Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 13. 11. 2013 11:10:06

mijed
Člen
Registrace: 24. 8. 2012
Příspěvků: 16

automatické otvírání lišt - VYŘEŠENO

Nejdříve cituji z nápovědy : "Některé nástrojové lišty se automaticky otevírají v závislosti na kontextu."
To je moc hezký, ale díky tomu že lišta formátování (musí být nahoře kvůli okýnkům pro písmo) se objevuje nebo mizí podle toho zda je aktivní buňka nebo vložený objekt, mi přitom poskakuje celé zobrazení. Jde tato automatika lišt nějak vypnout?
Díky za radu
Michal

Editoval mijed (13. 11. 2013 14:18:09)

Offline

#2 13. 11. 2013 11:43:21

Zvedavec
Člen
Registrace: 8. 11. 2004
Příspěvků: 484

Re: automatické otvírání lišt - VYŘEŠENO


LO většinou poslední verze, na W10 prof. 32b/64b

Offline

#3 13. 11. 2013 11:54:23

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: automatické otvírání lišt - VYŘEŠENO

Ovládání panelů nástrojů : Zobrazit > Panely nástrojů > přizpůsobit. Ale stači jen deaktivovat "vysvícené" názvy panelů. Když si to upravíte z dialogu, můžete vynechat ty panely, které Vám vyskakují. Existuje také možnost panely přesunout aby "nezmenšovaly" náhled na vlastní soubor.


   Obnovit původní nastavení lišt lze snadno "obnovit původní", nebo "zapnout ikony" v nabídce "Panely nástrojů".


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#4 13. 11. 2013 12:22:01

mijed
Člen
Registrace: 24. 8. 2012
Příspěvků: 16

Re: automatické otvírání lišt - VYŘEŠENO

Upřesním trochu co bych chtěl. Chci, aby lišta formátování byla zobrazena pořád (proto mám taky zaškrtnuto její zobrazení) a nemizela. To, že bude zobrazená i když ji zrovna nepotřebuju mi nevadí, ale rozčiluje mně neustálé poskakování obrazu na monitoru. Přes panely nástrojů-přizpůsobit dosáhnu toho, že buď vyskakuje, nebo není vůbec. Jak se tak ale proklikávám různými odkazy, začínám být pesimistou.
Díky za odpovědi.
Michal

Offline

#5 13. 11. 2013 14:02:31

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: automatické otvírání lišt - VYŘEŠENO

A ten problém je řešitelný například tak, že lištu formátování přesuneš dolu na pruh kde máš souhrny. Lišta se dostaneme mezi záložky listů a řádek souhrnů. Na té liště pak ještě můžeš například přidat ikony, aby se Ti otevřel panel do dvou řádků. Ten druhý by měl být téměř prázdný. To co se otevře, mělo by jít do zbytku řádku.
   Nevím osobně, jaká akce z tohoto panelu otevře další ikony/lišty. Když by ani toto nepomohlo, vyzkoušej dát lištu formátu kamkoliv na plochu a udělej z ní třeba čtverec. Pak by se otevírání nemělo dotknout "rámce", i když samozřejmě asi překryje část náhledu. Ale neposune ho. Tomuhle se říká dokování a když to není v záhlaví, či zápatí, tak to snadno přesuneš, když by to vadilo.
   Panel formátu je dost "dlouhý" (obsažný). Uprav si ho. Vynech například ikony pro měnu a podobně to, co nepoužíváš. Zapnout je můžeš vždycky.
   Když si vytvoříš vlastní panel s obsahem "formátování", tak bys měl docílit toho, že nebudou vyskakovat automatické závislosti. Pak samozřejmě ten přednastavený vypneš. Myslím, že bys řešení měl najít bez problému a více způsoby.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#6 13. 11. 2013 14:16:38

mijed
Člen
Registrace: 24. 8. 2012
Příspěvků: 16

Re: automatické otvírání lišt - VYŘEŠENO

Díky neutr za snahu pomoci. Někdy, až už to bude opravdu nesnesitelné se naštvu a nastavím si lišty a panely podle sebe jak radíš. Nebo třeba už bude nová verze a problém zmizí. wink

Offline

#7 13. 11. 2013 14:21:30

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: automatické otvírání lišt - VYŘEŠENO

Tak jsem se díval, ale nenašel jsem na panelu formátování nic, co by zapínalo další ikony, nebo panely. To dělají například některé ikony z panelu standard. Tedy například zapnout kreslení, databáze, nebo galerie.
   Možná máš panel formátu upravený a je přidána nějaká ikona co tohle dělá. Ale standardní formát nic takového nemá. Tedy napiš zda užíváš AOO, LO a jakou verzi.
   Také napiš jaká akce vyvolá to nechtěné zapnutí panelu, nebo ikony.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#8 13. 11. 2013 15:11:37

mijed
Člen
Registrace: 24. 8. 2012
Příspěvků: 16

Re: automatické otvírání lišt - VYŘEŠENO

Tak jsem si udělal vlastní lištu, orig. lištu formátování jsem přesunul na bok (tam ať si dělá co chce) a nmám pokoj. Jinak tedy lišta formátování byla viditelá pořád (tak jak jsem měl nastaveno), pokud jsem myší neklepl na nejaký jiný prvek (obrázek, textové pole...) než do buňky - v ten moment zmizela a objevila se zase až jsem se přesunul do nějaké buňky. Používám LO 4.1.2.3
Ještě jednou díky.
Michal

Offline

Zápatí