Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 13. 3. 2009 21:58:57

HansH1
Člen
Registrace: 28. 6. 2008
Příspěvků: 14

Hypertextový odkaz na list

Zdravím všechny, mám pojmenované listy D0, D1, D2, D3... a z hlavního listu se potřebuju odkazovat na tyto listy (třeba první buňku v listě D2, to je celkem jedno). Problém je v tom, že když vytvářím hypertextový odkaz a vyberu odkaz v tomto dokumentu - list 2, tak mě pak ten odkaz přesune na buňku D2 v tom hlavním listě. Nikoliv do požadovaného listu. Pomůže někdo jak tohle vyřešit? V úvahu připadá i pojmenování listů 0, 1, 2, 3... ale i v tomto případě je problém stejný.

Názvy listů mají své opodstatnění (čísla aut), proto je potřebuji mít pojmenována takto.

...snad jsem to popsal tak, že se to dá pochopit :-)

Offline

#2 14. 3. 2009 06:19:31

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: Hypertextový odkaz na list

Nerozumiem otázke, lebo teraz som si skúsil pomenovať list "D1", napísal som do bunky v inom liste odkaz = D1.A1 a zobrazilo sa mi to v poriadku. Ako vkladáte tieto odkazy Vy?

Editoval j-pastierik (14. 3. 2009 06:20:30)

Offline

#3 14. 3. 2009 13:05:27

HansH1
Člen
Registrace: 28. 6. 2008
Příspěvků: 14

Re: Hypertextový odkaz na list

Nemyslím odkaz na buňku to funguje bez problémů, ale jde mi o hypertextový odkaz. Odkaz, na který když klepnu, naskočí mi požadovaný list. Něco jako hypertextový odkaz na webu, akorát v rámci dokumentu...

Offline

#4 14. 3. 2009 13:29:40

PetrValach
Člen
Registrace: 24. 5. 2007
Příspěvků: 561

Re: Hypertextový odkaz na list

Tady jsou dvě možnosti:
1. Odkaz pouze na jiný list v dokumentu: klasický hypertextový odkaz, cíl odkazu bude cíl v dokumentu a z navigátoru se vybere list dokumentu; nebo
2. na jiném listě se daná oblast pojmenuje (Vložit - Názvy - Pojmenovat) a z stejným způsobem se z Navigátoru vybere sekce Názvy oblasti a z ní pojmenovaná oblast. Při kliknutí se pak označí jako aktivní první buňka dané oblasti (nejvíc nahoře a nejvíc vlevo).


Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#5 14. 3. 2009 14:20:43

HansH1
Člen
Registrace: 28. 6. 2008
Příspěvků: 14

Re: Hypertextový odkaz na list

Děkuji za pomoc, jak už jsem psal, možnost č. 1 nefunguje, ale vyřešila to možnost č.2 - pojmenování oblastí. Nyní už je vše v pořádku. Děkuji!

Offline

#6 14. 3. 2009 16:34:26

PetrValach
Člen
Registrace: 24. 5. 2007
Příspěvků: 561

Re: Hypertextový odkaz na list

Hm, tak to mě překvapuje. Nevím, čím by to mohlo být. Odkaz na list č. XX nefunguje? Proč?


Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#7 15. 3. 2009 15:23:52

HansH1
Člen
Registrace: 28. 6. 2008
Příspěvků: 14

Re: Hypertextový odkaz na list

Opravdu nefunguje. Používám vezri 3.0. Pojmenuju listy Main, D0, D1, D2, D3. Hypertextový odkaz na D0 funguje (pravděpodobně proto, že buňka D0 neexistuje), ale na D1, D2 ani D3 ne, protože z nějakého důvodu upřednostní buňku v aktuálním listě. V Micro$hitech to funguje, nechápu proč v Calcu ne. Kvůli takové kraviny přeci nebudu přecházet... To pojmenování oblastí sice funguje, ale je to docela zdlouhavé no :-(

Offline

#8 15. 3. 2009 16:35:30

PetrValach
Člen
Registrace: 24. 5. 2007
Příspěvků: 561

Re: Hypertextový odkaz na list

No tak to musíte bohužel přidat v definici odkazu ještě vykřičník a za to buňku na dalším listě, třeba takto: D1!A1. Tím pádem skočíte na list D1 a buňku A1. Zkuste.


Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#9 16. 3. 2009 19:41:36

HansH1
Člen
Registrace: 28. 6. 2008
Příspěvků: 14

Re: Hypertextový odkaz na list

Máte pravdu, jakmile za #D1 přidám vykřičník a A1, tak to funguje. Perfektní, děkuji moc za pomoc!

Jenom mě trošku zaráží, proč to Calc nedomyslí sám, když jako odkaz vyberu nějaký list.

Každopádně už to funguje jak má! Ještě jednou děkuji!

Offline

#10 16. 3. 2009 20:05:44

PetrValach
Člen
Registrace: 24. 5. 2007
Příspěvků: 561

Re: Hypertextový odkaz na list

HansH1 napsal(a)

Jenom mě trošku zaráží, proč to Calc nedomyslí sám, když jako odkaz vyberu nějaký list.

Co to reklamovat jako chybu?
Ale tak tady to vidíte. Proč psát Micro$hit apod. Alespoň já s Microsoft Office v podstatě nemám problémy a podobné ptákoviny neřeším. A to se bavíme o verzi staré skoro deset let. Bohužel, nerad to říkám, ale OOo nedosahuje ani úrovně MS Office XP. A to myslím naprosto vážně. Co takhle Publisher, FrontPage, PowerPoint, Outlook?
Parádně svižný, bezproblémový. OOo? Jedna chyba vedle druhé, pomalý jak pes, archaický vzhled, někdy dost nepochopitelné ovládání. Chápu, že je to projekt, který se neustále vyvíjí, ale to MS Office taky. Ne, opravdu nepodléhejte módě házet špínu na všechno od Redmondu. Předpokládám, že provozujete jeho nejlepší bouchačky, ale radši to tajíte, abyste se nezařadil do sorty "plebsu".


Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#11 17. 3. 2009 15:30:18

HansH1
Člen
Registrace: 28. 6. 2008
Příspěvků: 14

Re: Hypertextový odkaz na list

To ne, proti tomu se musím ohradit. Ooo jsem začal používat v době VŠ, protože měla nejjednodušší export do PDF...Na Ooo se mě líbí to, že je gratis (neberu v potaz, ze cracknutých MS Officů je všude plno) a přesto je použitelný a myslím že se to jenom zlepšuje. Myslím že Excel je vývojově někde jinde jednak proto, že se dělá u X let a taky proto, že mají mnohokráte vyšší badget pro vývoj než v Ooo. Proto Ooo odpouštím nějaké ty chybičky. Bylo by trapné, kdyby byla v softu za 1300,- jedna chyba na druhé. Proti MS nemá vůbec nic, akorát tu komerci. Používám Firefox, Thunderbird a Ooo a jsem spokojen.

Nevím, jeslti má Ooo nepochopitelné ovládání, takové mě připadá spíše ovládání nových Officů. Na těch panelech není nikde nic co by tam člověk čekal...ale je to možná jenom o zvyku... Nepodléhám módě, používám Ooo už 6let, což nepovažuju za módní záležitost.

Offline

#12 17. 3. 2009 15:59:59

PetrValach
Člen
Registrace: 24. 5. 2007
Příspěvků: 561

Re: Hypertextový odkaz na list

Dobrý, je to OT, ale neva, rozumíme si. A souhlasím. Nové officy jsou teda brutus a i ty chystané, no, nevím nevím. Jen si myslím: Používám-li soft, který někdo vyrobil, v ymyslel, vyzkoušel, pak bych měl mít aspoň morální povinnost za něj platit. Komerce je zdravá a dobrá, protože nutí podnikatele být lepší a lepší, aby obstál. To se mi líbí.
Kdyby to nebylo hloupé, snad by stálo dohodit anketu: Jakého jste politického vyznání? Jsem si téměř jist, že většina uživatelů OOo je levicového smýšlení a distribuci a užívání softu zadarmo berou automaticky, jako něco, co být MUSÍ, a proti kvalitním programům, jejichž vývoj je velmi drahý, brojí, protože nemají peníze na jejich zaplacení; proto je radši budou karikovat a ostrakizovat. Je to móda, ale dost blbá móda.


Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí