Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 14. 9. 2013 09:32:37

Zvedavec
Člen
Registrace: 8. 11. 2004
Příspěvků: 484

Sablony do Impressu rozsireni vs. nakopirovani

Kdyz pouziju nejake rozsireni napr. Sun_ODF_Template_Pack_en-US.oxt a pridam sablony jako rozsireni je v tom nejaka "vyhoda" oproti variante, kdy sablony vyberu rucne a nakopiruju je do
"C:\Program Files\OpenOffice 4\share\template\cs"?

Eventuelne - kdyz "rozkucham" nejake oxt a do adresare tam nakopiruju vice sablon nez tam je ted, aniz bych menil definice popisky, bude fungovat? - to stejne zkusim, ale kdyby mel nekdo zkusenosti...

Jde o to, ze Impress i v nove verzi OO4 nema zadne ani trochu pouzitelne sablony. Galerie uz je lepsi, ale sablony, to je utrpeni. Takze potrebuju nejake pridat. Vyse zmineny balik, tak jako ostatni "zname" baliky jsou stare jako repa a zadny novy s peknymi sablonami neni, sablony se daji poshanet leda po jedne.

Tudiz bych (mam jich par postahovanych) udelal vlastni "sadu" a tu kopiroval na stanice nebo "pretvoril" jiz hotove rozsireni a nacpal tam sadu "svou". Delat nove rozsireni nemuzu, na tom nemam cas. Proto bych jako kopyto pouzil neci hotove.

Ma s vyse uvedenym nekdo nejake zkusenosti?


Edit: tak pridat hotove sablony do balicku oxt jde.

Editoval Zvedavec (14. 9. 2013 09:42:57)


LO většinou poslední verze, na W10 prof. 32b/64b

Offline

#2 16. 9. 2013 08:30:42

PetrValach
Člen
Registrace: 24. 5. 2007
Příspěvků: 561

Re: Sablony do Impressu rozsireni vs. nakopirovani

Když jsem měl ještě šrot, tak se mi instalací pluginu se šablonami šablony rychleji načítaly. No jo, ale pak jsem si uvědomil, že to bylo tím, že se cpaly do složky Program Files. Když jsou v uživ. adresáři, mohou sse načítat pomaleji.

Když si rozbalíte ten plugin, nic objevného tam nenajdete, skutečně jde jen o frknutí do jedné složky.


Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 16. 9. 2013 10:11:55

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Sablony do Impressu rozsireni vs. nakopirovani

Jestli je to jednoduché, tak jak píše Petr Valach, a já věřím že ano, pak se vyplatí jednoduše upravit XML. Starý adresář přepsat novým. Po rozkuchání .oxt (přepsat koncovku na .zip v souborovém manažeru), otevřít zip jako složku a najít řádek s url. Nevím kolik je tam XML souborů, ale je jich jen pár. Najít v některém řádek z několika (v každém xml bývá zase řádků několik - většinou ne mnoho) je otázkou chvíle, která si nezadá s psaním dotazů sem na fórum. Přepsat URL.
Doporučuji vytvořit hypertextový odkaz na nový adresář ve kterém je alespoň 1 šablona. Odkazovat přímo šablonu. Následně funkční hypertextový odkaz otevřít a do paměti načíst URL z "horního řádku". Tím potom přepsat URL v soudoru XML - extension. Nakonec znovu zazipovat a přepsat koncovku ze .zip na .oxt. Pak už jen nainstalovat rozšíření.

Editoval neutr (16. 9. 2013 10:13:46)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#4 9. 4. 2015 06:48:38

Aliraza70
Člen
Registrace: 9. 4. 2015
Příspěvků: 1

Re: Sablony do Impressu rozsireni vs. nakopirovani

zkoušel jsem i staženou prezentaci, stále bílé okno sad taky jsem se tomu divil big_smile????

Offline

Zápatí