Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 9. 10. 2008 08:11:20

redakce
správce webu
Místo Opava
Registrace: 15. 9. 2008
Příspěvků: 288
Web

Po otevření Draw je nastavena Styl oblasti výplň modrá

Prosím o odpověď na dotaz:
1. Po každém otevření OpenOffice Draw je nastavena Styl oblasti výplň modrá barva a i když ji změním, tak po dalším otevření programu je zase při starém- modrá.
2. Provedu Formát/ Stránka/ Na šířku, stránka se přestaví podle požadavku ale po novém otevření programu je zase na výšku.
3. Nastavení jsem se pokusil změnit i Nástroje/ Volby/ OpenOffice/ Barvy ale po novém otevření programu se nic nezmění. Jak nastavit Draw aby se otevíral se stránkou Na šířku a dalšími úpravami.
Děkuji. Jirsek@email.cz


Vlastimil Ott
správce webu, redakce

Offline

#2 9. 10. 2008 08:36:34

Zvedavec
Člen
Registrace: 8. 11. 2004
Příspěvků: 484

Re: Po otevření Draw je nastavena Styl oblasti výplň modrá

Castecnym - ale fungujicim resenim, je vytvorit si takovy dokument jako sablonu (orientace i vypln - ta se upravi ve stylu) a pak tuto sablonu ulozit mezi ostatni sablony a pres pruvodce pri spusteni vybrat nebo proste klikat primo na ni a je to vyresene. Dokonce to muze byt i lepsi, protoze si nachystate sablony treba uz nalezato nebo i jinymy parametry a jen si vyberete.

edit: joj, ted jsem si vsiml, ze slo o Draw a ne Impress, nicmene sablony snad funguji i tam.

Editoval Zvedavec (9. 10. 2008 08:37:55)


LO většinou poslední verze, na W10 prof. 32b/64b

Offline

#3 17. 3. 2009 22:03:53

Roman Toman
Člen
Registrace: 19. 7. 2008
Příspěvků: 302

Re: Po otevření Draw je nastavena Styl oblasti výplň modrá

Ako napísal Zvedavec toto nastavenie ide zmeniť len vytvorením vlastnej šablóny a jej uložením do: Documents and settings\"užívateľ"\data aplikací(application data)\OpenOffice.org\3\user\template]. Za užívateľa je treba dosadiť svoje konto v PC.

Funguje to až na jeden malý nedostatok: a síce že tá "spropadená" modrá farba nastaviť nejde. Aj keď sa uloží šablóna s nastavením tejto farby napr na Neviditelná po načítaní šablóny sú všetky nastavenia O.K. len na tú farbu, tá je zase modrá. A ešte jedna vec takisto nejde nastaviť aby sa po štarte nezobrazoval panel stránok. Treba ho vždy manuálne vypnúť.

Šablónu je treba nastaviť ako východziu: "Rýchle spustenie" > "Ze šablony" > "Uspořádat" > "Moje šablony" > "Příkazy" > "Nastavit jako výchozí šablonu"

Podotýkam, že to nejde nastaviť ani v registroch a ani v súboroch ini a xml v rámci OpenOffice. Vlastne nikde. Ale možno som zle hľadal.


Win 10 PRO 64, LibreOffice

Pokiaľ to vyriešilo váš problém označte prosím svoj príspevok ako VYRIEŠENÝ.
Ako označiť vyriešenú tému

Offline

#4 17. 3. 2009 22:41:44

Zvedavec
Člen
Registrace: 8. 11. 2004
Příspěvků: 484

Re: Po otevření Draw je nastavena Styl oblasti výplň modrá

No zkusil jsem to a jde to, aspon me jo.
Akorat, kdyz vytvorite objekt a nastavite mu vypln je treba kliknout ve spravci stylu* na aktualizovat styl. JE divny, ze je tam styl pro objekt bez vyplne a objekt se stinovanim i sipkou, ale styl pro objekt s vyplni tam nenui a aktualizuje se styl "vychozi".
Kdyz pak sablonu ulozim a znova otevru, nove vytvorene objekty maji vypln dle naposledy nastavene do vychoziho stylu.

* - Ve WinXP F11 - styly a formatovani

Editoval Zvedavec (17. 3. 2009 22:48:58)


LO většinou poslední verze, na W10 prof. 32b/64b

Offline

#5 18. 3. 2009 22:21:42

Roman Toman
Člen
Registrace: 19. 7. 2008
Příspěvků: 302

Re: Po otevření Draw je nastavena Styl oblasti výplň modrá

Zvedavec napsal(a)

No zkusil jsem to a jde to, aspon me jo.
Akorat, kdyz vytvorite objekt a nastavite mu vypln je treba kliknout ve spravci stylu* na aktualizovat styl. JE divny, ze je tam styl pro objekt bez vyplne a objekt se stinovanim i sipkou, ale styl pro objekt s vyplni tam nenui a aktualizuje se styl "vychozi".
Kdyz pak sablonu ulozim a znova otevru, nove vytvorene objekty maji vypln dle naposledy nastavene do vychoziho stylu.

* - Ve WinXP F11 - styly a formatovani

Yes, Yes funguje to, všetko je ako má byť, len ten postranný panel s náhľadmi stránok treba vypnúť manuálne. Podľa mňa je zbytočný, aspoň pri štarte aplikácie, ale možno je to tým, že mám menší monitor. Dík, Zvedavec.

Editoval Roman Toman (18. 3. 2009 22:22:14)


Win 10 PRO 64, LibreOffice

Pokiaľ to vyriešilo váš problém označte prosím svoj príspevok ako VYRIEŠENÝ.
Ako označiť vyriešenú tému

Offline

#6 18. 3. 2009 23:00:32

Zvedavec
Člen
Registrace: 8. 11. 2004
Příspěvků: 484

Re: Po otevření Draw je nastavena Styl oblasti výplň modrá

No a musite ho nutne vypnout? Nestacilo by, kdyby nebyl videt? Kdyz jsem ho zkusil proste zmensit na minimum (prakticky 1mm seda carka na leve strane), tak uz si to zapamatoval a po zapnuti zustal schovany.


LO většinou poslední verze, na W10 prof. 32b/64b

Offline

#7 19. 3. 2009 15:45:19

Roman Toman
Člen
Registrace: 19. 7. 2008
Příspěvků: 302

Re: Po otevření Draw je nastavena Styl oblasti výplň modrá

Zvedavec napsal(a)

No a musite ho nutne vypnout? Nestacilo by, kdyby nebyl videt? Kdyz jsem ho zkusil proste zmensit na minimum (prakticky 1mm seda carka na leve strane), tak uz si to zapamatoval a po zapnuti zustal schovany.

Díky funguje to.


Win 10 PRO 64, LibreOffice

Pokiaľ to vyriešilo váš problém označte prosím svoj príspevok ako VYRIEŠENÝ.
Ako označiť vyriešenú tému

Offline

Zápatí