Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 20. 2. 2013 23:24:27

narmoria
Člen
Registrace: 20. 2. 2013
Příspěvků: 2

Příjímání změn a mazání komentářů - VYŘEŠENO

Zdravím,
mám naintalovaný Open Office 3.4.1
Mám trochu problém s přijímáním změn v dokumentech - vždy se mi přijme změna pouze po jednom písmenku, což je při úpravách většího textu docela prudný. Jak můžu přijímat změny po větších celcích? (v MS Word funguje, že si od první změny, kterou chci přijmout označím blok a přijme se mi všechno označené)
Jak mohu mazat komentáře? U každého komentáře sice je (v nabídce pod šipčičkou v rohu) možnost odtranit komentář, ale ten se tak jen přeškrtne a když dokument uložím a otevřu zpětně v MS Word, komentář tam normálně zůstane.


_____________________________________________
Značím jako vyřešené


;o)

Editoval sedlacekdan (1. 3. 2013 19:32:13)

Offline

#2 24. 2. 2013 07:23:38

sedlacekdan
Moderátor
Místo Nehvizdy
Registrace: 21. 6. 2010
Příspěvků: 617

Re: Příjímání změn a mazání komentářů - VYŘEŠENO

Vítejte na fóru,


u mě přijímání změn v dokumentu funguje na celou změnu, (tedy nejen označený blok, ale celý odstavec, který do té změny patří (a můžu mít označeno pouze jedno slovo)).


Zkuste změny přijmout přes volbu Úpravy | Sledování změn | Přijmout nebo odmítnout. V otevřeném dialogovém okně pak zvolíte příslušnou změnu a přijmete.
Dejte sem prosím vědět, zda to funguje.


Píšete o MS, předpokládám, že tedy pracujete s dokumenty .doc, nebo .docx. Zkuste přijímání změn i mazání komentářů v .odt. Jet tam chyba stále?


Předpokládám, že půjde o špatnou kompatibilitu s formáty MS. Můžete ještě vyzkoušet LibreOffice, zda je chování stejné, nebo bezproblémové.


;o)


Linux Mint 16 Petra - Apache OpenOffice 4.0.1
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 24. 2. 2013 23:49:52

narmoria
Člen
Registrace: 20. 2. 2013
Příspěvků: 2

Re: Příjímání změn a mazání komentářů - VYŘEŠENO

Díky za odpověď.

Ano, původně se jedná o úpravu/korektury souborů .doc a .docx z MS Word, které mi jeden autor přeposílá a já je potřebuju doladit.
Zkusila jsem je tedy převézt do .odt - tam mi funguje příjímání změn o něco lépe, tak jak popisujete, po označení třeba jednoho slova, se mi přijme celá změna (třeba jedna řádka, odstavec, atd.). Případně jsem přišla ještě na jeden vylepšovák (přes anglické kolegy), ono to funguje i v původním .doc, ale nesmím nic označovat, jen do daného textu ťuknout pravým tlačítkem myši.
Příjímání přes Úpravy | Sledování změn | Přijmout nebo odmítnout - mi přijde v tomhle případě nepoužitelné, protože upravovaný text obsahuje opravdu hodně velké množství změn a ty jsou v téhle tabulce pod "Přijmout nebo odmítnout" uložené jen pod identifikací data a uživatele, který tu změnu provedl, ke kterému textu se to konkrétně vztahuje nemohu identifikovat (nějaký trik, jak spojit čas  konkrétním textem tam asi není?).

Komentáře už jsem vyřešila. Krom jeho smazání, musím to smazání ještě potvrdit přijmutím změny, ťuknutím na trojúhelníček vloženého komentáře.

Lepší s příjmáním změn už to asi nebude, co? Jestli dobře chápu, je to o funkčnosti openoffice. Na korektury velkých textů (kniha), je to trochu nešikovné. Je problém, že si nemůžu označit změnu jakou chci a jsem odkázaná na příjmání celé změny, tak jak byla v jednom čase vytvořena. Ale co nadělám.

Offline

#4 25. 2. 2013 22:07:00

PetrValach
Člen
Registrace: 24. 5. 2007
Příspěvků: 561

Re: Příjímání změn a mazání komentářů - VYŘEŠENO


Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí