Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 23. 7. 2013 18:19:16

Cardello
Člen
Registrace: 11. 10. 2010
Příspěvků: 45

Přenos formátu znaku

Dobrý den,
lze v Calcu převádět hodnoty buňky včetně zvoleného formátu znaků? Konkrétně: V jedné buňce mám trojici slov - libovolné z nich přeškrtnu (zvolením příslušného formátu znaku). V další buňce mám zadáno zobrazení hodnoty předchozí buňky a rád bych, aby se přeškrtnuté slovo také zobrazilo jako přeškrtnuté.
děkuji

Editoval Cardello (23. 7. 2013 19:05:44)

Offline

#2 23. 7. 2013 19:09:38

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Přenos formátu znaku

Tohle u mně přímým odkazem nefunguje. Ale mám AOO 3.4.1. Chtělo by to vyzkoušet v LO.
Zase ale když to kopíruju a zvolím vše (ne implicitní hodnoty, ale jednotlivě zaškrtnuté), tak to vykopíruju i s tím formátem (přeškrtnutí aj.).
    Šlo by to obejít, ale nejlépe makrem. Jde o to, že se vykopíruje formát buňky normálně, ale tohle je formát znaku, který se odkazem jednoduše nedá přenést. Pokud to jde, tak asi jen ve Writer, ale nezkoušel jsem to. Další možnost má možná LO, ale to nevím.
    Měla by fungovat funkce Style, nebo Curent, ale nevím jestli by se dalo vylaborovat formátování jen některých znaků. Ta funkce má poměrně dost variant. Ale já s ná pracoval jen minimálně a navíc s předem připraveným formátem pro všechny znaky stejně (vlastní formát - volání předdefinovaného).
="Text"&T(STYLE("myStyle")), nebo spíš =A1&T(STYLE("myStyle")) pokud je text v A1
Podobně by to mělo jít v "CURRENT()", ale musíte zkoušet.

Editoval neutr (23. 7. 2013 19:27:55)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí