Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 1. 11. 2013 09:39:22

Zvedavec
Člen
Registrace: 8. 11. 2004
Příspěvků: 484

Navigátor a nepojmenované objekty "kresba" ve Writeru

V AOO 4.0.1 se mi nedaří v navigátoru Writeru zobrazit nepojmenované kresby. Mám za to, že dříve to šlo nějak zapnout (nebo se mi to plete s navigatorem z Impressu).

Může to někdo potvrdit?


Děkuji


LO většinou poslední verze, na W10 prof. 32b/64b

Offline

#2 1. 11. 2013 13:04:54

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Navigátor a nepojmenované objekty "kresba" ve Writeru

Ono jde možná o to, že je nutné zadat jméno v dialogu ovládacího prvku, nebo dokonce jen z dialogu odpovídajícímu "formuláři". Tady tam jde asi o to jak to bylo vloženo, ale obrázek vložený ze souboru má tři možnosti  "Popis..." "Obrázek", "Popisek". Může tam být možná něco jiného, když by to bylo vloženo jinak. Navigátor asi nečte "vnější popis", ale vnitřní. Jde tedo o to zjistit kterou možnost čte (každou vložte tak, abyste zpětně věděl, co se načetlo do navigátoru, nebo do rejstříku ap.


   Pak je asi potřeba dohledat odkud se to zadat již při vkládání. Existuje 5 druhů možností jak vložit - každá možnost se určitě chová trošku jinak. sad


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 1. 11. 2013 13:58:11

Zvedavec
Člen
Registrace: 8. 11. 2004
Příspěvků: 484

Re: Navigátor a nepojmenované objekty "kresba" ve Writeru

Ja to vkladam primo z galerie - pretazenim mysi.

Jde o to, ze bitmapa i beze jmena (a je myslim jedno jak ji vlozim) se zobrazi v seznamu objektu.

Vektor - kresba ne. IMHO je to chyba (pokud to teda nejde nekde zapnout) a melo by se to chovat stejne jako ty bitmapy - dostanou automaticke jmeno a je to.


LO většinou poslední verze, na W10 prof. 32b/64b

Offline

#4 1. 11. 2013 14:15:08

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Navigátor a nepojmenované objekty "kresba" ve Writeru

Ono to není tak docela jisté.
Medle nápověda:
Kopírování obrázků z galerie
Jestliže přetáhnete obrázek z galerie do textového dokumentu, sešitu nebo prezentace, bude obrázek do dokumentu vložen.
- Pokud uvolníte obrázek přímo na objektu kresby, povšimněte si následujícího:
- Pokud přesouváte obrázek (přetažení bez stisknutí jakékoliv klávesy, kdy se u kursoru myši objeví další symbol), zkopírují se jen atributy obrázku a použijí se na objekt kresby, na kterém uvolníte tlačítko myši.
- Pokud kopírujete obrázek (při přetažení podržte klávesu Ctrl a u kurzoru myši uvidíte symbol znaménka plus), vloží se obrázek jako objekt.
- Pokud vytváříte hypertextový odkaz (při přetažení podržte klávesy Shift a Ctrl a u kurzoru myši se objeví symbol šipky), objekt kresby se nahradí obrázkem z galerie, ale umístění a velikost objektu kresby se zachovají.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#5 1. 11. 2013 14:55:57

Zvedavec
Člen
Registrace: 8. 11. 2004
Příspěvků: 484

Re: Navigátor a nepojmenované objekty "kresba" ve Writeru

To si asi nerozumime (nebo ja nerozumim).

Z galerie proste pretahnu vektorovy (SVG) obrazek do dokumentu a nepoustim ho nad zadnym objektem. Proste mu chybi to jmeno a on se proto nezobrazi v navigatoru. Kdyz totez udelam z bitmapou, dostane automaticky jmeno a v navigatoru je videt.

Stejne to funguje, kdyz zapnu panel kresleni (porad Writer) a vlozim treba smajlika. Dokud nema jmeno, neni videt mazi kresbami, kdyz ho pojmenuju, je.
Při kresleni smajlika nic nekopiruju (snad), nevznika zadny odkaz (snad) a v dokumentu vznikne objekt "kresba". Dokud proste nema jmeno, neni v navigatoru videt.

V Navigatoru Impressu je mozne zapnout zobrazeni i objektu beze jmena.


