Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 31. 12. 2013 10:51:28

knezdub
Člen
Registrace: 31. 12. 2013
Příspěvků: 6

Kopie listu

Dobrý den, začínám se učit s Open Officem, všechno bych víceméně zvládl, ale nemůžu dojít na to, jak udělat kopii listu. V předchozím Excelu jsem jen prostě chytil záložku jednotlivého listu levým tlačítkem myši a za přidržení CTRL si přesunul kopii listu na místo, kam jsem potřeboval. Tam jsem si ji pak jen upravil (změnil název listu a některé drobnosti v textu).
Je na to i tady nějaká zkratka, abych nemusel pracně kopírovat z jiných souborů jednotlivé listy?
Děkuji, Kněždub

Offline

#2 31. 12. 2013 13:16:09

Roman Toman
Člen
Registrace: 19. 7. 2008
Příspěvků: 302

Re: Kopie listu

Tak isto to funguje aj v OOO.


Win 10 PRO 64, LibreOffice

Pokiaľ to vyriešilo váš problém označte prosím svoj príspevok ako VYRIEŠENÝ.
Ako označiť vyriešenú tému

Offline

#3 31. 12. 2013 13:30:44

knezdub
Člen
Registrace: 31. 12. 2013
Příspěvků: 6

Re: Kopie listu

Funguje to jen v nově vytvořených souborech, zpracovaných v OOO. Ty staré, udělaně v MS Office to neumí a nechce se mi pracně kopírovat několik desítek listů, radši bych pokračoval v původním. Nemám jen někde něco špatně nastavené? Podotýkám, že nejsem s počítačem moc kamarád a nerozumím mu.

Offline

#4 31. 12. 2013 14:06:00

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Kopie listu

Ty staré soubory Excelu otevřete a uložte jako ODT. Pak by to mělo fungovat.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#5 31. 12. 2013 14:47:52

knezdub
Člen
Registrace: 31. 12. 2013
Příspěvků: 6

Re: Kopie listu

Možnost uložit ako .ODT mi to nenabízí, zkusil jsem uložit jako .ODS a nefunguje to.
Zkusil jsem i další nabízené možnosti ( ots, sxc, stc ) a pořád to nejde

Offline

#6 31. 12. 2013 16:08:15

Roman Toman
Člen
Registrace: 19. 7. 2008
Příspěvků: 302

Re: Kopie listu

knezdub napsal(a)

Možnost uložit ako .ODT mi to nenabízí, zkusil jsem uložit jako .ODS a nefunguje to.
Zkusil jsem i další nabízené možnosti ( ots, sxc, stc ) a pořád to nejde


Naozaj to stačí uložiť ako .ODS a potom to normálne funguje, ako aj preťahovanie listov tak aj kopírovanie pomocou myši, po uložení netreba ani reštartovať OOO resp. LO a ani znovu načítavať súbor. Skúšané na súbore z excelu MSO 97.


Čo sa týka nastavení, skúste si skontrolovať tieto nastavenia:

Kopie_listu_01.png

Editoval Roman Toman (31. 12. 2013 16:09:17)


Win 10 PRO 64, LibreOffice

Pokiaľ to vyriešilo váš problém označte prosím svoj príspevok ako VYRIEŠENÝ.
Ako označiť vyriešenú tému

Offline

#7 31. 12. 2013 16:24:24

knezdub
Člen
Registrace: 31. 12. 2013
Příspěvků: 6

Re: Kopie listu

Pořád nic, asi to nebudu řešit a zabiju jedno odpoledne přetahováním nejpoužívanějších listů.
Nemůže být problém v množství listů? je jich cca 250 - 300
Kde najdu výše uvedené okno "možnosti načítání/ukládání"

Offline

#8 31. 12. 2013 16:40:34

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Kopie listu

Ještě je tady možnost vyexportovat z Excelu jako CSV soubory a ty pak načíst Calcem.

PS - já jsem se seknul s tím "ODT" - samozřejmě to mělo být "ODS". Problém by mohl být s tím, ře je to z nějakého nového Excelu. Konverzi umí OOo bezpečně snad jen do verze 2007 - ale to nevím jistě. CSV by mělo fungovat vždy. Také by pomoho možná RTF, ale nejsem si jist - v RTF jsou psané vzorce ODS a nevím jak Excel exportuje RTF.

Editoval neutr (31. 12. 2013 16:46:06)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#9 31. 12. 2013 16:57:28

knezdub
Člen
Registrace: 31. 12. 2013
Příspěvků: 6

Re: Kopie listu

Bylo to udělané v Office 2010. Na podzim mi to přestalo chodit (asi nějaká zkušební verze) a když jsem zjistil, jak je Microsoft nenažraný a co chce za novou licenci, přešel jsem na OO.
U zkratek typu CSV, RTF a pod už naprosto netuším o čem mluvíte. Umím opravit bagr nebo velký náklaďák, ale toto není moje parketa.
Ještě to jdu zkusit uložit na starém PC (jestli se ještě rozběhne), kde je Office 2007, pokud to pojede, dám vědět

Offline

#10 1. 1. 2014 13:44:52

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Kopie listu

CSV je formát textu (Comma Separed Value). Calc na to má vstupní filtr a dá se navolit co je tím separátorem - nejčastě čárka, mezera ap. Dá se to nakombinovat. Takže otevřeme Excel a uložíme ho z nabídky "jako" - a tam by mělo být .csv, nebo .rtf.

   Takže  uložené .csv otevřeme Calcem a nejprve nechte nastavení filtru tak jak je. Teprve když by to nebylo správně testujte kombinaci separátorů.
   PS auta nemusím, ale o bagrech bych něco málo věděl- ale jen o těch opravdu velkejch KU800 a  podobné mašinky :-)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#11 1. 1. 2014 17:57:11

rumcajs
Člen
Registrace: 1. 1. 2014
Příspěvků: 1

Re: Kopie listu

Zdravím, nějak jsem nepřišel na to jak založit nové téma, což je vlastně dobře, protože řeším opravdovou prkotinu a nový téma by bylo jen spam.


V Openoffice jsem si zvyknul při zadávání stejně začínajícího textu do buněk na automatické vkládání a případně rolování tabelátorem. V Libre office (přešel jsem na linux) tohle rolování přes tabelátor nefunguje ale určitě něco podobnýho existuje.

Pro příklad do jednotlivých řádků napíšu:
kočka černá
kočka bílá
kočka zelená
kočka fialová

no a když napíšu do dalšího řádku kočka, tak se mi automaticky vyplní kočka podle abecedy (tedy bílá) a nevím jak se prorolovat/proklikat k automatickému vyplnění "kočka zelená" aniž bych musel napsat mezeru a napsat "z".

Ještě jednou se omlouvám za tenhle stupidní dotaz, tlačítko "search" znám, jenž jek se na takovou zvrácenost zeptat...

díky za odpověď.

rumcajs

Offline

#12 1. 1. 2014 19:17:26

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Kopie listu

Viz výpis z nápovědy :

Chcete-li přijmout navržené dokončení, stiskněte Enter nebo kurzorovou klávesu.
Chcete-li připojit další text nebo navržený text upravit, stiskněte F2.
Chcete-li zobrazit další návrhy, stiskněte Ctrl+Tab pro zobrazení dalšího, nebo Ctrl+Shift+Tab pro zobrazení předchozího.
Chcete-li zobrazit seznam všech dostupných textů pro automatické dokončování v aktuálním sloupci, stiskněte Alt+Šipka dolů.

Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí