Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 2. 12. 2013 11:55:16

turboprace
Člen
Registrace: 2. 12. 2013
Příspěvků: 1

ASCII filtr - nejde otevřít uložený dokument po pádu počítače

Ahoj,
psal jsem seminárku a průběžně ukládal. Zasekl se mi počítač, tak jsem ho natvrdo restartoval. Poté jsem znovu zkoušel seminárku otevřít, ale vyskočí jen tabulka "volby pro ASCII filtr" a ať zvolím jakoukoliv možnost, tak vyskočí ještě jedno okno - že je dokument používán a že ho můžu otevřít pouze jako kopii, nebo jen pro čtení. Ať dám cokoliv, tak se mi otevře jen dokument s hromadou křížků.. Našel jsem na anglickém OO foru, podobný problém a postup http://bit.ly/1cgRSBF  ale nedokážu tyto kroky provést.
Záložní kopie se mi ukládá do stejné složky, ale má pouze pár Kb a po přepsání na .odt nastane stejný problém jako s originálním dokumentem...

zde příkládám poškozený dokument: http://bit.ly/1eOAjsT

děkuji moc za rady!

Offline

#2 2. 12. 2013 12:29:32

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: ASCII filtr - nejde otevřít uložený dokument po pádu počítače

To je velice zajímavé. Nešlo to otevřít ani v AOO, ani v LO. Tak jsem to vzal PsPadem - hexaeditorem a ani to dost dobře nechápu. Je to totálně prázdné. hexaeditor ukazuje jen čísla řádků a při tom to váží přes 35 kilo sad



Napište OS a verzi programu. Já jsem testoval na AOO 4.0.1 a testovací verzi LO 4.2. Zatímco AOO vyhodila nabídku filtrů, tak LO se kousla. Dokonce i PsPad se choval nestandardně. Neuměl to otevřít automaticky v hexáči, i když to normálně dělá. Musel jsem hexáč přímo spustit.



Pro jistotu spusťte antivir. Pokud je něco použitelného a jste pod Windows, tak to bude v v "Data aplikacích" > Vaše jméno > název balíku.


Doufám, že jste to neměl pod heslem, nebo pod zašifrováním například pomocí OpenPGP a podobně. To by byl konec tuty boty.



Jo ještě něco. Ten popis na té stránce je běžná praxe, ale mně se to také nepovedlo. Přepsal jsem koncovku na zip (to se dělá souborovým manažerem - já užívám TotalCommander). Ale pak se mi nepovedlo archiv rozbalit do složky. Tam bude jen splašený hejno (ho)bitů. XML žádné. Hexaeditor by ukázal alespoň něco jako data. Možná bude vědět někdo jiný, ale mně nic nenapadá.

Editoval neutr (2. 12. 2013 12:39:59)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 3. 12. 2013 18:20:36

lp.
Člen
Registrace: 24. 9. 2009
Příspěvků: 842

Re: ASCII filtr - nejde otevřít uložený dokument po pádu počítače

Z předvedeného souboru nic nedostaneš. nic v něm není. Můžeš udělat dve věci zkusit prohledat disk a ostatní používaná media, jestli někde není někde nějaká zapomenutá verze/záloha/pracovní kopie, třeba i pod nějakým kódovým jménem a/nebo začni psát znovu.

Jako preveci zkus zaškrtnout v možnosti/ukládání/obecné zatžítko u "vždy vytvořit záložní kopii"

Offline

#4 8. 12. 2013 20:33:12

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: ASCII filtr - nejde otevřít uložený dokument po pádu počítače

Prosím Vás potvrďte urychleně, zda se Vám to stalo na LibreOffice Writer a jaká verze. Já jsem něco podobného zjistil v Calcu při třídění. Uložená data po pádu Calcu (LO zůstal - nespadl) zmizela - šlo to sice otevřít, ale nebyla tam ani čárka přestože to bylo nejméně 3x uloženo klasickým způsobem.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí