Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 6. 5. 2013 08:30:33

mash
Člen
Registrace: 15. 5. 2009
Příspěvků: 4

Opakovanie textu v rôznych častiach dokumentu - VYRIEŠENÉ

Dobrý deň,
mám dokument kde sa mi na rôznych miestach opakujú niektoré údaje (meno klienta, názov objektu, adresa...).
Dá sa nejako urobiť, aby som tieto opakujúce sa informácie zadal iba raz a OO by si to doplnil automaticky na ostatné miesta? Napr. cez nejaké pole?, šablónu?, ktoré by bolo umiestnené pri prvom výskyte požadovaného údaju a tie ostatné by sa iba skopírovali podľa tohoto prvého vyplneného?
Viete mi, prosím, poradiť spôsob ako to spraviť?

Editoval mash (31. 5. 2013 22:23:13)

Offline

#2 22. 5. 2013 17:14:13

Lubos
Člen
Registrace: 27. 3. 2012
Příspěvků: 5

Re: Opakovanie textu v rôznych častiach dokumentu - VYRIEŠENÉ

Do místa prvního výskytu textu (data apod.) vložte vstupní pole:
Vložit >> Pole >> Jiné >> Funkce >> Vstupní pole
Do okna Odkaz zadejte jméno tohoto pole, např. Text1

Pak (nebo později poklepem na toto pole) se ukáže okno, do kterého lze vložit text. V horní části je jméno pole, do spodní lze vložit jeho obsah, tj. požadovaný text.

Toto vstupní pole obtáhňete myší a vložte záložku:
Vložit >> Záložka
Do horního okénka vložte jméno záložky např. ZalozkaText1. Existující záložky nazenete pomocí Navigátoru pod Záložky, rozbalením se objeví seznam záložek, poklepáním příslušného jména přejdete na zvolenou záložku v textu. To abyste zjistil, kde vlastně ty záložky máte.

Na místo, kde se má objevit již vložený text vložíte odkaz:
Vložit >> Pole >> Jiné >> Křížové odkazy >> Záložky >> Odkaz
Do okna Název zadáte jméno záložky ZalozkaText1
Na této pozici se objeví již jednou zadaný text.

Pro zadání všech polí je možno volit Ctrl+Shift+F9 a rychle přejít na další vstupní pole tlačítkem Další. Při tisku se šedé stínování polí nebjeví.

Řeší to váš problém?
Luboš Raus

Offline

#3 31. 5. 2013 22:22:24

mash
Člen
Registrace: 15. 5. 2009
Příspěvků: 4

Re: Opakovanie textu v rôznych častiach dokumentu - VYRIEŠENÉ

Super, veľmi pekne ďakujem. Je to presne ono. Na toto by som fakt sám neprišiel. Dokonca tie odkazy môžu mať iné formátovanie ako zdrojové pole - text je rovnaký.

Offline

Zápatí