Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 28. 3. 2013 15:54:38

sirius51
Člen
Registrace: 18. 6. 2011
Příspěvků: 3

Odkaz na externí data nefunguje v LO 4.0.1.2

Přešel jsem na poslení verzi LO z verze 3.5.5.3. V původní verzi jsem přes vložit->odkaz na externí data vkládal data do formuláře se vzorci bez jakýchkoliv problémů. Po upgrade na verzi 4.0.1.2 při použití identických souborů a stejného postupu se místo dat z externího zdroje vloží pouze do levé horní buňky hodnota "Nelze aktualizovat odkaz.".

Žádné hlášení chyby, žádné upřesnění.

Buď se jedná o chybu (pevně doufám), nebo nekompatibilitu - což by mohla být cesta do pekel pro LO...

Offline

#2 28. 3. 2013 20:07:14

Roman Toman
Člen
Registrace: 19. 7. 2008
Příspěvků: 302

Re: Odkaz na externí data nefunguje v LO 4.0.1.2

Neviem, jedná sa len o taký nápad. Máte v tom zdrojovom zošite pomenované oblasti, kde sú zdrojové dáta? Lebo neviem ako u starších verzií, ale tu je to podmienkou. Mne to funguje normálne.


Win 10 PRO 64, LibreOffice

Pokiaľ to vyriešilo váš problém označte prosím svoj príspevok ako VYRIEŠENÝ.
Ako označiť vyriešenú tému

Offline

#3 28. 3. 2013 21:18:54

sirius51
Člen
Registrace: 18. 6. 2011
Příspěvků: 3

Re: Odkaz na externí data nefunguje v LO 4.0.1.2

Jseou tam pojmenované oblasti stejné velikosti a jak jsem již psal, v předchozí verzi to funguje. V nouzi jsem si nainstaloval portable verzi LO 3.6.5.2 a odkazy fungují.
Identifikace nestandardního stavu hláškou "Nelze aktualizovat odkaz" je naprosto nic neříkající a pro uživatele nesmyslná. Takovou diagnostiku bych akceptoval u Micr**o*tu, u hromadně vyvíjeného softu nikoliv - zvláště, pokud to v některých případech, jak píšete, funguje.
Mám přes 9000 formulářů na zpracování a takové překvapení jsou velmi radostné...

Offline

#4 29. 3. 2013 10:35:45

Roman Toman
Člen
Registrace: 19. 7. 2008
Příspěvků: 302

Re: Odkaz na externí data nefunguje v LO 4.0.1.2

Mohol by ste, pokiaľ to nie je nejaké tajomstvo, poskytnúť jeden z tých formulárov+zdrojový súbor na otestovanie?


Podľa tej hlášky by som súdil, že formulár má snahu zaktualizovať externé dáta, ale z nejakých príčin nemôže nájsť (načítať) zdrojový súbor.

Editoval Roman Toman (29. 3. 2013 10:36:14)


Win 10 PRO 64, LibreOffice

Pokiaľ to vyriešilo váš problém označte prosím svoj príspevok ako VYRIEŠENÝ.
Ako označiť vyriešenú tému

Offline

#5 7. 4. 2013 08:58:57

Roman Toman
Člen
Registrace: 19. 7. 2008
Příspěvků: 302

Re: Odkaz na externí data nefunguje v LO 4.0.1.2

Chyba bola v pomenovaní dátovej oblasti, odkiaľ sa načítali dáta. Vy máte pomenovanú oblasť ako "record". Mám však taký dojem, že toto slovo je vyhradené (možno bola pridaná nejaká nová funkcia, ktorá ho používa-neviem). Každopádne v teto verzii LO (4.0.1.2) sa toto slovo nedá použiť na názov oblasti v liste.


Vyskúšal som premenovať oblasť na iný názov a funguje to, normálne načíta dáta zo zdrojového zošita, a samozrejme po otvorení zošita a následneho povolenia aktualizácie dát to normálne zaktualizuje. smile


Vyskúšal som vložiť názov "record" oblasti dát znovu do zdrojáku, ale CALC jeho vloženie nepovolil. To ma viedlo k záveru, že pre verziu 4 a vyššie je to rezervované slovo.


Win 10 PRO 64, LibreOffice

Pokiaľ to vyriešilo váš problém označte prosím svoj príspevok ako VYRIEŠENÝ.
Ako označiť vyriešenú tému

Offline

Zápatí