Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 29. 11. 2013 07:51:37

gucky
Člen
Registrace: 18. 4. 2008
Příspěvků: 138

pole se seznamem - tisk

Do dokumentu jsem vložil ovládací prvek "Pole se seznamem". Při tisku chci dosáhnout toho, že se vytiskne jen vybraný text, ne rámeče a šipka. Volbou vlastnosti Tisknutelnost = Ne odstraním z tisku rámeček, tlačítko se šipkou se furt drží. Dá se skrýt i toto?

Offline

#2 29. 11. 2013 11:02:16

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: pole se seznamem - tisk

To je trošku problém. Lze to sice vypnout - neviditelný rámeček, ale pak není ten posuvník (doufám, že myslíte právě tohle tím výrazem šipka) vidět vůbec. Dá se v tom pohybovat například pomocí TAB a podobně, takže to je funkční, ale s posuvníkem je to komfortnějěí. Můžete například nastavit jen pozadí, aby bylo vidět, že tam není jen holý text a jistě mnoho úprav tak aby se to dalo jak ovládat, tak "netisknout". Jenže když to má být opravdu roletka, tak tak by se to vypínat nemělo. Navíc nevím, zda ty posuvníky (a který) vůbec potřebujete. Oni se tam dostanou automaticky pokud je okno malé. Klasická a správně velká roletka posuvník nepotřebuje. Takže nevím tak úplně přesně, co vlastně potřebujete. Já jsem to testoval na LO 4.1.2.3. Možná lépe popsat, nebo obrázek. Oni totiž například "posuvníky" jsou dost podobné "rolovacím talčítkům", ale je to jiný ovládací prvek.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí