Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 8. 7. 2013 15:50:13

Orel
Člen
Registrace: 3. 7. 2013
Příspěvků: 6

Mřížka

Lze v Calcu vypnout zobrazení mřížky? Našel jsem jen jak ji vypnout při tisku...

Offline

#2 8. 7. 2013 18:03:13

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,465

Re: Mřížka

Lze to udělat v nastavení - nástroje - volby - Calc -Mřížka. Podobně je tomu v nastavení barev, kterým mřížku můžeme překrýt - zvolíme bílou barvu.
To se nastaví Nástroje - volby - Open Office.org - Vzhled - najet až na Calc a tam je barva mřížky. To je nastavení trvale, ale je možné to udělat v rámci formátů - zejména podmíněného, který na chvilku barvu vyřadí.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 9. 7. 2013 18:44:46

Orel
Člen
Registrace: 3. 7. 2013
Příspěvků: 6

Re: Mřížka

Jo to jsem hledal, super. Ale aby to šlo jen v jednom z několika listů, to už mám asi smůlu, že? Mám soubor s několika listy a v jednom je spíše text, kde ta mřížka ruší. Je jiná možnost, než zrušit mřížku všude a tam kde ji chci, tak na každém listu orámovat jednotlivé buňky? Díky.

Offline

#4 10. 7. 2013 06:35:15

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,465

Re: Mřížka

Lze například použít "bílou mřížku" pro celý dokument a tam, kde ji chcete prostě obarvit například na tu originál šedivou - Formát > buňky > ohraničení.
    Takhle například nastavujeme podmíněný formát, a nebo "trvale" část dokumentu, například 1 celý list. Takže máte na výběr. Zda odbarvit celý dokument a přebarvit jen někde, nebo nechat tak jak je a odbarvit jen tam, kde mřížku nechceme.



    PS: To orámovat jednotlivé buňky mi zní divně. Dělá se to například pro celý list naráz. Následně by bylo možné vybrat úseky, které mřížku mají mít a tam to zrušit. Tedy děláme to pro celé bloky, pokud se dají definovat jakou pravoúhlé oblasti.
    Samozřejmě si raději vše odzkoušejte v kombinacích postupů. Musíte rozlišovat "Mřížku" z nastavení v OpenOffice.org, "mřížku" v Calc (nebo Writer a jinde) a naproti tomu "Ohraničení buňky", které není tím samým výrazem, ale věcně se dá tímto prostředkem suplovat nastavení Mřížky.

Editoval neutr (10. 7. 2013 07:00:25)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#5 14. 7. 2013 11:45:41

sedlacekdan
Moderátor
Místo Nehvizdy
Registrace: 21. 6. 2010
Příspěvků: 617

Re: Mřížka

Orel napsal(a)

Jo to jsem hledal, super. Ale aby to šlo jen v jednom z několika listů, to už mám asi smůlu, že? Mám soubor s několika listy a v jednom je spíše text, kde ta mřížka ruší. Je jiná možnost, než zrušit mřížku všude a tam kde ji chci, tak na každém listu orámovat jednotlivé buňky? Díky.

Mřížku jen pro některé listy umí LibreOffice. Proč tedy neroztáhnete rozměr buňky tak aby se text vešel?


;o)


Linux Mint 16 Petra - Apache OpenOffice 4.0.1
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#6 14. 7. 2013 19:18:58

LIT
Člen
Místo Liberec
Registrace: 8. 12. 2012
Příspěvků: 57

Re: Mřížka

Existovalo rozšířění pro skrytí mřížky Hide/Show Grid Lines.Ale hledal jsem ho a už ho nemůžu najít.


Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ
Windows 10, Libre Office, Lenovo Ideapad

Offline

Zápatí