Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 15. 3. 2013 11:32:36

darksir
Člen
Registrace: 15. 3. 2013
Příspěvků: 3

BROŽURA - Jak vložit stránku na šířku? - VYŘEŠENO

Dobry den,
chci napsat brozuru na papir A4 - cili format stranek A5. To vse je v poradku, ale :
Mohu do teto brozury vlozit napriklad jednu stranku, ktera bude orientovana na sirku? Jde napr o nakres, ktery na vysku nevejde, apod.

Zkousel jsem zmenit formatovani stranek, ale vzdy, kdyz chci tisknout, tak vystup je v orientaci, jakou si zvolim a ta stranka na sirku se proste "smrskne" na tu A5 na vysku. Tiskarna si to neotoci, cili ta stranka se jen zmensi.

Potrebuji vlastne, aby text na te jedne strance byl otoceny o 90 stupnu.

Je vubec toto mozne udelat automaticky, pomoci funkce prirucka, nebo budu muset tisknout brozuru jako doposud a tyhle otocene stranky potom dotiskovat?

Diky,
Petr

_________________________________________
Značím jako vyřešené

;o)

Editoval sedlacekdan (18. 3. 2013 19:11:33)

Offline

#2 17. 3. 2013 12:56:35

redakce
správce webu
Místo Opava
Registrace: 15. 9. 2008
Příspěvků: 288
Web

Re: BROŽURA - Jak vložit stránku na šířku? - VYŘEŠENO

Proč nepoužijete vyhledávání na webu, kde jsou na toto téma články? Nemluvě o těchto diskuzích.


Vlastimil Ott
správce webu, redakce

Offline

#3 17. 3. 2013 12:59:00

redakce
správce webu
Místo Opava
Registrace: 15. 9. 2008
Příspěvků: 288
Web

Re: BROŽURA - Jak vložit stránku na šířku? - VYŘEŠENO


Vlastimil Ott
správce webu, redakce

Offline

#4 18. 3. 2013 08:51:37

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: BROŽURA - Jak vložit stránku na šířku? - VYŘEŠENO

redakce napsal(a)

Proč nepoužijete vyhledávání na webu, kde jsou na toto téma články? Nemluvě o těchto diskuzích.

To není tak jednochudé - tady jde o kombinaci různých stylů stránek a zároveň o tisk příručky / brožury.

IMHO to je řešitelné jen přes vložení nákresu do jednoho objektu a pak rotování jako celku v rámci stránky na výšku.

Offline

#5 18. 3. 2013 09:32:52

darksir
Člen
Registrace: 15. 3. 2013
Příspěvků: 3

Re: BROŽURA - Jak vložit stránku na šířku? - VYŘEŠENO

Presne tak, panove nademnou mne nepochopili... Samozrejme, vlozit jiny format stranky umim, to jsem si nasel, ale problem nastava s tiskem brozury, protoze si s tim proste OO neporadi.
Vyresil jsem to tak, ze jsem exportoval do PDF a novy PDF reader je uz docela chytry, takze tisknu brozuru primo z nej - funguje to perfektne :-)

Offline

Zápatí