Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 4. 12. 2013 13:04:54

ruda
Člen
Registrace: 4. 12. 2013
Příspěvků: 1

špatný formát při vkládání do buněk

Zdravím Vás,

potřeboval bych poradit. Ohledně kopírování dat z webu nebo jiného programu (tabulek). Když si data označím a vyberu ( Ctrl + C )  a vložím do exelu  ( Ctrl + V ) tak s tím můžu bez problémů pracovat, všechny buňky mají formát čísel, nebo alespoň nejsou zdeformovány špatným formátem. Tzn. že se s nimi dá normálně počítat.
V Open office je část  buněk po vložení dat z webu formátována jako číslo a část jako datum. Po přeformátování jsou data chybná. Díky

Offline

#2 4. 12. 2013 15:47:11

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: špatný formát při vkládání do buněk

Nechtěné přeformátpvání je dost častá připomínka. Naproti tomu, že s tím má hodně lidí zkušenost zřejmě nejde o chybu jako takovou, ale neexistuje jednoznačně dobrá metoda jak tomu předejít.
    Je také otázkou jakou verzi AOO, LO používáte. Já dělám někdy takové věci, a znám to z vlastní zkušenosti - ale už se mi to dlouho nestalo.
    Mohu poradit například preventivně předformátovat celou stránku tak, aby byla jistota, že všechny buňky mají formát správně. Stává se, že formát přestaví původní obsah formátu.
    Když dělám větší práci (více stran, tak nekopíruji schránkou, ale pomocí "Vložit" > "Externí data". Tohle už jde přes "správný filtr" a nic takového by se stát nemělo.
    Také by mělo pomoci "vloženíé jinak" z nabídky pod pravým tlačítkem. Tam zvoláte místo automatiaké volby html prostý text a vyskočí filtr. Podobně z nabídky hlavního menu "Úpravy" > "Vložit jinak".
    Když se mi to stávalo, tak jsem při zjištění chyby udělal delete všemu - s volbou dialogem, kde jsou také formáty a objekty - ale vykřížkováním všech jednotlivých položek. Tím se tam dostane imlicitní nastavení. No a jednoduše volbu zopakovat když vidáte "nepřístojnost". Právě kvůli zkušenosti s tímto postupem bez volby jsem začal užívat vkládání pomocí jiného postupu nežli přímo ctrl+v. Když kopírujete jen část stránky, tak na první pohled vidíte že je něco špatně. Když dáváte celou stránku a vícekrít za sebou tak zjistíte chybu až když je pozdě, původní zdroj je pryč (přepnuto) a musíte ho hledat.


- Takže když se tomu chcete vyvarovat, vložíte to formou odkazu, který máte v sešitě uveden a můžete ho aktualizovat, nebo odstarnit, když to nepotřebujete. Ale od té doby co to takhle dělám jsem se s tou chybou nestekal. Naposledky jsem kopíroval data asi z 50 - ti stránek a bez chyby. Takže možnosti jsou, ale je to vždy o něco málo složitější nežli ctrl+v.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 4. 12. 2013 18:59:58

Zvedavec
Člen
Registrace: 8. 11. 2004
Příspěvků: 484

Re: špatný formát při vkládání do buněk

Ono je to častá připomínka, protože to je fakt na zabití.
Minulý týden jsem chystal návrh sestavy pro známého a v jedné buňce jsem měl toto:
I3 4130/G3420
V okamžiku, kdy jsem G3420 vyjmul, že to hodím do vedlejšího sloupce, ze zbytku se udělal datum...


LO většinou poslední verze, na W10 prof. 32b/64b

Offline

Zápatí