LO většinou poslední verze, na W10 prof. 32b/64b

Offline

#6 1. 11. 2013 15:10:12

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Navigátor a nepojmenované objekty "kresba" ve Writeru

Tohle jsem nikdy netestoval. Ale pokud obrázek nemá jméno, tak by neměl být v galerii. Tam musí nějaké označení být. Je možné, že se Impres chová shodně s Draw. Ale nemusí to platit o Writeru. Když se to tedy přetáhne bez jména, pak je to zřejmě nějak špatně (nebo vůbec?) uloženo. Takže to bude jen odkaz, nejspíš proto se to nezobrazí. Zkotrolujete odkazy na záložce "úpravy", jestli je tam vysvíceno "odkaz" - je to dole. Je odzkoušenoo uložení po přetažení obrázku?


   U Writeru nemusí být samozřejmé to co u Impressu. Takže já nevím popravdě. Draw jw vektorový, ale importovat umí vše i dwg pokud máte rozšíření CADOOO. Nevím jak Vaše verze. Já mám LO 4.1.2.3.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#7 1. 11. 2013 15:52:27

Zvedavec
Člen
Registrace: 8. 11. 2004
Příspěvků: 484

Re: Navigátor a nepojmenované objekty "kresba" ve Writeru

Nejedna se o zadne odkazy.

Jeste jednou to preformuluju. Vlozim do dokumentu treba obdelnik z panelu Kresba (neni treba ani galerie). Nejedna se o zadny soubor na disku, o zadny odkaz.

Proste se v dokumentu vytvori novy objekt a je patrne typu kresba. IMHO ma sve interni jmeno, pod nejakym ID s nim musi program pracovat, ale dokud mu neni prirazeno jmeno v ramci dokumentu (nikoli jako souboru nekde na disku), tak ho proste navigator nevidi.

Pravdepodobne to nema reseni jine, nez ho pojmenovat.


LO většinou poslední verze, na W10 prof. 32b/64b

Offline

#8 1. 11. 2013 17:30:08

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Navigátor a nepojmenované objekty "kresba" ve Writeru

Ono jde právě asi o víc možností. Jednak používáte staré LO, které mezitím bylo opraveno - nejméně stovka chyb, ale spíš více.
   Když přetahujete, tak záleží zda jako odkaz, a podoně. Při tom je asi potřeba filtru, aby se to vykreslilo. To zřejmě může udělat v mezipaměti, ale dokud se to neuloží - nic se nemůže ani zobrazit.
   Když by se přetahovalo jako objekt z galerie, kde je samozřejmě vnitřní jméno, ale vlastní jména tam být ani nemá (každý to může udělat dodatečně) tak s objektem asi půjde i obecné značení, kterému sešit přiřadí "Obrázek1", nebo "nový1" ap. Ale vždy se asi čeká, nejprve uložení. Do té doby automaticky název nedostane.
   Galerie slouží pro všechny dokumenty bez rozdílu, ale to co popisujete je chování Writeru. Netvrdil bych, že musí umět to samé jako Draw, nebo Impress.
   Když to bude jen datový soubor ze schránky (DDE) tak bych se tomuto chování vůbec nedivil. Ale vždycky k takové akci může dojít až po uložení. Jestli to dělá automaticky Impress, tak to neznamená, že tohle musí dělat automaticky Writer, pro který takováhle činnost není nosná. Ale je to možná příčina ztráty dat i v Draw. Jde možná opravdu o chybu. Nevím - já už to na Vaší verzi odzkoušet nemohu (tedy mohu, ale instalovat kvůli tomu - to asi ne.)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#9 1. 11. 2013 18:30:07

Zvedavec
Člen
Registrace: 8. 11. 2004
Příspěvků: 484

Re: Navigátor a nepojmenované objekty "kresba" ve Writeru

1. Nepouzivam stare LO, pouzivam posledni AOO.
2. Opakuji, NIC neni nutne pretahovat, situace je totozna s vlozenim (tedy nakreslenim) treba obdelnika z panelu kresleni. Tam zadna varianta odkaz prece neni mozna.
3. S Draw to nema nic spolecneho


LO většinou poslední verze, na W10 prof. 32b/64b

Offline

#10 1. 11. 2013 19:47:14

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Navigátor a nepojmenované objekty "kresba" ve Writeru

Jo to jsem se "překouknul" s tím AOO - omlouvám se. Ale s tím kreslením ve Writeru pravdu nemáte. Je to modulem Draw, jen to tam není napsané. Je to prakticky OLE. Totéž platí o grafech. Jsou to vždy jen objekty Draw. To byste věděl, když by jste zkoušel programovat grafiku. Volají se funkce Drawu. Jinou možností je malovat přes Javu, nebo jiným - makry podporavaným jazykem.
   AOO doma mám, ale tam se dostanu až nejdříve v pondělí. Tady nemám žádnou možnost. Jsem u mladejch a zeťák má málo místa na disku spolu s nainstalovaným MSO 2003.
   Ale to, že neuloženou práci Writer nevidí v navigátoru je logické a chyba to na 99% není. Impress se chová spíš jako "Hlavní dokument" ale stím, že stojí na modulu Draw, zatímco "Hlavní dokument" stojí na Writeru. Proto do toho uvádím kontext na Draw.
   Právě proto, že Impress používá zejména vkládání obrázků má jistě usnadněnu práci s importními filtry oproti Writeru, nebo možná i proti Drawu. Například Writer umí naimportovat desítky textových formátů. Ale nepochybujme o tom, že by ostatní aplikace uměly více než několik málo předinstalovaných. 



   Jestli to tedy po uložení vidět je, pak je to velice pravděpodoně v naprostém pořádku. Asi by se dalo pochybovat, když byste si byl jist, že to tak Writer dřív dělal. Ale technicky, ani jiný postup potřeba není.
   Podobně se chová Basic. Nejlepší je ukládat přímo v Basicu, pokud něco píšeme. Už se mi povedlo mockrát přepnout na list Calcu, kde ikona pro uložení nesvítí. Vypnout to jde jako skupinu, ale Basic samozřejmě není uložen. Když uložím Basic, uloží se i Calc - a i opačně by to mělo fungovat. Jenže právě proto, že po přepnutí není Calc označen za neuložený, lze ho shodit ve skupině (celý OO.org) a data v Basicu jsou fuč. Ve starších verzích měl Calc+Basic tuto vlastnost i bez "skupiny".
    Dokonce bych řekl, že by to mohl být zdroj problémů.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#11 2. 11. 2013 12:36:09

Zvedavec
Člen
Registrace: 8. 11. 2004
Příspěvků: 484

Re: Navigátor a nepojmenované objekty "kresba" ve Writeru

Tak jsem provedl test.

1. Nainstaloval jsem jenom Writer bez ostatnich aplikaci. Chova se to uplne stejne. Muze to samozrejme znamenat, ze kresleni zajistuje modul, ktery se instaluje vzdy, at uz Draw je nebo neni nainstalovany.

2. Soubor ulozim a otevru. V chovani a tedy viditelnosti objektu v navigatoru se nezmenilo vubec nic.

Jinak at je to jak je to, neni to az tak podstatny problem, tyka se jen casti ukazky zakum, kdy po nastaveni obtekani "obrazku" "na pozadi" se jim tento spatne chyta mysi, kdyz je za textem a diky navigatoru to neni problem - pokud obrazek neni kategorie "kresba", pak maji proste smulu. SAmozrejme muzou mu dat jmeno a je po problemu, nicmene uz je to dalsi prvek, ktery vyuku v dane chvili komplikuje.


LO většinou poslední verze, na W10 prof. 32b/64b

Offline

#12 2. 11. 2013 20:13:06

strepon
Člen
Registrace: 6. 1. 2011
Příspěvků: 155

Re: Navigátor a nepojmenované objekty "kresba" ve Writeru

Doplním odkazy na tuto chybu v bugzillách - pro AOO a pro LO. Nepojmenované kresby skutečně nejde ve Writeru a Calcu zobrazit, v Draw a Impressu na to je v navigátoru ikona s volbou Pojmenované tvary/Všechny tvary.

Offline

#13 2. 11. 2013 20:29:57

Zvedavec
Člen
Registrace: 8. 11. 2004
Příspěvků: 484

Re: Navigátor a nepojmenované objekty "kresba" ve Writeru

Díky.
Chápu správně, že jsou založené od roku 2003?


LO většinou poslední verze, na W10 prof. 32b/64b

Offline

#14 2. 11. 2013 21:06:27

strepon
Člen
Registrace: 6. 1. 2011
Příspěvků: 155

Re: Navigátor a nepojmenované objekty "kresba" ve Writeru

Přesně tak, ono obecně je v bugzille až překvapivě hodně podobně starých nevyřešených záznamů.

Offline

#15 2. 11. 2013 21:37:35

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Navigátor a nepojmenované objekty "kresba" ve Writeru

Stejně si nemyslím, že by to byla chyba v případě Writeru a Calcu. V Draw a Impress to možná má nějaký účel i když nevím proč by bylo potřeba "zobrazit před uložením".
   Pro Calc a Writer se dá předpokládat, že by to jen rozmnožilo objemnost kódu a bez nějaké obecnější potřeby. Stačí aby to bylo v mezipaměti. Když to uložíme, tak toho moc nepokazíme. Dá se to vždycky smazat (nebo vrátit zpět).
   Calc má především počítat a Writer především psát. To ostatní je podružné, i když potřebné. Navíc si myslím, že s navigátorem v Calcu, nebo Writeru pracuje hodně málo lidí. (Já osobně prakticky vůbec). Vyjímku tvoří případy kdy potřebuji například objekt na webové stránce, klikačky v dokumetu ap. Ale i to je pro mne spíš jenom jakési usnadnění v podobě připomínky. Když vím, že to budu potřebovat tak se na to připravím. Buď si udělám záložku, nebo si předem prohlédnu zdroják ap.
   Naopak pokud je to nějak účelné v Impress, nebo Drawu, tak ano. Stejně neznám žádný rozumný důvod aby byla takováhle funkce podporována i v Draw. Dokonce si myslím, že když tohle nebudu vědět a navigátor to zobrazí, tak si budu myslet, že je to uloženo.
   I když to není pro mne osobně moc důležité, zajímalo by mne proč by to bylo potřeba. Uměl by mi někdo dát solidní důvod a příklad? Tedy ne jen to, že jsem líný to uložit?


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#16 4. 11. 2013 19:01:01

strepon
Člen
Registrace: 6. 1. 2011
Příspěvků: 155

Re: Navigátor a nepojmenované objekty "kresba" ve Writeru

S ukládáním tenhle problém nesouvisí. Požadavek na úpravu mi připadá oprávněný, pokud má Navigátor zobrazovat seznam kreseb, uživatel bude očekávat všechny kresby, nejen pojmenované.

Offline

#17 4. 11. 2013 23:25:09

Zvedavec
Člen
Registrace: 8. 11. 2004
Příspěvků: 484

Re: Navigátor a nepojmenované objekty "kresba" ve Writeru

"Stejně si nemyslím, že by to byla chyba v případě Writeru a Calcu. V Draw a Impress to možná má nějaký účel i když nevím proč by bylo potřeba "zobrazit před uložením"."

" Tedy ne jen to, že jsem líný to uložit?"

Pozor, ono to nezobrazuje ani po ulozeni. Uz jsem to psal. Mam celou dobu dojem, ze (a ted to nemyslim zle) Vam porad unika jadro meho "problemu".

Edit: Priklad jsem uvedl vyse s mymi zaky. Ocekam, ze se "doklikam" vlozene kresby stejne jako vlozeneho obrazku a ono nic.

Editoval Zvedavec (4. 11. 2013 23:26:58)


LO většinou poslední verze, na W10 prof. 32b/64b

Offline

#18 5. 11. 2013 09:05:12

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Navigátor a nepojmenované objekty "kresba" ve Writeru

Teď jste mne asi dostali. Nevím co si mám myslet.
   Je to v předvolbe okna navigátoru. Problém je ten, že podobnou volbu má také Impress, jen ty názvy voleb jsou jiné. ve Writer je To "název aktivního souboru (aktivní)" a druhá volba se jmenuje "aktivní list".
   V Impressu je to "název souboru (aktivní)" a ta druhá "nepojmenované". Takže je to dost podobné, jen ne Writeru nejsou vidět naopak ty pojmenované. Když se tedy správně zvolí "aktivní list" tak se objeví všechny obrázky a podobně objekty.


   Domnívám se, že tohle je právě to, co označujete za chybu sad
Porovnání

Editoval neutr (5. 11. 2013 10:00:48)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#19 5. 11. 2013 11:07:40

Zvedavec
Člen
Registrace: 8. 11. 2004
Příspěvků: 484

Re: Navigátor a nepojmenované objekty "kresba" ve Writeru

Ne :-).
Minimalne v AOO to proste porad nefunguje, navic Vy operujete polozkou "Obrazek". Podivejte se na  polozku Kresby.
Nakreslete do dokumentu obycejny obdelnik. Ten je objektem "Kresba" - v navigatoru uplne posledni polozka dole. Bez ramce, bez niceho, jenom obdelnik. A dokud nebude mit svuj nazev (ne popis), tak se proste v navigatoru nezobrazi, bez ohledu na to, jestli vybeterete aktivni okno nebo neco jineho.


