Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 8. 10. 2013 16:44:25

petoo43
Člen
Registrace: 8. 10. 2013
Příspěvků: 3

matemat. vztah medzi bunkami PDF formularu

dobry den,

prosim vas, vedel by mi niekto pomoct, pripadne ma odkazat na nejaku literaturu (navod)?
riesim problem dokumentu ODT, v ktorom je jednoducha tabulka. Bunky su nastavene ako formularove polia. Po vyexportovani do PDF formatu sa daju pouzit bunky ako vstup formularu.
co chcem vyriesit? po exporte do PDF zadam do prvej a druhej bunky cislo a v tretej mi urobi matematicku operaciu s cislami, ktore som zadal. samozrejme, vsetky ostatne bunky a polia budu zamknute a needitovatelne.

neviem, mozno idem na to zo zleho konca. mozno sa to da jednoduhsie v exceli, naozaj neviem. skuste mi prosim poradit.

vopred dakujem.

Offline

#2 9. 10. 2013 07:00:37

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: matemat. vztah medzi bunkami PDF formularu

Pokud chcete vytvořit PDF formulář, je nejlepší vytvořit ho v XML. Tedy Vytvořit Nový > dokument s XML formulářem. Lze to udělat i jinak, ale podle mých zkušeností se bez znalosti XML syntaxe ztratíte. Běžně lze uložit například Calc jako Open XML ap. Stejně musíte vložit formulářové prvky, jinak to PDF není možné vyplňovat (alespoň moje zkušenosti jsou takové, že když nevložím formulářový prvek, tak ho v PDF nevyplním - nezměním).
     Formuláře ale nemusí být jen v PDF. Tam se totiž děje mnoho divného a hlavně pomalu. Nedavno k tomu byla diskuse. Záleží například na prohlížeči, nebo na instalovaných fontech písem aj.
    Zde je článek jako návod jak pracovat s exporty do PDF. PDF

Editoval neutr (9. 10. 2013 07:03:46)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 9. 10. 2013 16:38:51

petoo43
Člen
Registrace: 8. 10. 2013
Příspěvků: 3

Re: matemat. vztah medzi bunkami PDF formularu

ano suhlasim, pokial sa nevlozia prvky formularu, tak sa PDF-ko sprava neaktivne (neda sa nic vpisovat). to vsak nie je moj pripad, ja viem pouzivat formularove prvky aj v PDF, ale neviem nastavit, aby fungovala logika, scitovanie hodnot dvoch formularovych prvkov.

Offline

Zápatí