Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 14. 10. 2013 06:38:07

ZavodnyJiri
Člen
Registrace: 14. 10. 2013
Příspěvků: 1

otvírání souboru na síti

Po instalaci verze 4.05 nejde ve Win7 otevřít soubor uložený na Linuxovém serveru, vytvořený jiným uživatelem, přestože práva k souboru jsou v pořádku.
Objeví se zpráva
Dokument je používán.
Dokument "xxx" je zamčen pro úpravy uživatelem:
Neznámý uživatel

Při otvírání souboru pomocí souborového správce Salamander jde soubor otevřít. Přeintalace OO na verzi 4.1.2.3 nepomohla.

Offline

#2 14. 10. 2013 07:08:31

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: otvírání souboru na síti

Jedná se možná o to, že sice na síti nepůjde otevřít, ale měla by jít uložit kopie na místní disk. Následně se podívejte jak je to s nastavením. Dokument nemusí být zaheslovaný (ochrana proti otevření), ale může mít ochranu proti úpravám. Ochrana proti nechtěným úpravám by sice měla být nastavena heslem, ale možná nemusí. Zkoušeli jste zadat prázdné heslo?


- Calc se chová jinak nežli ostatní dokumenty. Možná by to chtělo odzkoušet všechny varianty uložení a ochran pro všechny druhy dokumentů. Balíky LO prochází dynamickým rozvojem a obsahují řadu chyb. Setkal jsem se s dost podobným problémem, ale nebylo to na síti. Tehdy jsem odzkoušel uložit s heslem. Následně jsem heslo zrušil (Uložit jako...- heslo check box), ale soubor nebyl odemčen, i když "neměl žádné heslo".


- Otevření v Salamanderu mně dost překvapuje. To je souborový manažer, který musí být asociován s nějakým programem - tedy nejspíš s LO (kolik?). Nebo to otevíráte jako ZIP archiv? Může být problém například v tom, že máte nastavení z původního AOO (LO) a to by jste měli smazat před novou instalací. Bohužel nevím kde to bude na Linuxu.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 14. 10. 2013 11:06:40

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: otvírání souboru na síti

TO: ZavodnyJiri - prosím, rozlišujte programy. OOo už není, používáte LO. wink

Offline

#4 14. 10. 2013 18:43:32

poky
Člen
Registrace: 23. 9. 2005
Příspěvků: 69

Re: otvírání souboru na síti

Jestli se nepletu, jedná se o bug nr. 67534:
https://bugs.freedesktop.org/show_bug.cgi?id=67534

Chybou není postižena verze 4.04.
Prozatímní doporučení ve výše zmíněném odkazu je vypnout "Shell extensions", nejjednodušší je na to použít program např. odtud:
http://www.nirsoft.net/utils/shexview.html

Mělo by to být opraveno ve verzi 4.2, kdy to bude opraveno ve verzi 4.0x není ve výše zmíněném "bugu" 67534 napsáno.

Offline

Zápatí