Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 4. 1. 2014 20:26:27

pavel volk
Člen
Registrace: 22. 7. 2007
Příspěvků: 5

Ubuntu a chyba v Libreoffice base

Ahoj,
Mám instalován Libreoffice 4.2.0.1 na Ubuntu 13.10
Když chci otevřít již zaregistrovanou (prázdnou) databázi vyskočí chyba:

Stav SQL: S1000
Kód chyby: -40

General error: java.lang.UnsatisfiedLinkError: com.sun.star.sdbcx.comp.hsqldb.StorageFileAccess.isStreamElement(Ljava/lang/String;Ljava/lang/String;)Z

Jsem z toho trochu jalový, jelikož se mi nedaří najít na netu žádnou nápravu, běhové prostředí mám povoleno, zkoušel jsem i sdílené knihovny a nic.
Pokud by byl někdo tak laskav, předem děkuji.

Offline

#2 5. 1. 2014 13:24:03

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Ubuntu a chyba v Libreoffice base

Problém je v tom, že nepíšete jaký typ databáze používáte. LO této verze ještě není stabilní verzí. Pro Linux se nabízí asi 6 variant podle HW a verze OS.
    Problém je možná jen v tom, že to prostě databáze neumožňuje. Jsou tam vestavěny dvě Embendig databáze. Firebird a tuším HSQL v každém případě RDBMS na Javě, která už zřejmě slouží jen k tomu, aby s ní dělali ti, co s ní umí, nebo když by se Firebird neosvědčil, tak aby tahle platforma přestála problémy.

PS :
    Já osobně jsem to jen skouknul, ale ještě netestoval, a nevím, jestli to někdo vůbec zná do takového datailu. Těch lidí co s databázemi dělají je opravdu moc málo.
    Doporučil bych nejprve vytvořit databázi s neprázdnými tabulkami. To ostatní by tam být nemuselo - dotazy, pohledy, relace a sestavy jsou druhořadé při takovém testování.
    Nyní se teprve překládají manuály a věřím, že databáze bude úplně poslední na co se překladatelé dostanou. Určitě by přivítali pomoc - sami o to žádali.


    Pak bych se teprve zabýval tím, zda není nějak špatně napasovaný instalační balík - jestli třeba něco při instalaci povolit a takovéhle věci.
    Jestli je nějaká šance, tak nejspíš na zahraničních fórech, i když bych nechtěl tvrdit, že to tady nikdo neumí, nebo nedělá. Za tohoto stavu by si poradil zřejmě jen někdo, kdo zná Firebirda z nezávislé instalace - tedy pokud to dělá jen Firebird. Takže měl byste otestovat obě hlavní databáze.
    Pohříchu vím jen tolik, že JDBC (je používaný databázový wrapper) a ten je zabudován do Base. Takže může jít o problém toliko s tímto balíkem kvůli verzi Javy. Jak to dělá Firebird nevím, ale také asi nějakým wraperem. Na ostatní raději počkejte - měla by vyjít stabilní verze LO 4.2. Je možné, že to zmizí pokud je to i chyba klasického typu.

Editoval neutr (5. 1. 2014 13:26:12)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí