Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 16. 3. 2009 12:18:35

adecko
Člen
Registrace: 14. 2. 2009
Příspěvků: 5

export do pdf + data xfdf

Dobrý den. Mám problém s češtinou. Vyexportuju formulář s ovládacími prvky (mimo jiné několik textových polí) do PDF .Data v kódu utf-8 (v PSpad krásně čitelná čeština ) spojím s pdf a některé znaky (č,Č) v textových polích nevidím - místo nich je mezera. Když na takové pole kliknu myší , zobrazí se celé dobře. Když pak kliknu jinam, zase se tam zobrazí mezera. Takto zobrazené pole (s mezerou) se tak špatně i vytiskne. Nevíte někdo jak se to dá odstranit?
Přeju stálé zdraví.

Offline

#2 16. 3. 2009 13:27:22

PetrValach
Člen
Registrace: 24. 5. 2007
Příspěvků: 561

Re: export do pdf + data xfdf

1. Může jít o to, že exportujete do formátu 1.4. Což může být problém. Bohužel na vyšší verzi Ooo není přizpůsobeno. Zkuste export do archivu, A-1. Je to v preferencích Soubor-Exportovat PDF.
2. Může být problém s fonty, např. s tím, že máte starší widle než 2000 a není schopno si potykat s unicodovými fonty. Možná, nevím.

Asi jsem vám moc nepomoh, co?


Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 16. 3. 2009 13:49:58

adecko
Člen
Registrace: 14. 2. 2009
Příspěvků: 5

Re: export do pdf + data xfdf

Zkusila jsem 1). Bohužel export do A-1 neumožňuje nastavení "Vytvořit formulář PDF", takže tudy cesta nevede.Jinak mám Win XP Pro verze 2002 SP2.

Offline

#4 16. 3. 2009 16:08:31

adecko
Člen
Registrace: 14. 2. 2009
Příspěvků: 5

Re: export do pdf + data xfdf

Zkusila jsem podle návodů přidat fonty, ale v OpenOffice vidím pořád ty samé, nic se nezměnilo.
Není někde hodně blbuvzdorný návod? Ale pro Win ne Linux.  Díky

Offline

#5 16. 3. 2009 17:26:41

PetrValach
Člen
Registrace: 24. 5. 2007
Příspěvků: 561

Re: export do pdf + data xfdf

Možná to je fakt tím formátem pdf, já mám s 1.4 taky potíže, teda měl jsem, dneska do pdf dělám z odf máloco. Nevím.


Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí