Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 2. 11. 2013 18:40:14

gorofin
Člen
Registrace: 17. 8. 2009
Příspěvků: 6

Import pdf v AOO 4.0.1

OO používám od 2005. Stáhnul jsem si AOO 4.0.1., po instalaci nevidím žádný problém pro běžnou práci.
Do rozšíření jsem si stáhnul český slovník - konrtrola pravopisu funguje.
Stáhnul jsem si rozšíření "pdf-import-2.1.0-windows-x86" a nemůžu se dobrat výsledku.

Když se pokusím otevřít pdf soubor v AOO 4.0.1 (vytvořený dříve v OO3) tak se jenom zahlásí "obecná chyby vstupu/výstupu". Zdrojový soubor *.odt od toho *pdf jde otevřít naprosto bez problémů.

Funguje vůbec import pdf?

Offline

#2 2. 11. 2013 18:56:04

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Import pdf v AOO 4.0.1

Problém bude v tom rozšíření. Někdy rozšíření funguje na nové verzi bez problémů, ale není to samozřejmé. Asi budete muset zapátrat na stránkách toho rozšíření, jestli nevyšla nová verze kompatibilní s AOO 4.0.1, nebo obdobu LO 4.1.2.3
   Také je dobré se podívat na diskusi, jestli to tam někdo řešil a jak. Je to samosebou v angličtině, ale to by dnes neměl být problém například s překladačem od Google, nebo s Bing-em.
   Spíš zadejte také hledání - zda neexistuje nějaké nové rozšíření se stejnou, nebo podobnou funkčností. Jde samozřejmě o obecný postup, ale neuvádíte, zda jste tuto možnost využil.
   Je pravděpodobné, že už tam něco jako návod bude, nebo tam bude nová verze.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 2. 11. 2013 20:17:09

strepon
Člen
Registrace: 6. 1. 2011
Příspěvků: 156

Re: Import pdf v AOO 4.0.1

neutr napsal(a)

Problém bude v tom rozšíření. Někdy rozšíření funguje na nové verzi bez problémů, ale není to samozřejmé. Asi budete muset zapátrat na stránkách toho rozšíření, jestli nevyšla nová verze kompatibilní s AOO 4.0.1, nebo obdobu LO 4.1.2.3

V LO je import PDF vestavěný, není potřeba rozšíření.

Offline

#4 2. 11. 2013 21:46:56

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Import pdf v AOO 4.0.1

Hopla, toho jsem si nevšiml. Pravdou je, že rozdílů a nuancí mezi AOO a LO je už poměrně dost. Omlouvám se za blábol smile


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#5 16. 11. 2013 16:14:28

poky
Člen
Registrace: 23. 9. 2005
Příspěvků: 69

Re: Import pdf v AOO 4.0.1

Pokud chci importovat nějaký soubor *.pdf, otvírám jej přímo v Draw.

Offline

#6 16. 11. 2013 17:25:57

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Import pdf v AOO 4.0.1

Ano, ale mezi články je také jeden (dost nedávno of Lukáše Jelínka) o importu do LO, kde se lze dočíst jak se importuje PDF do Writer a podobně. Draw byl úplně první způsob importu a je asi nastaven jako impicitní, ale je to možné změnit.
- Já to klasicky dělám přes OCR. Je to zatím hezčí (věrnější podoba). Ale je otázkou času, než se importy vymakají a tohle kolečko (PDF - OCR - ODF) nebude potřeba. Už proto, že já užívám placený Finereader, který umí i perfektně tabulky a nezastaví ho nic ani obrázkové PDF a jiné ochrany. Ale ne každý ho má. Tedy některé tiskárny mají verzi OCR, která umí číst PDF, ale ne všechny. Většinou je to ořezaná verze.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí