Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 2. 12. 2013 08:34:21

Trashre
Člen
Registrace: 2. 12. 2013
Příspěvků: 1

Skrýt #N/A

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat jestli je možné nastavit buňku tak aby vzorec VLOOKUP(H12;$List2.$A$4:$C$172;2;0) výsledek je #N/A byl ve všech buňkách ale ten výsledek #N/A by byl skryt do té doby dokud bych do buňky nenapsal výsledek hledání. Jde mi o to aby se vzorec nemusel pořád kopírovat a zůstal vložený v celém sloupci a nebyl vidět výsledek #N/A

Děkuji

Offline

#2 2. 12. 2013 08:56:08

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Skrýt #N/A

To se dělá běžně pomocí nějakého IF, pomocí zjišťování ISNA, ISERR, ISERROR. Vám jde o skrývání, což může být právě #N/A, nebo například "0", nebo jakákoliv hodnota když se zobrazují jen některé - chtěné. Například =IF(A1=7;"Správně";""). Právě ty dvě uvozovky způsobí, že je buňka jakoby "prázdná" i když je tam vzorec a má normálně nějaký viditelný výstup. Takže příklad udělá tohle : Když je v buňce A1 číslo 7, tak se v buňce kde je to "IF" zobrazí slovo Správně. Když je tam cokoliv jiného, tak buňka vypadá jako prázdná.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 2. 12. 2013 11:19:49

lp.
Člen
Registrace: 24. 9. 2009
Příspěvků: 842

Re: Skrýt #N/A

Dokud není do buňky něco vloženo, tak nic:

=IF(ISBLANK(H12);"";VLOOKUP(H12;$List2.$A$4:$C$172;2;0))

(Předpokládám, že skrývat informaci o nenalezení hodnoty v buňce A12 nechcete - např. prevence překlepů.)

Editoval lp. (2. 12. 2013 11:21:39)

Offline

#4 8. 12. 2013 19:55:16

LIT
Člen
Místo Liberec
Registrace: 8. 12. 2012
Příspěvků: 52

Re: Skrýt #N/A

kratčeji:  IFNA(VLOOKUP(H12;$List2.$A$4:$C$172;2;0);"")


Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ
Windows 10, Libre Office, Lenovo Ideapad

Offline

#5 8. 12. 2013 20:25:11

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Skrýt #N/A

To je pravda, ale IFNA je pouze v LO. Nevím sice od kdy, ale já mám teď 4.2. beta 2. Problém je v tom, že skutečně LO šlape na plyn a má doposud velkou chybovost. Já jsem dnes hlásil 2 chyby a včera 1.


    Například mám už potvrzeno, že funkce general.funckion.COUNT přestala počítat buňky s textem nejméně na systémech Windows - potvrzeno na win 7 - 64 To vyřadilo spoustu extension, nebo jen maker a funkcí. Zjistil jsem, že Calc padá při zadání třídění z dialogu. Při tom i předem uložená data tam po pádu nejsou (ani ta před tím uložená) a je třeba zadat "ukládání s kopií" jinak. Další chyba je také divná. Po přetížení a následném pádu celého LO mi sice obsah zůstal, ale také jsem nemohl změnit maticové vzorce na hodnoty. Ukázalo se, že to po restartu počítače funguje.
     Takže s LO opravdu velmi opatrně.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#6 9. 12. 2013 09:31:38

lp.
Člen
Registrace: 24. 9. 2009
Příspěvků: 842

Re: Skrýt #N/A

LIT napsal(a)

kratčeji:  IFNA(VLOOKUP(H12;$List2.$A$4:$C$172;2;0);"")

Tento vzorec skryje i případy, kdy je v H12 něco a to něco není nalezeno. Na výsledou chybu jsou lidé citlivější než na mezeru, kromě toho při větším počtu vložených hodnot (třeba ze schránky) se chyba snáze najde.

Obecně - schovávání chybových hlášek funkcí nepovažuji za dobrý nápad, pokud nevím přesně co dělám a neošetřím chyby jinak.

Offline

#7 9. 12. 2013 10:23:06

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Skrýt #N/A

lp. má pravdu. Možná by stačilo jen přebarvit podmíněným formátem a fakticky nic neskrývat. On může být udělaný formát třeba tak, že místo nechtěné hlášky tam bude jemná barva podkladu (aby bylo vidět, ale nešlo tisknout) a barva písma také taková. Tím se písmo v podkladu ztratí, ale je to tam a funguje to stejně.

Když tam ale vyskočí jiná chybová hláška - například Err+číslo, tak se to normálně zobrazí.

Editoval neutr (9. 12. 2013 10:26:28)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#8 9. 12. 2013 12:57:17

LIT
Člen
Místo Liberec
Registrace: 8. 12. 2012
Příspěvků: 52

Re: Skrýt #N/A

neutr napsal(a)

    Například mám už potvrzeno, že funkce general.funckion.COUNT přestala počítat buňky s textem nejméně na systémech Windows - potvrzeno na win 7 - 64

Teď jste mě lehce vyděsil,ale LO 4.1.2.3. na WIN XP SP3 funkce počítá normálně.


Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ
Windows 10, Libre Office, Lenovo Ideapad

Offline

#9 9. 12. 2013 13:50:43

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Skrýt #N/A

To přesně nevím - ale Lukáš Jelínek upozornil, že do neděle se má najít co nejvíc chyb v LO 4.2. Já mám rozděláno několik rozšíření (Extension) a čekal jsem jen na tuhle verzi. Jinak bych to už dodělal. Čekám ale na "stable verzi".
     Tak jsem začal testovat na beta 2 verzi a našel jsem to. Jenže to musí také potvrdit více lidí. Jeden případ by stačil a někdo to už vyzkoumá a opraví. Tak snad to opraví smile
     Na BugZille je hodně nářků, že přestávají chodit extensions - "nefunguje to a tamto". Já osobně na na tom general.function.Countu mám hnedle všechno a ti ostatní asi také. Dá se to nahradit, ale je to složité. Například je možné najít poslední čádek sloupce a odpočítat Empty buňky. Také se dá zpětně portovat funkce sešitu COUNTA, což je něco, co udělám, když to neopraví. A dá se i jinak - pomocí Searach descriptoru a podobně.


     Takže to bude špek jen té verze 4.2, nebo jen Beta2.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí