Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 16. 9. 2013 11:05:00

L3333
Člen
Registrace: 16. 9. 2013
Příspěvků: 2

Formát písma

Prosím o shovívavost, s tabulkami v OpenOffice pracuji jen příležitostně. Trápí mě při otevření tabulky, že i když je nastaven formát písma 10, tak řádky jsou neskutečně mrňavé. Musím vždy změnit formát alespoň na 15 a tohle dělám na každé stránce. Co s tím? Díky všem za radu.

Editoval L3333 (16. 9. 2013 11:05:23)

Offline

#2 16. 9. 2013 11:27:09

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Formát písma

Tento problém lze řešit poměrně snadno několika způsoby. Pokud jde jen o Vás, tedy jen o Vaši osobu, pak by se asi vyplatilo vybrat vždy celý list (kliknutím na šedý čtvereček přesně mezi označením sloupců a řádků). Když list "zmodrá" zvolte naráz pro všechny buňky velikost písma 15. Následně by jste měl pro jistotu vybrat a zvolit přizpůsobit velikosti - "optimální velikost".


- Pokud sešit s někým sdílíte, tedy pracuje s ním ještě někdo další, pak doporučuji spíš vzít za posuvník v pravém dolním rohu a zvětšit "ZOOM". Tím docílíte toho, že že sice uvidíte méně buněk - tedy méně řádků a sloupců, ale budou veliké podle vašich představ a při tom tam bude stále písmo velikosti 10. Pokud Vám tedy tento jednoduchý úkon nevadí, můžete ho použít i jen sám pro sebe. Problém je v tom, že to musíte udělat vždy při otevření sešitu znovu, ale je to mžik.


    První a druhý způsob se liší jen v tom, že pokud uděláte postup první a uložíte, tento list se vždy otevře stejně v té velikosti, kterou jste vybral. Ten druhý způsob má nevýhodu v tom, že ne vždy najedete hned na velikost, kterou očekáváte, a musíte to dělat pokaždé znovu.

Editoval neutr (16. 9. 2013 11:28:44)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 16. 9. 2013 13:11:38

L3333
Člen
Registrace: 16. 9. 2013
Příspěvků: 2

Re: Formát písma

Díky. Škoda, že neexistuje takové řešení, abych už při otevírání nové tabulky nemusel takhle šachovat. Proč mi to nenajede automaticky na 100 procent velikosti?

Offline

#4 16. 9. 2013 15:28:06

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Formát písma

Také by to šlo, ale musel by jste ty formáty uložit jako šablonu. Potom otevírat jen nové soubory ze šablony. Nastavení, které Vám nevyhovuje, vyhovuje mnoha jiným. Proto je to "přednastavené" právě takhle.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#5 18. 9. 2013 19:54:38

luka7
Člen
Registrace: 20. 5. 2009
Příspěvků: 84

Re: Formát písma

Ještě můžete zmáčknout ctrl a otočit kolečkem myši. Nebo změnit rozlišení obrazovky. :-)
Prováděl jsem výzkum v nastavení a
Nástroje>Volby>OpenOffice.Org>Zobrazit>Nastavení měřítka
dělá to, co Vy chcete...
Alespoň trochu.
I když se asi velikost změní i v ostatních aplikacích OOO...

Offline

Zápatí