Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 22. 3. 2009 11:11:30

PavelKr
Člen
Registrace: 22. 3. 2009
Příspěvků: 2

Nelze pridat nove slovniky

Dobry den

Snazim se do anglicke verze OO3 pridat cestinu, nemcinu a spanelstinu a vubec se mi nedari. Prohledal jsem internet, zkusil nejruznejsi navody a nic nefunguje. Mate nekdo predstavu, v cem je problem?

Stahnul jsem *.oxt soubory, spustil je a instalace probehla uspesne (pri druhem spusteni to jiz pise, ze je slovnik nainstalovany). Jenze kontrola pravopisu stale nefunguje. Cely program jsem pochopitelne restartoval vcetne ikonky pro rychle spusteni OO3.

Dekuji predem za pomoc.

Pavel

Offline

#2 22. 3. 2009 17:31:48

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: Nelze pridat nove slovniky

Dokument musí byť napísaný v jazyku, ktorý kontrolujete. Aký jazyk sa Vám zobrazuje v dolnej časti dokumentu (najprv je tam údaj o strane, potom o štýle strany a ako tretí je aktuálny jazyk)? Ďalje musíte mať kontrolu aj povolenú - Nístroje - Volby - Jazykové nastavenia - Pomôcky pre písanie - zaškrtnutá voľba (je druhá v poradí) "Kontrolovať gramatiku pri písaní"

Offline

#3 22. 3. 2009 23:18:16

PavelKr
Člen
Registrace: 22. 3. 2009
Příspěvků: 2

Re: Nelze pridat nove slovniky

Dekuji za odpoved. Kontrolu pravopisu mam zapnutou a pro anglictinu funguje - v dolni liste mam na vyber English USA a English UK a None. Nedari se mi vsak pridat korekci pravopisu pro dalsi jazyky, napr. cestinu.

Offline

Zápatí