Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 15. 3. 2009 15:28:59

chajim
Člen
Registrace: 15. 3. 2009
Příspěvků: 2

Problémy s jazykovou podporou - hebrejština

Nevím, co se stalo, ale můj stařičký OpenOffice 2 přestal správně zobrazovat hebrejštinu. Místo pravolevého způsobu psaní mě nutil psát zleva do prava, což znamenalo psát slovíčka pozpátku, abych dosáhl kýženého výsledku. Tak jsem upgradoval na verzi 3. A bác. Hebrejština nefunguje zrovna tak.
Zkusil jsem dohledat, jak podpořit psaní hebrejštiny. CTL nefunguje. Zarovnat text do pravé stránky opravdu není pravolevé psaní. Po přepnutí místního nastavení v systému sice hebrejština funguje jak má, ale neaplikuje se to na dokumenty napsané dříve. Tam mi OO furt zlobí.
Další věc, která mě štve, je neschopnost OO roztřídit hebrejštinu abecedně. Dřív to uměl a dělal to dobře, ale najednou nefunguje. Nechápu podle jakého klíče pracuje, ale když dám roztřídit, seřadí se mi text do podivných chuchvalců, které spolu nemají nic společnýho. Domníval jsem se, že je to způsobeno špatným čtením fontu, ale dělá to i u jiných hebrejských fontů. Správně to ale funguje, když se přepnu do hebrejštiny v místním nastavení. Jenže tohle nijak neovlivní dříve napsané texty, se kterými to pracuje i nadále, jakoby hebrejsky nebyly. Je nějaké řešení?

Offline

#2 15. 3. 2009 20:17:57

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: Problémy s jazykovou podporou - hebrejština

A je v tých dokumentoch nastavené, že sú písané hebrejsky? Toto nastavenie totiž nezáleží od použitého fontu a je uložené v dokumente. Skúste ich celé označiť (ctrl/a) a v dolnej časti obrazovky by ste mali mať napísané, že to je hebrejsky. Ak tam uvidíte iný jazyk, potom cez menu "Nástroje/Jazyk/Pre výber" nastavte hebrejčinu. Okrem toho skontrolujte, či všetky použité štýly v dokumente majú nastavený hebrejský jazyk.

Offline

#3 18. 3. 2009 15:36:00

chajim
Člen
Registrace: 15. 3. 2009
Příspěvků: 2

Re: Problémy s jazykovou podporou - hebrejština

To jsem samozřejmě zkoušel, ale bohužel to nepomohlo. Nastavení jazyka dokumentu, nastavení CTL, nastavení jazyka odstavce, atd. Jediný, co má efekt je změna místního nastavení PC, ale to neovlivní dříve napsané věci, takže na prd:-( OO jsem používal kvůli tomu, že mi tam ta hebrejština fungovala bezchybně, ale teď mi dělá stejnou neplechu, kvůli který jsem přestal používat Word:-/

Offline

#4 19. 3. 2009 16:29:42

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: Problémy s jazykovou podporou - hebrejština

Žiaľ, tak v tomto už neviem poradiť.

Offline

Zápatí