Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 26. 3. 2009 17:35:48

woolcap
Člen
Registrace: 26. 3. 2009
Příspěvků: 5

Neobrazují se popisky aktivních prvků

Neobrazují se popisky aktivních prvků ani v menu, ani na tlačítkách a ani popisné bubliny nejsou popsané textem. Nápis v liště okna je, ikony se také zobrazí, ale texty nikde. U vytvoření chyby jsem nebyl, prosím poraďte nevím co dělat? Díky

Offline

#2 26. 3. 2009 21:32:44

redakce
správce webu
Místo Opava
Registrace: 15. 9. 2008
Příspěvků: 288
Web

Re: Neobrazují se popisky aktivních prvků

Jaký máte systém a verzi balíku?


Vlastimil Ott
správce webu, redakce

Offline

#3 27. 3. 2009 15:38:38

PetrValach
Člen
Registrace: 24. 5. 2007
Příspěvků: 561

Re: Neobrazují se popisky aktivních prvků

Pane kolego, odinstalujte OO a znovu nainstalujte. Tohle se mi už minimálně jednou taky stalo. Myslím, že vím, oč jde, ale příčinu neznám.
Schválně - kdybyste si zkusil udělat odrážku, zjistil byste, že vám některé znaky pro odrážky nefungují, jsou místo toho prázdné znaky (jakési obdélníčky).


Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#4 28. 3. 2009 12:55:38

woolcap
Člen
Registrace: 26. 3. 2009
Příspěvků: 5

Re: Neobrazují se popisky aktivních prvků

Systé je Ubuntu 8.10 a verze balíku byla 2.4. Ten jsem odinstaloval a důvěrou v úspěch jsem instaloval verzi balíku 3.0 (deb balíky  z OOo.cz). Chybu jsem neodstranil. Stále jsem ovládací prvky neviděl. Dále zjistil jsem možnou souvislost s verzí grafické karty Nvidia GE FORCE 3 Ti 200. Zkusím přeinstalovat ovladač. To jsem udělal a bez výsledku.Ještě jeden pokus s přeinstalováním OpenOffice v.3.0, tentokrát Synaptic, ze zdroje software -u.Nic bez výsledku.

Editoval woolcap (28. 3. 2009 15:03:18)

Offline

#5 28. 3. 2009 15:06:14

woolcap
Člen
Registrace: 26. 3. 2009
Příspěvků: 5

Re: Neobrazují se popisky aktivních prvků

Náhoda ze zoufalství jsem začal hrát Miny a nezobrazily se mi čísla na plánu, vypadalo to podně jako v OOo. Z toho usuzuji že problém je jinde, ne v OpenOffice. Zkusím jiná fóra. Zatím Děkuji.

PS: Přesto kdyby jste měli nápad napište.

Editoval woolcap (28. 3. 2009 15:07:09)

Offline

#6 30. 3. 2009 10:07:00

redakce
správce webu
Místo Opava
Registrace: 15. 9. 2008
Příspěvků: 288
Web

Re: Neobrazují se popisky aktivních prvků

Nejprve bych mazal nastavení OpenOffice.org, trojnásobná instalace mi přijde zbytečná.

Jaké používáte grafické prostředí? Je to GNOME, nebo něco jiného? Chyba v minách ukazuje spíše směrem k problematickému ovladači grafické karty, ale přesto mě napadá ještě jiný konflikt - KDE v Ubuntu...


Vlastimil Ott
správce webu, redakce

Offline

#7 30. 3. 2009 12:11:38

woolcap
Člen
Registrace: 26. 3. 2009
Příspěvků: 5

Re: Neobrazují se popisky aktivních prvků

Prostředí používám GNOME, KDE ne.A jedna otázka, k tomu co myslíte pod pojmem "mazal nastavení Openoffice". Vždy před další instalací jsem předchozí odstranil Synaptikem. Zdálo se mi že to stačí.

Editoval woolcap (30. 3. 2009 12:22:42)

Offline

#8 31. 3. 2009 07:13:23

redakce
správce webu
Místo Opava
Registrace: 15. 9. 2008
Příspěvků: 288
Web

Re: Neobrazují se popisky aktivních prvků

Ne, nestačí. Jednak by vás to Synaptic ani nenechal udělat  jinak a jednak je to chyba v nastavení na vašem stroji - ne chyba v programu. Takže instalovat tři kopie téhož nemá valný smysl (ano, není to úplně totéž, ale algoritmy v kódu OOo zobrazující něco na obrazovce podle mě stejné jsou).

Nejprve jste měl smazat skryté adresáře typu .ooo nebo .OpenOffice.org, kam se ukládá nastavení. A nejsem si vůbec jistý, že "Kompletně odstranit" v Synapticu tyto adresáře maže - vsadím se, že ne, maže jen nastavení v /etc/. Takže nová instalace teoreticky načítala stejné špatné nastavení a protože je v podstatě stejná jako minulá instalace, chovala se stejně (špatně).

Ale stejně si myslím, že je chyba v ovladačích grafiky. Přesto: vytvořte si zkušebního uživatele, přihlaste se a zkuste to spustit znovu pod tímto uživatelem. Pokud chyba bude, je systémová. Pokud nebude, týká se prvního uživatele a bude třeba smazat jeho nastavení OOo nebo možná také GNOME.


Vlastimil Ott
správce webu, redakce

Offline

#9 31. 3. 2009 13:27:56

woolcap
Člen
Registrace: 26. 3. 2009
Příspěvků: 5

Re: Neobrazují se popisky aktivních prvků

Díky za čas, pomoc a dobrý tip. Vytvořil jsem účet a problém trvá je jasné že problém je jinde a ne v produku Openoffice. Tam je vše v pořádku. S dalším se už vypořádám. Nashle.

Offline

#10 23. 4. 2009 18:00:37

dzanko08
Člen
Registrace: 23. 4. 2009
Příspěvků: 2

Re: Neobrazují se popisky aktivních prvků

Mám presne ten istý problém, operačný systém 8.10 a verziu 2.4. som neúspešne nahradil verziou 3.0 (deb balíky  z OOo.sk) s rovnakou chybou. Ešte zaujímavosť, že text sa niekedy na nepatrný okamžik objaví pri prechode kurzora okrajom ojektu. V Linuxoch som úplný začiatočník (dúfam že na ne nezanevrem). V grafickej karte ako takej by to byť nemalo, pretože v inom office programe sa takáto chyba neprejavuje. Pokiaľ problém už niekto vyriešil, poprosím o postup. (S prihliadnutím na linux-lamu).

Offline

#11 24. 4. 2009 08:41:20

dzanko08
Člen
Registrace: 23. 4. 2009
Příspěvků: 2

Re: Neobrazují se popisky aktivních prvků

Inštaláciou novej verzie UBUNTU 9.04 bol tento problém odstránený.

Offline

Zápatí