Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 18. 3. 2013 09:31:10

darksir
Člen
Registrace: 15. 3. 2013
Příspěvků: 3

Jak definovat vlastni symboly?

Dobry den,
pouzivam Impress jako nahradu draw.. Maluji si tam obcas schemata budov, do kterych umistuji znacky. Zatim to resim tak, ze mam jeden list, kde jsem si ulozil vsechny pouzivane znacky (obrazky PNG) a vkladam je do mistnosti pomoci CTRL+C a V...

Chci se ale zeptat, zda se nedaji nejak nadefinovat jako uzivatelske, abych mohl jen kliknout do menu a vkladat. Tak, jako kdyz chci malovat sipku, tvar, apod.

Diky moc,
Petr

Offline

#2 19. 3. 2013 08:29:05

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Jak definovat vlastni symboly?

Doporučil bych volat makrem. V menu "Zobrazit - Přizpůsobit" přidáte svoji položku a spojíte s makrem. problém, který naznačujete by vyžadoval zavolání makra - dialogu s nějakým seznamem. Makro by mělo následně buď je okopírovat obrázek (uložený nejlépe v šablonách), nebo otevřít list draw s více obrázky. Jde o to, že v Impress nelze nahrávat makra (alespoň ne na AOO). Ale klidně si ho vytvořte například v Calcu a vložte do knihovny Impress (totéž platí o Draw).

POZOR. Vyzkoušel jsem jednoduché makro s hláškou "print" a vše chodilo. Při zavírání dokumentu se objevila chybová hláška, ale já to neukládal. Po spuštění jiné aplikace začalo vyskakovat okénko s chybou Basic. Sice jsem spustil makra, která už v basicu byla dříve uložena, ale nový kód se nespustil. V tomto okamžiku nevím co se stalo. Tak raději počkejte. Musím přijít na ten problém a pak popíšu správný postup.

Editoval neutr (19. 3. 2013 09:14:58)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 19. 3. 2013 10:42:05

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Jak definovat vlastni symboly?

Co tak použít galerii? je dostupná přes menu: nástroje - galerie (můžete si ale do panelu přidat tlačítko které ji bude zobrazovat / skrývat). Pokud si do galerie přidáte vlastní soubory, tak pak jen stačí ji zobrazit, najít obrázek co chcete a ten přetáhnout myší kam chcete.

Offline

#4 20. 3. 2013 09:08:07

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Jak definovat vlastni symboly?

Oprava : Nejak jsem zazmatkoval. Chyba nebyla zapříčiněna Impressem, ale sešitem Calcu ve kterém jsem potom dál pracoval - prostě blbá náhoda.


Takže teoreticky by mělo jít postavit makro, které vykopíruje obrázek do paměti a vloží buď přímo v místě kurzoru, nebo po příkazu "vložit". To by pak byly "embendet" obrázky. Spíš bych se ale přikláněl buď k tomu, aby se otevírala tématická šablona. Pak je ale spíš možné využít návodu od Ondry.kl.


   Tuším by jste možná chtěl mít něco jako je v rozšíření CADOO. To je samozřejmě mnohem obtížnější, ale schůdné. Když si stáhnete CADOO.2, rozzipujete do foldru, tak máte vše jako na dlani. Problém je s tím, že je to v Pythonu (soubory s příponou .py). To by znamenalo dost študování ale stálo by to za to. Problém toho, že v Draw a Impress nejdou nahrávat makra, souvisí právě s tím, že je grafika řešitelná přímo jen asi Pythonem a Javou. Takže UNO si neporadí se zápisem maker do několika knihoven současně. Nejspíš to lze vyřešit, ale není kdo by to udělal.
   Mohly by se udělat obrázkové šablony, které se dají přímo dimenzovat. Taková příloha by z Draw-u udělala program pro návrh interiérů i exteriérů a dost by se přiblížila klasickým Cad programům. Takže by to mohlo být rozšíření samostatně pro stavaře, strojaře, elektrikáře, zahradníky a mnoho dalších profesí.

Editoval neutr (20. 3. 2013 09:16:45)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#5 14. 3. 2015 13:42:24

pasban
Člen
Registrace: 14. 3. 2015
Příspěvků: 1

Re: Jak definovat vlastni symboly?

To change fonts, go to Tools -> Options -> OpenOffice.org -> Fonts, check the option "Use replacement table" in the field "Font" enter eg. "Arial" and in the "Replace with" select the desired font. Tick and change the font throughout the document.
______________________
we are the pioneers in providing    Testking pmp practice exam     dumps and   tutorials with  pass guarantee.    Testking study for compass test    Download our latest testking     lynn.edu    questions to pass real exam of mcitp training

Editoval pasban (25. 3. 2015 06:26:36)

Offline

Zápatí