LO většinou poslední verze, na W10 prof. 32b/64b

Offline

#20 5. 11. 2013 11:34:08

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Navigátor a nepojmenované objekty "kresba" ve Writeru

Já jsem tam dal kousek těch obrázků, aby bylo poznat, že tam jsou dvš kresby. Jedna pojmenovaná a druhá nepojmenovaná. Kousek toho ozubeného kola je nepojmenovaný a je vidět vždy. Ta druhá kresba je kostka 3D a je pojmenovaná. Ta se zobrazuje jen když je zapnuté aktivní okno. Jsou ale všechny pod obrázkem. Takže vidět jsou jak nepojmenované, tak pojmenované (pojmenované ne vždy).
Aby to bylo více zřetelné Writer s obrázky


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#21 5. 11. 2013 12:07:34

Zvedavec
Člen
Registrace: 8. 11. 2004
Příspěvků: 484

Re: Navigátor a nepojmenované objekty "kresba" ve Writeru

Ano, ale v tom prave neni problem - s obrazkem ne. vlozte si jeste navic do tohoto dokumentu obycejny obdelnik. Ten neni obrazek, ale kresba a uvidite ten rozdil.


LO většinou poslední verze, na W10 prof. 32b/64b

Offline

#22 5. 11. 2013 12:09:02

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Navigátor a nepojmenované objekty "kresba" ve Writeru

Tak jsem odzkoušel najít kdy se zobrazí pod ikonou kresba nějaký údaj. Načetl jsem obrázek z Draw vložil volbou "úpravy" > "vložit jinak" > "formát kresby". Po uložení se to skutečně zobrazí v navigátoru pod kresbami. Vkládání může být mnoha způsoby. Například i pomocí OLE, které rozpojíme, DDE samozřejmě, ale jsou i další. Testovat proč se někdy objeví "kresba", a jindy "obrázek" by si vyžádalo půlden, který dnes nemám.


PS otestoval jsem vložit "čtverec" z Draw úpravy > vložit jinak > formát kresby. Po pojmenování se objeví jako kresba. Stejně když to namaluju přímo ve Writer a dám tomu jméno.
   Mně to divné nepřipadá. Faktem je, že když vložím kresbu jako obrázek, tak se také jako obrázek objeví. Ale teď na to fakt nemám čas. Mrknu jindy.

Editoval neutr (5. 11. 2013 12:19:11)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#23 5. 11. 2013 12:22:23

Zvedavec
Člen
Registrace: 8. 11. 2004
Příspěvků: 484

Re: Navigátor a nepojmenované objekty "kresba" ve Writeru

" Po pojmenování se objeví jako kresba. Stejně když to namaluju přímo ve Writer a dám tomu jméno. "

Tak, dobrali jsme se konecne ciloveho stavu :-). A toto je chyba. KDYZ tomu jmeno nedate, tak se to neobjevi - o nic jineho od pocatku nejde.


LO většinou poslední verze, na W10 prof. 32b/64b

Offline

#24 5. 11. 2013 12:36:06

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Navigátor a nepojmenované objekty "kresba" ve Writeru

Souhlas, ale mně to divné nepřipadá. Writer má vše v osnově buď jako název, běžný text, nebo objekt. Když tam něco nakreslíme a nedáme jméno, tak neví - to je snad pochopitelné. Je to jen dopňková funkce. Draw a Impres jsou na tom jinak.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#25 5. 11. 2013 12:46:24

Zvedavec
Člen
Registrace: 8. 11. 2004
Příspěvků: 484

Re: Navigátor a nepojmenované objekty "kresba" ve Writeru

Jak neví? On to musí držet v paměti, musí to ukládat spolu s dokumentem, musí to mít pod nějakým identifikátorem (byť interně) včetně klasifikace kam to patří, protože kdykoliv to můžu chtít přesunout či editovat. Umí tomu nastavovat vlastnosti úplně stejně jako pojmenované kresbě.

On ví móóóć dobře. Akorát neukáže :-).


LO většinou poslední verze, na W10 prof. 32b/64b

Offline

Zápatí