Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 15. 6. 2013 16:21:40

pkopecky
Člen
Registrace: 15. 5. 2012
Příspěvků: 19

zvýraznění buněk které neexpotuje do PDF - VYŘEŠENO

Prosím o radu,
vytvořil jsem si formulář faktury. A abych nezapomněl při budoucím kopírování/vyplňování nové faktury  přepsat, nebo vyplnit některé buňky jako třeba "číslo faktury", "datum splatnosti", "IČ" zákazníka tak bych rád měl všechny buňky které musím vyplnit nějak zvýrazněné. Ale nechci, aby toto zvýraznění bylo vidět na vytisknuté nebo vyexportované faktuře do pdf.
Existuje nějaká nástroj, nebo funkce pro tento účel v Calc?

Děkuji za odpovědi.

Editoval pkopecky (15. 6. 2013 20:43:24)

Offline

#2 15. 6. 2013 18:08:34

sedlacekdan
Moderátor
Místo Nehvizdy
Registrace: 21. 6. 2010
Příspěvků: 617

Re: zvýraznění buněk které neexpotuje do PDF - VYŘEŠENO

Použijte podmíněné formátování, buňky tak mohou být zvýrazněné pouze při nevyplnění těchto polí.
V jiném případě musíte tyto pole ručně "odzvýraznit", lze také samozřejmě toto automatizovat pomocí makra.


;o)


Linux Mint 16 Petra - Apache OpenOffice 4.0.1
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 15. 6. 2013 18:20:13

pkopecky
Člen
Registrace: 15. 5. 2012
Příspěvků: 19

Re: zvýraznění buněk které neexpotuje do PDF - VYŘEŠENO

Toto mě také napadlo, ale mam zde položky které nemusejí být vždy vyplněny. Jelikož nemám potřebné informace. A v ten okamžik by buňka zůstala označená.
A pokud vezmu nějakou již dříve vyplněnou fakturu a budu ji přepisovat na novou tak zase nebudu mít zvýrazněné položky které již jsou vyplněné ale měl bych jejich obsah změnit.

V makrech se vůbec neorientuji. Nevím jak může být složité takovéto makro napsat. Můžete mi s tím pomoct pokud to je ve vašich silách?

Děkuji

Offline

#4 15. 6. 2013 19:53:56

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: zvýraznění buněk které neexpotuje do PDF - VYŘEŠENO

To je problém, protože se podmínky vylučují. Je však možné vyplňovat do jiného formuláře, nežli do toho, který se skutečně tiskne.
   Jednoduše se udělá faktura například v listu1 - popsaná a s vybarvením. Data se linkují do listu2, kde se objeví už jen zadaná data - bez barvy ap.
   V jiném případě makru neutečete. Navíc makro by mohlo tisknout přesně v tomto systému - jednodušší. Nebo například dočasně odbarvit originál - vytisknout a potom zase obarvit - složitější.
   Ovšem faktury se často napojují na zdroje v Calcu - nebo v Base. Zákazníci, dodavatelé, zboží, PSČ, nebo slevy, sazebníky pošty aj. - často prostřednictvím dodáků (z dodáků).


   Nejsnadnější bude sem postnout Vaši fakturu. Já nebo někdo jiný ji upraví tak aby se automaticky měnilo pořadové číslo (pokud je z tohoto souboru krmena evidence - zachování jednotného číslování - jinak se musí číselná žada přenášet růčo - ale to je zaděláno na průšvih). Datum splatnosti stejně jako datum vystavení lze zautomatizovat.


   Něco podobného se řešilo nedávno jako "dodací list", a jsou i "example" přímo na faktury ve výrobních závodech - někdy docela vymakané. V každém případě si prohledejte dříve vyřešené problémy. Měl by jste toho najít dost.


   Pokud však trváte na svém systému - je možné zadat až 3 podmínky pro "podmíněná formát". Proto je možné dát jako první podmínku například zápis do buňky AA1 = 1 - v tom případě se vše odbarví. Teprve druhou podmínkou zabarvovat aby se nezapomnělo.
Takže začnete s AA1 = 0 (prostě nic) a budou vybarvena povinná pole. Jakmile zjistíte, že je to vše a chcete tisknout, zapíšete do AA1 = 1. To překryje všechny jiné formáty.
   Bohu žel nesmíte zapomínat na tohle vypínání, takže někde mimo tiskovou plochu by to chtělo barevné upozornění.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#5 15. 6. 2013 20:42:36

pkopecky
Člen
Registrace: 15. 5. 2012
Příspěvků: 19

Re: zvýraznění buněk které neexpotuje do PDF - VYŘEŠENO

to neutr:
děkuji za rady, varianta v posledním odstavci se moc líbí a už jí mam udělanou.

Děkuji smile

Editoval pkopecky (16. 6. 2013 10:32:22)

Offline

#6 28. 6. 2013 06:39:20

Jar
Člen
Registrace: 17. 11. 2009
Příspěvků: 53

Re: zvýraznění buněk které neexpotuje do PDF - VYŘEŠENO

V naší firmě jsem to vyřešil tím, že jsem si namíchal velmi světlou žlutou.
Na obrazovce je vidět, ale černobílá tiskárna ji netiskne.
Export do pdf jsem prostě neřešil :-)

Editoval Jar (28. 6. 2013 06:40:58)

Offline

Zápatí