Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice

#1 2. 11. 2013 18:40:14

gorofin
Člen
Registrace: 17. 8. 2009

Import pdf v AOO 4.0.1

OO používám od 2005. Stáhnul jsem si AOO 4.0.1., po instalaci nevidím žádný problém pro běžnou práci.
Do rozšíření jsem si stáhnul český slovník - konrtrola pravopisu funguje.
Stáhnul jsem si rozšíření "pdf-import-2.1.0-windows-x86" a nemůžu se dobrat výsledku.

Když se pokusím otevřít pdf soubor v AOO 4.0.1 (vytvořený dříve v OO3) tak se jenom zahlásí "obecná chyby vstupu/výstupu". Zdrojový soubor *.odt od toho *pdf jde otevřít naprosto bez problémů.

Funguje vůbec import pdf?

#2 2. 11. 2013 18:56:04

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007

Re: Import pdf v AOO 4.0.1

Problém bude v tom rozšíření. Někdy rozšíření funguje na nové verzi bez problémů, ale není to samozřejmé. Asi budete muset zapátrat na stránkách toho rozšíření, jestli nevyšla nová verze kompatibilní s AOO 4.0.1, nebo obdobu LO 4.1.2.3
   Také je dobré se podívat na diskusi, jestli to tam někdo řešil a jak. Je to samosebou v angličtině, ale to by dnes neměl být problém například s překladačem od Google, nebo s Bing-em.
   Spíš zadejte také hledání - zda neexistuje nějaké nové rozšíření se stejnou, nebo podobnou funkčností. Jde samozřejmě o obecný postup, ale neuvádíte, zda jste tuto možnost využil.
   Je pravděpodobné, že už tam něco jako návod bude, nebo tam bude nová verze.

Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

#3 2. 11. 2013 20:17:09

strepon
Člen
Registrace: 6. 1. 2011

neutr napsal(a)

Problém bude v tom rozšíření. Někdy rozšíření funguje na nové verzi bez problémů, ale není to samozřejmé. Asi budete muset zapátrat na stránkách toho rozšíření, jestli nevyšla nová verze kompatibilní s AOO 4.0.1, nebo obdobu LO 4.1.2.3

V LO je import PDF vestavěný, není potřeba rozšíření.

#4 2. 11. 2013 21:46:56

neutr
Člen

Hopla, toho jsem si nevšiml. Pravdou je, že rozdílů a nuancí mezi AOO a LO je už poměrně dost. Omlouvám se za blábol smile

#5 16. 11. 2013 16:14:28

poky
Člen
Registrace: 23. 9. 2005

Pokud chci importovat nějaký soubor *.pdf, otvírám jej přímo v Draw.

#6 16. 11. 2013 17:25:57

neutr
Člen

Ano, ale mezi články je také jeden (dost nedávno of Lukáše Jelínka) o importu do LO, kde se lze dočíst jak se importuje PDF do Writer a podobně. Draw byl úplně první způsob importu a je asi nastaven jako impicitní, ale je to možné změnit.
- Já to klasicky dělám přes OCR. Je to zatím hezčí (věrnější podoba). Ale je otázkou času, než se importy vymakají a tohle kolečko (PDF - OCR - ODF) nebude potřeba. Už proto, že já užívám placený Finereader, který umí i perfektně tabulky a nezastaví ho nic ani obrázkové PDF a jiné ochrany. Ale ne každý ho má. Tedy některé tiskárny mají verzi OCR, která umí číst PDF, ale ne všechny. Většinou je to ořezaná verze.

Zápatí