Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 5. 8. 2013 10:54:09

koutv
Člen
Registrace: 5. 8. 2013
Příspěvků: 2

Konfigurace - Volby/Uživatelská data pomocí skriptu

Mám OO 3.4.1 na terminal serveru W2003EER2. Potřebuji hromadně nastavit uživatelům (cca 60) Uživatelská data (hlavně Jméno, Příjmení atd.), která jsou uložena v konfiguračním souboru registrymodifications.xcu. Vše nejlépe skriptem. Můžete mi prosím poradit ? Předem děkuji.

Offline

#2 5. 8. 2013 14:46:39

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Konfigurace - Volby/Uživatelská data pomocí skriptu

Já o W2003EER2 vůbec nic nevím, ale je to asi Windows server 2003 - ale nevím co znamená EER2. Proto bude postup možná poplatný instalaci pod Windows.
- V minulosti se tu řešil problém s úpravou dialogu "Vlastnosti" pomocí makra. Tehdy se jednalo tuším jen o "Vlastní vlastnosti", nebo snad i "Popis" - ale tuším jen pro Calc (nejsem si jist). Řešení bylo nalezeno a najdete je prostřednictvím hledání.
   To by ale znamenalo upravit nejen Calc, ale i Writer, Impress, Draw i Base jednotlivě. To by asi bylo schůdné pomocí makra, které si každý spustí hned při prvním spuštění aplikace. Pak už bude makro vyřazeno, nebo spouštěno jen jako kontrola. To samozřejmě musíte zajistit pomocí vstupu heslem
   Tento postup je dán nastavením dialogu "Soubor" > "Vlastnosti". Mělo by to být někde ve složce každého uživatele. (Pro klasické Windows je to také několikrát popsáno v diskusi - ale je to asi document and setings - jméno uživatele - data aplikací - OOo - pak tuším foldr /3/ a tam po rozkliknutí najdete konfigurační XML. - Píšu to z hlavy - tak to nemusí být správně.) U Vás je to asi ten soubor registrymodifications.xcu - domnívám se. Stačilo by to pomocí souborového manažera změnit každému uživateli (Odpadlo by souštění přes makro i když vstup heslem asi požadován bude. Ale nemusí se dělat individuální konfigurace makrem.)

Horší je to s nastavením podle "Nástroje" > "Volby" > "OpenOffice.org". Zde se například konfigurují adresy pro ukládání, a další nastavení (oprava pravopisu...). To by mělo být pro všechny uživatele společné.
Nevím, co to udělá, když by stejný soubor používalo více uživatelů naráz. Je určitě víc možností, ale dvě, nebo 3 vyčnívají.
- ukládání stejnojmenných souborů s datem a uživatelem
- ukládání zdrojů jen jako šablon (po vyplnění ukládat: opět do názvu doplnit oddělení, nebo jméno - makrem)
- ukládání verzí

   Tato konfigurace by neměla mít vážný problém. Podobně by to mohlo být řešeno :
- ukládání jen do PDF
- ukládání do HTML (pro PHP - respektive redakční systém ap)

Bohu žel nevím kde se to nalézá v instalaci (root). Řešením samozřejmě je jednoho (nebo víc) uživatelů vyplnit ručně s různými parametry voleb (tedy unikátní heslo) a to pak najít třeba v PsPad-u jako heslo v zadaném adresáři. Jde tedy o to, aby jste si zkontroloval syntaxi pro UTF 8 aby hledané heslo mělo stejný tvar který zadáváte dialogem.

Já osobně žádnou zkušenost s nasazením OOo jako serverové aplikace nemám, ale v diskusi, nebo v článcích jsou podobná témata řešena. Například "nasazení OOo ve výrobní firmě", ale i jiné seriály, diskuse ap. Samozřejmě nasazení na server má mnoho specifik odchylných od personální instalace na jediném počítači. Jde například o typ sítě intranetu, ale také o způsob ukládání, různá oprávnění aj. Například u P2P (non web server) bych se domníval, že je nutné instalovat OOo na každý stroj individuálně. Myslím, že Vám jde právě o tenhle typ sítě - ale opravdu nevím co W2003EER2 dělá, nebo umí. Když by to bylo tak, pak stačí vytvořit knihovnu maker a na některý stroj uložit jen jako knihovnu. Tu pak načíst na každém stroji samostatně. Také je možné udělat extension, které se nainstaluje jedním kliknutím. Pak jde už jenom o to, zda umožníte sdílení všech dokumentů, nebo specializovaného adresáře, který nedovolí uložit soukromé soubory.

Problém můžete mít například s tím, jak uložit 60 přístupových hesel do každého stroje, nebo jen více uživatelů ze stejného oddělení, pokud má každý stroj více uživatelů ap.

Editoval neutr (5. 8. 2013 15:03:32)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 8. 8. 2013 13:36:56

koutv
Člen
Registrace: 5. 8. 2013
Příspěvků: 2

Re: Konfigurace - Volby/Uživatelská data pomocí skriptu

díky za reakci !
Nejdříve na vysvětlenou - W2003EER2 je skutečně Windows 2003 server Enterprise Edition (EE) a druhé vydání (R2) - to jsem uvedl hlavně proto, že jsou drobné odlišnosti, které potom ovlivní funkčnost a možnosti.
Pokud jde o makro, zdá se mi to dost komplikované - zvláště pokud by se to pro každou aplikaci muselo dělat zvlášť. Nemluvě o heslování...

Hledám spíše něco na přímou (dávkovou) úpravu konfiguračního souboru registrymodifications.xcu, kde jsou hodnoty uloženy. Tedy nástroj nebo skript, který soubor oedituje korektní metodou s ohledem na jeho strukturu (xml) a zamění v něm řetězec jména, příjmení a iniciál za jiný (výchozí řetězec zamění za konkrétní pro daného uživatele - ten načítám z Active Directory).
Zkoušel jsem primitivně ručně v notepadu najít a nahradit dané řetězce a to funguje dobře. Dávkou se to však nedaří, protože výstupní soubor nemá správnou strukturu. Použil jsem otrocky dávky nalezené na http://www.dostips.com, na mně už je to příliš, abych to přímo napsal.

To vše chci dělat jen na jednom stroji (terminal serveru), kde je oněch cca 60 profilů. Editaci je třeba provést se vznikem profilu (při prvním přihlášení), kdy se spouští logon skript, kam by se vše dalo snadno zabudovat (dělám tak i jiné věci, ale s touto se mi nedaří) a navíc je to bez účasti uživatele - vše proběhne na pozadí automaticky.

Předem díky za nápad.

Offline

Zápatí