Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 14. 5. 2013 12:19:19

icecko
Člen
Registrace: 14. 5. 2013
Příspěvků: 2

Zrušení řazení - VYŘEŠENO

V calcu jsem pri řazení omylem vybral všechny sloupce, a kromě toho, že mám první sloupec (jména abecedně) seřazený, tak mi to seřadilo i emaily a telefonní čísla, čímž je to přeházené a tel číslo neodpovídá osobě. Dá se to zrušit, když už jsem to takto uložil a znovu otevřel? V nápovědě jsem se dočetl, že je na to tlačítko zrušit řazení, ale mě se nikde neukazuje, používám open office, mac OSX 10.6 hledal jsem rovněž v menu data/řazení a taky nic takového tam není.

____________________________________________
Značím jako vyřešené

;o)

Editoval sedlacekdan (2. 6. 2013 09:03:38)

Offline

#2 15. 5. 2013 07:40:15

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Zrušení řazení - VYŘEŠENO

Tohle se dalo vrátit zpět korektně jenom poměrně těsně po chybné operaci. Nicméně píšete, že:

Icecko napsal(a)

V calcu jsem pri řazení omylem vybral všechny sloupce, a kromě toho, že mám první sloupec (jména abecedně) seřazený, tak mi to seřadilo i emaily a telefonní čísla, čímž je to přeházené a tel číslo neodpovídá osobě.

- Pokud jste seřadil všechny sloupoce, tak nemohla nastat taková situace, kdy telefonní čísla získají jinou pozici proti jménu, leda snad, že tam byly absolutní odkazy z jiné stránky.
- Pokud tam jsou absolutní odkazy, ale jsou na té samé straně, tak se pokuste najít původní řazení před tím chybným. (což mohlo být například podle adresy, PSĆ ap.). Správný výchozí musíte zřejmě detekovat zase jen přes relaci Jméno - telefon.
- Prohlédněte si, zda v kolonkách s odkazy nemáte náhodou "$" - třeba v téhle podobě - $A$1. To právě způsobuje, že adresa odkazuje tvrdě na původní místo i po seřazení.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 15. 5. 2013 08:06:59

icecko
Člen
Registrace: 14. 5. 2013
Příspěvků: 2

Re: Zrušení řazení - VYŘEŠENO

No, jak se ted na to divam, asi jsem se mylil a spise jsem nemel oznaceny celek, ale pouze sloupec a usporadalo mi to pouze v tom sloupci a ted kdyz to mam ulozene, tak uz to podle vseho nevratim. Kazdopadne diky za fundované odpovědi. Tak je to jenom 7 položek, tak si ta čísla přeťukám znava ručně a příště budu opatrnější. -_-

Offline

#4 15. 5. 2013 09:01:40

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Zrušení řazení - VYŘEŠENO

Tak to jo - to ani snad žádný velký problém není. Pro příště doporučuji použít například pojmenovaný úsek Například A1:ZZ10000, a uložit ho pod jménem. Pak už nic moc neriskujete, ledaže by jste překročil hranici 10.000 řádků - nebo počet sloupců.
    Samozřejmě lze to dělat i makrem a podobně. Jednorázově doporučuji
1. Ctrl + End
2. Ctrl + Home
    To se kurzor postaví nejprve na úplný konec (poslední sloupec, poslední řádek - s daty) a pak se postaví na sloupec a řádek, kde je první údaj).
- Následuje setřídění. Nemůže se Vám stát, že vyberete jen některé sloupce, nebo řádky. Takže bych doporučil označit téma za vyřešené.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí