Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 25. 2. 2013 16:00:16

imcon
Člen
Místo Brno
Registrace: 16. 5. 2007
Příspěvků: 224

Problém s vylitím barvy z pruhu při tisku

Dobrý den,
dnes se nám opět vyskytl problém s vylitím barvy z grafického prvku - pruhu.
V Draw máme dokument, který používá pozadí stránek formátované předlohami. Na jedné ze stran je na vrchní straně předlohy barevný pruh (žádný přechod, pouze jedna barva). Dnes jsem po vytisknutí prospektů zjistil, že se při tisku barva z tohoto pruhu vylila do celé strany. Zkoušel jsem na jiné tiskárně problém je stejný. Pouze při exportu do PDF nebo při tisku pomocí PDF Creatoru se problém nevyskytuje. Dříve se při tisku na stejné tiskárně v tomto grafickém prvku tento problém nevyskytoval, včera jsem ale dělal drobné úpravy této předlohy stránky a zřejmě dochází k nějaké chybě a konfliktu objektů v LO.
Již dřív jsme zjistili chybu LO (zřejmě i OO) při tisku objektů s některými přechody, kdy dochází k nepředvídatelnému vyltí barvy a z objektů do částí stránky díky přechodům. Současný pruh ale přechod nemá. Pokud místo barvy dám do pruhu třeba šrafování, problém zmizne.
Aktuálně používáme LO4.0 ale problém s vylitím se vyskytoval i v předchozích verzích LO/OO.

Nemáte někdo s touto chybou zkušenosti a neporadíte jak ji obejít? Děkuji moc za pomoc.

Offline

#2 25. 2. 2013 21:51:20

PetrValach
Člen
Registrace: 24. 5. 2007
Příspěvků: 561

Re: Problém s vylitím barvy z pruhu při tisku

Takhle si moc nejsem jistý, asi nejde se podělit o ten soubor, viďte? Opravdu mě ale nenapadá, v čem je problém... pokud nemáte problém s uploadem, sem s tím, třeba na něco přijdu.


Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 25. 2. 2013 22:07:04

imcon
Člen
Místo Brno
Registrace: 16. 5. 2007
Příspěvků: 224

Re: Problém s vylitím barvy z pruhu při tisku

Dík za nabídku, jedná se o podklad datashhetů, cca 14MB.
Mohl bych soubor trochu osekat na vyzkoušení.
Protože jsem ale potřeboval tisknout, strávil jsem dlouhou dobu (a hromadu potištěných papírů) zkoušením všeho možného. Nakonec jsem vyzkoušel pruh posunout ve vrstvách, dal jsem mu aby se přesunul zcela dopředu (v předloze, nic jiného ovšem v okolí pruhu není takže na pohled se nic nestalo). Po tomto se mi to již vytisknout povedlo.
Průšvih byl/je tedy někde v chybě související s vrstvami (asi...).
Vylití barev by se ale dalo nasimulovat na jiném příkladu pruhu s přechody, pokud budu mít chvíli, zkusím popsat způsob či uplodovat (mimochodem jak sem uploadovat?). Teď ale bohužel nemám čas, doháním spoždění...

Offline

Zápatí