Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 18. 4. 2013 12:12:46

cervicek
Člen
Registrace: 18. 4. 2013
Příspěvků: 7

funkcia column() - VYŘEŠENÝ

Zdravim funkcia column() mi vrati cislo stlpca v ktorom sa nachadza bunka ako parameter funkcie
s cislom chcem prevadzat vypocet a potom by som potreboval vratit spat oznacenie stlpca teda v podstate hladam funkciu opacnu ku column, vie mi niekto poradit?

Editoval cervicek (21. 4. 2013 18:08:14)

Offline

#2 18. 4. 2013 13:46:58

lp.
Člen
Registrace: 24. 9. 2009
Příspěvků: 842

Re: funkcia column() - VYŘEŠENÝ

Třeba:

=ADDRESS(1;COLUMN();4;;)

vrátí textově adresu 1. řádku akt. sloupce.

=CELL("address";B1)

Vrátí textově adresu buňky B1


Pozor,

=CELL("address")

vrací (OO) textově adresu akturální buňky, ale v excelu (pokud některá verze se snaží být kompatibilní) ale vrací adresu poslední změněné buňky.

Offline

#3 18. 4. 2013 14:55:23

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: funkcia column() - VYŘEŠENÝ

Tohle je dost divný dotaz. Buď postavím buňku do sloupce COLUMN() a pak na ten údaj vážu vzorce (odkazujeme na buňku s číslem sloupce), nebo zpětně odečítám - například stojím ve sloupci Column()-4 a tak odkážu na sloupec posunutý o 4 místa doleva.
   Jedině mne napadá, že by jste chtěl zpět ne číslo sloupce, ale jeho alfabetické označení - tedy místo čísla například "1" písmeno "A". To se dělá poměrně dobře pro sloupce s jedním znakem. Jakmile jde o dva, nebo dokonce 3 znaky je to horší. Sloupce s jedním znakem jsou dány jako CHAR(COLUMN()+64). Písmeno "A" = CHAR(65), "B" = CHAR(66)... Dvojmínsné označení souvisí s použitím Modulo a Int, ale to už z hlavy nevím - není to úplně jednoduché.
   Jediná potřeba tohodle "inverzního" řešení podle Vašeho popisu může vzniknout při programování. To se ale řeší jako proměnná. Takže možná by jste se měl zamyslet jak to napsat lépe.

Editoval neutr (18. 4. 2013 14:58:20)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#4 21. 4. 2013 17:59:42

cervicek
Člen
Registrace: 18. 4. 2013
Příspěvků: 7

Re: funkcia column() - VYŘEŠENÝ

zdravim

dakujem moj problem vyriesila funcia address tvare trebars address(1;1) co vrati $A$1

Offline

Zápatí