Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 2. 10. 2013 09:16:06

jirinaC
Člen
Registrace: 2. 10. 2013
Příspěvků: 2

Automatická změna velikosti písma

Dobrý den,
mám jeden problém a nevím, jak ho vyřešit.
Když zádávám odkaz na jiný soubor, aby se mi načetl výsledek z určité buňky, při načítání se mi automaticky změní velikost písma odkazu (všechna velká písmena se změní na malá)a výsledek se mi nenačte. dříve to bylo v pořádku ale najednou se to takhle zbláznio.
děkuji za odpověď

Offline

#2 2. 10. 2013 09:47:05

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Automatická změna velikosti písma

Paní Jiřino chtělo by to více popsat. Odkaz na jiný soubor by tohle opravdu dělat neměl v žádném případě. Jakou verzi AOO, LO používáte? Odkazem na soubor myslíte jiný list stejného sešitu, jiný list jiného sešitu, nebo například list textového dokumentu? Já si pod pojmem odkazy umím představit víc různých věcí.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 2. 10. 2013 10:03:16

jirinaC
Člen
Registrace: 2. 10. 2013
Příspěvků: 2

Re: Automatická změna velikosti písma

verzi AOO mam 3.0. Tím odkazem myslím jiným list jiného sešitu, není to odkaz na dokument.

Offline

#4 3. 10. 2013 05:30:19

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Automatická změna velikosti písma

Verze AOO 3 je už značně zastaralá. Vyzkoušejte si nejprve přeinstalovat na novou verzi AOO 4.0.1, nebo Libre Office 4.1.1.2
    Je otázkou zda oba sešity jsou původem ze stejné verze programu. Další věcí je nastavení formátu, které jste možná nechtíc změnila.
1 - Nabídka Vložit - List umožňuje volbu Ze souboru + odkaz s volbou procházet.
2 - Nabídka Vložit - List ze souboru. Je to prakticky totéž jen přímo bez volby. Hned se otevře nabídka z adresáře.
3 - Nabídka Vložit - Odkaz na externí data. Tato nabídka je primárně určena k propojení mimo počítač, ale umožňuje také tu samou volbu jako předchozí 2 možnosti. (Někdy to z tohoto dialogu zlobí).
   To jsou všechno odkazy. Ale existuje ještě jiný typ odkazu, kterému se říká DDE. Příklad:
{=DDE("soffice";"C:\Folder\Název souboru.odt";"__DdeLink__286_510675164")}
Domnívám se že by se jednalo právě o tento typ odkazu.
- Takové propojení je možné dvěma způsoby.
A. - Zkopírujete do schránky to co se má vložit do jiného sešitu. Klepnete na pozici v novém sešitu a dáte dialogem volbu - vložit jinak odkazy.
B. - Sešity mají vestavěnou funkci, která se dá zavolat =DDE("Server"; "Soubor"; "Oblast"; Režim)
Kopie z nápovědy DDE
Vrátí výsledek DDE propojení. Pokud se obsah propojené oblasti nebo oddílu změní, bude změněna i hodnota vrácená touto funkcí. Aby se změny projevily, je nutné buď sešit znovu otevřít, nebo zvolit Úpravy - Odkazy. Není možné použít meziplatformní odkazy, například z instalace OpenOffice.org na počítači se systémem Windows do dokumentu vytvořeného na linuxovém stroji.
Syntaxe

DDE("Server"; "Soubor"; "Oblast"; Režim)
Server je název serverové aplikace. Aplikace OpenOffice.org mají název serveru "Soffice".
Soubor je úplný název souboru včetně cesty k němu (takzvaná absolutní adresa souboru).
Rozsah je oblast obsahující data ke zhodnocení.
Režim je volitelný parametr, který určuje způsob, jakým server DDE převádí svá data na čísla.
Mode                              Efekt
0 - nebo nezadáno. Formát čísla podle výchozího formátu zadaného ve stylu buňky.
1 - Data budou interpretována ve výchozích formátech pro češtinu.
2 - Data nebudou převedena na čísla, ale vložena jako text.

    Nejspíš bude chyba v nastevení podle modrého textu, nebo v těch ostatních případech. Prosím ještě jednou upřesněte o jaký odkaz se jedná.

Editoval neutr (3. 10. 2013 05:42:42)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí