Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 21. 2. 2013 13:50:30

midar
Člen
Registrace: 21. 2. 2013
Příspěvků: 1

Obrázková mapa

V obrázkové mapě se v Draw odkaz (oblast) zobrazuje správně umístěná, ale po exportu do HTML nebo v Náhled v prohlížeči, je oblast posunuta vpravo a dolů proti správnému umístění.
Je to chyba programu nebo moje ?
Mám W7 Pro, monitor Full HD.
vzorek chyby

Editoval midar (22. 2. 2013 14:57:14)

Offline

#2 2. 6. 2013 22:05:16

PetrValach
Člen
Registrace: 24. 5. 2007
Příspěvků: 561

Re: Obrázková mapa

Taky to registruji. Určitě je to chyba, takto se obrazová mapa nechová. Pozor, ve vašem souboru byla aktivní oblast umístěna trochu stranou, ale to nehraje roli. Ta odchylka i tak je obrovská. Snažím se na něco přijít.

EDIT: Heleďte, tak nevím, v čem je nebo byla chyba, ale udělal jsem tohle. Obrázek jsem zkopíroval, znovu vložil (jako rastrový obrázek), znovu v něm udělal nějaký odkaz a už to normálně funguje.
Nu a jukněte na můj článek k obrázkovým mapám. Jak vytvořit obrazové mapy v OpenOffice

Editoval PetrValach (2. 6. 2013 22:18:47)


Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 3. 6. 2013 05:14:36

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Obrázková mapa

Zajímavé - ale problém bude souviset s původním formátem obrázku a nepřímo s prohlížečem. Pro HTML je doporuřeno jen několik formátů - jen tak z hlavy (.bmp, .jpg, .jpeg, .png). Ne všechny prohlížeče se chovají stejně. Rotiku většinou způsobuje Explorer. Proto když něco dělám na webovky, tak si to musím prohlédnout alespoň v Exploreru, Chromu a Firefoxu. Lze si to přečíst například tady: JakPsátWeb - Webové prohlížeče
   Ovšem pokud to chcete umístit na "nestatický" web - například php, nebo v rámci redakčního systému, který je na php nainstalován a poskytován jako snadno editovatelný hosting, může být obrázková mapa katastrofou. PHP je typicky zpracováno na serveru. Takže klikance mohou vyhazovat chybu, protoýe se nemusí v adresáři chytit. Dobrý poskytovatel hostingu umožňuje editaci a mělo by tam být uvedeno "ako sa stat machrom" - klikací mapy ap.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí