ale projistotu se zeptam. Smi se tento kancelarsky balik pouzivat i v komercnim prostredi ?
S pozdravem Pavel Brezina


_______________________________________
Značím jako vyřešené

;o)

Editoval sedlacekdan (20. 11. 2012 18:30:25)

Offline

#2 19. 11. 2012 14:36:13

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Licencni ujednani - VYŘEŠENO

Ano. Jen se nesmí OOo jako takový prodávat jako produkt, nebo součást. Ale existují i možnosti za určitého předpokladu prodávat například vlastní práci (aplikace - šablony, rozšíření, makra, knihovny ap.) na bázi OOo.

Editoval neutr (19. 11. 2012 14:42:19)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 20. 11. 2012 11:08:53

pavelbrezina
Člen
Registrace: 19. 11. 2012
Příspěvků: 2

Re: Licencni ujednani - VYŘEŠENO

Dekuji za odpoved, jen jsem delal sw audit a nebyl jsem si jist FREE licenci, jeste jednou dekuji

Offline

#4 3. 1. 2014 09:04:03

roxman
Člen
Registrace: 3. 1. 2014
Příspěvků: 1

Re: Licencni ujednani - VYŘEŠENO

Dobrý den,
chtěl jsem se zepta, pokud si nainstaluji OpenOffice
a vytvořím v něm publikaci (studii), kde vložím třeba obrázek z interní galerie programu,
mohu ji v souladu s licenčními podmíénkami prodávat zákazníků?
Děkuji

Offline

#5 4. 1. 2014 11:11:04

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Licencni ujednani - VYŘEŠENO

Ano můžete. Jen byste měl správně definovat co prodáváte - že to není OOo (AOO, LO), ale obsah práce. Viděl jsem prodávat i CD s instalací OOo - ale tam se platí za to vypálení + poštovné + práci. Ne za vlastní obsah CD (tedy nevím kdo by si to kupoval, když je to na webu zdarma).
     Takže spíš ve vlastním zájmu napište, že se platí za "autorskou práci" a ne za instalaci, pokud by byla instalace OOo součástí toho co chcete prodávat.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#6 6. 1. 2014 15:18:13

jelinek
Moderátor
Registrace: 2. 9. 2013
Příspěvků: 25

Re: Licencni ujednani - VYŘEŠENO

Dovoluji si upřesnit, že AOO i LO lze zcela legálně "prodávat" (ve skutečnosti to není z právního pohledu prodej, je to poskytnutí rozmnoženiny díla). Otázkou je, kdo by za to platil nějaké větší peníze, pokud by šlo jen o poskytnutí toho, co si může stáhnout zdarma. Něco jiného jsou související služby, tam jsou komerční možnosti rozsáhlé, počínaje instalací, přes školení až třeba po poskytování podpory nebo zakázkového vývoje doplňků.

Jinak dokonce lze vytvořit nový produkt, do něj AOO a LO začlenit a celek šířit jako proprietární dílo, tedy poskytovat k němu licence čistě za peníze. Podmínkou je dodržení licence k tomu kterému balíku. Proč tomu tak je a jaké podmínky musí být dodrženy, je záležitost na delší povídání a tady pro to není místo. Kdyžtak o tom někdy napíšu článek.

Offline

Zápatí