Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 25. 2. 2013 21:42:27

peconka
Člen
Registrace: 25. 2. 2013
Příspěvků: 2

havárie instalace Win XP vlivem DEP

Zdravím, měl jsem nainstalované OO 3.3 Chtěl jsem povýšit na verzi 3.4.1. Projistotu (zbytečně) jsem odinstaloval starší verzi a instaloval novou. Bohužel (nikdy se mi to nestalo) na mě Win XP vybafl s hláškou, že sysém ukončil program z bezpečnostních důvodů. Říkají tomu ve Win DEP, neboli zabránění zpuštění dat. Po úmorném hledání na webu jsem našel pár možností jak to obejít, ale žžádná nefunguje!!! a teď nemám OO vůbec. Co se týká Libre Office, tak na XP i na Win7 je velmi nestabilní a třeba ho vůbec nelze otevřít (souborem .odt, .doc ani přímo a třeba za 3 hodiny vám najednou vyjede 5 oken nebo taky vůbec nic). Obejít to DEP se prý dá 1. v nastavení Win (system/upřesnit/vykon/nastaveni/DEP - toto však nefunguje), za 2. se dá ztáhnout utilita z microsoftu, která to prý zakáže/povolí ovšem taky nefunguje, za 3. pomocí příkazového řádku a vepsání sdbinst.exe -q -u "<path_to_extracted_sdb>\office - enable DEP.sdb    ovšem taky nefunguje. Dále microsoft píše, že v případě neúspěchu kontaktovat výrobce software a požádat o instalaci, která toto řeší. NEVÍTE NĚKDO CO S TÍM A ZDA EXISTUJE PŘÍPADNÁ INSTALACE!! Děkuji mnohokráté, peconka

Offline

#2 25. 2. 2013 21:53:49

PetrValach
Člen
Registrace: 24. 5. 2007
Příspěvků: 561

Re: havárie instalace Win XP vlivem DEP

Jedině snad používat portable verzi, než se problém vyřeší... o tomhle čtu úplně poprvé a jsem popravdě zděšen.


Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 26. 2. 2013 04:26:11

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: havárie instalace Win XP vlivem DEP

Skúste si stiahnuť najnižšiu "trojkovú" verziu OO, nainštalovať a potom nainštalovať verziu novú.

Offline

#4 26. 2. 2013 06:48:48

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: havárie instalace Win XP vlivem DEP

Já bych doporučil odinstalovat takto:
1. Odinstalovat AOO. Vyčistit disk, zejména Temp.
2. Smazat v Document and setings - Vaše uživatelské jméno - data aplikací - složka Openoffice (celou)
3. Vyčistit registr Win pomocí nějakého čístiče (např. CCleaner, nebo AdvancetSetinsCare ap.)
4. Raději stáhnout verzi AOO a tím se ujistit, že je pro Win.
5. Zjistit nastavení centra zabezpečení (já osobně nemám zapnuté brány).
6. Při instalaci dobře opište případné hlášky systému.
  Také jsem se s tím ještě nesetkal, ale to DEP může být "Deposit", nebo "Dependence" a s největší praděpodobností je to něco, co bylo aktivováno z OOo.
  Když by nepomohlo tohle, nebo i to co píše ing Pastierik, tak bych viděl možnost spustit "recovery" - obnovu systému - k nejvzdálenějšímu datu - nejlépe k původní instalaci.


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#5 1. 3. 2013 14:08:22

peconka
Člen
Registrace: 25. 2. 2013
Příspěvků: 2

Re: havárie instalace Win XP vlivem DEP

Bohužel, žádný krok nepomohl. Žádná z rad na webu a vaše nepomohly. Win XP to prostě nechce. Už jsem dával zpět body obnovení a nepomohlo nic. Mohl bych zkusit recovery nebo úplně přeinatalovat PC, ale to jsem dělal před půl rokem. A navíc nemám zaručeno, že to bude fungovat. Pro zajímavost uvádím i adresy, kde se o tom můžete něco dočíst. DEP problém při instalaci se snaží řešit na :
https://issues.apache.org/ooo/show_bug.cgi?id=103599, Podrobný popis funkce Omezení spouštění dat v systémech Windows XP Service Pack 2, Windows XP Tablet PC Edition 2005 a Windows Server 2003
http://support.microsoft.com/kb/875352, Možnost nápovědy: http://technet.microsoft.com/cs-cz/windows/aa905066. Budete-li někdo vědět, pak děkuji za každou radu. Peconka

Offline

#6 2. 3. 2013 13:31:30

PetrValach
Člen
Registrace: 24. 5. 2007
Příspěvků: 561

Re: havárie instalace Win XP vlivem DEP

A musíte mít skutečně SP2? Nemůžete mít SP3? Vyřešilo by se tím vůbec něco?


Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#7 3. 3. 2013 06:52:44

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: havárie instalace Win XP vlivem DEP

Skúste nainštalovať poslednú dvojkovú verziu, potom PRVÚ trojkovú a až potom poslednú. Dlhé roky som bežal na WXP SP2 a v pohode, raz sa mi stalo, že som nemohol nainštalovať niektorú z trojkových verzií, lebo som starú predtým odinštaloval (inokedy som preinštalovával priamo) a takýto krok mi pomohol.

Offline

Zápatí