Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 27. 1. 2013 10:39:41

PavelB
Člen
Registrace: 5. 7. 2009
Příspěvků: 7

Obnova narušené databáze

Po spuštění odb souboru a klepnutí na cokoliv (Tabulky, Dotazy ...) celá aplikace beze slova spadne.
Při dalším spuštění se nabídne obnova, která sice proběhne v pořádku, ale problém se opakuje.
Na netu jsem našel návod jak ze souboru odb vytáhnout soubor se scriptem (database\script) a daty (database\data). Ten druhý, ale vytáhnout nejde - s hláškou na chybu v CRC). Ještě je tam soubor database\backup, ve kterém by měla být zkomprimovaná záloha dat, ale nikde jsem nenašel, jak ho použít.
Nevíte někdo?

Offline

#2 5. 2. 2013 07:44:38

student
Člen
Registrace: 27. 2. 2006
Příspěvků: 112

Re: Obnova narušené databáze

A nejde to otvoriť na inom... pc... OO, prípadne inej verzii OO (LO)?

Offline

#3 24. 2. 2013 15:11:47

PavelB
Člen
Registrace: 5. 7. 2009
Příspěvků: 7

Re: Obnova narušené databáze

zkusil jsem přeinstalovat OO na LO, ale nepomohlo

Editoval PavelB (24. 2. 2013 15:12:02)

Offline

#4 25. 2. 2013 09:11:31

student
Člen
Registrace: 27. 2. 2006
Příspěvků: 112

Re: Obnova narušené databáze

aký systéme používate?
Ak je to Win... tak doporučujem odinštalovať, vyčistiť register a potom nanovo inštalovať - čistá inštalácie bez preberania údajov z pedchádzajúcej inštalácie. Prípadne najprv pozrite cez Event Viewer na udalosti - malo by tam byť zaznamenané prečo aplikácia spadla.

Na linuxoch stačí vymazať (najprv odzálohovať) z domovského adresáru skrytý adresár .libreoffice a skúsiť to spustiť.

Ak to nepôjde... vyskúšať to otvoriť na inom PC.

Offline

#5 25. 2. 2013 12:14:03

zdraza75
Člen
Registrace: 25. 2. 2013
Příspěvků: 8

Re: Obnova narušené databáze

Mně se také tento problém objevil, ale u Calc,  poslední 3 dny s tím bojuji, zkoušel jsem odinstalovat, vymazat z registrů a nainstalovat a pořád to stejné, i po instalaci starší verze...neustále se mi obnovují soubory a na disku zůstávají dočasné, jakoby byly stále otevřené...nedá se s tím pracovat...

Offline

#6 25. 2. 2013 13:50:46

student
Člen
Registrace: 27. 2. 2006
Příspěvků: 112

Re: Obnova narušené databáze

treba ukončiť celý OO resp. LO t.j. nie len Calc, ale aj Write prípadne iné časti balíka, prípadne ukončiť proces "sofice". Ak to pretrváva, vymazať po ukončení mnuálne dočasné súbor súbory, potom by to malo byť ok.
Robí to verzia 4.0? a v akom systéme?

Offline

#7 25. 2. 2013 14:23:09

zdraza75
Člen
Registrace: 25. 2. 2013
Příspěvků: 8

Re: Obnova narušené databáze

LO 4.0.0.3, Winodws 7 Enterprise 64 bit...už jsem zkusil odinstalovat, vymazat registry (doufám že jsem vymazal vše), zkusil jsem instalovat i starší OO, ale dělá mi to pořád...otevřu a naskočí mi okno s obnovou, pokud vytvořím nový soubor v Calc, tak se mi chová zdá se korektně, ale starší - vytvořené v předchozích verzích se mi pořád obnovují. Zkusil jsem tedy ukončit přes správce souborů vše co se týká LO, potom vymazat dočasný soubor, ale chová se to pořád stejně...díky za radu, nemohu pracovat...

Offline

#8 25. 2. 2013 15:12:10

student
Člen
Registrace: 27. 2. 2006
Příspěvků: 112

Re: Obnova narušené databáze

to bude kompatibilita... novšia - staršia verzia.
Najjednoduchšie bude si potrebné súbory cez položku Uložiť ako.. dať uložiť v aktuálnej verzii - hoci len prepísať aktuálny súbor (nestačí len to jednoducho uložiť - treba zvoliť Uložiť ako..).
Pozrite do časci Calc, možno to už niekto riešil.
Mne podobné nezmysly robil keď som prešiel z 2-ojkovej na 3-ojkovú verziu.

Offline

#9 27. 2. 2013 10:39:54

zdraza75
Člen
Registrace: 25. 2. 2013
Příspěvků: 8

Re: Obnova narušené databáze

Už mi to funguje, ale jakým postupem přesně jsem to rozchodil nevím...protože jsem to dělal několikrát a měl za to že to dělám pořád stejně: odinstalovat, vymazat všechny adresáře, které zůstaly, vymazat vše k OO nebo LO v registrech, potom restart a nová instalace

Offline

Zápatí