Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 4. 2. 2013 16:30:35

dunozf
Člen
Registrace: 4. 2. 2013
Příspěvků: 2

Chyba: Toto nie je platný odkaz ( #REF)

Zdravím,
snažím sa vytvoriť jeden súbor, v ktorom by bol sumár z niekoľkých súborov. Na začiatok, na otestovanie, som zobral len jeden súbor s viacerými listami. Vzorce sú jednoduché, je to len kópia bunky z príslušného listu (='file:///D:/a/cb.xls'#$1_2012.$S3), pričom v bunkách je tiež vzorec SUM(niečo;niečo..) a v ďalšom stĺpci je sumár týchto hodnôt. Problém je, že pri niektorých stĺpcoch mi vyskakuje chyba: "Toto nie je platný odkaz" a v bunke je  #REF. V nápovede k danej chybe som sa dočítal toto: "Kompilátor: nelze vyhodnotit název sloupce nebo řádku. Interpret: ve vzorci chybí sloupec, řádek nebo list s odkazovanou buňkou.". Neviem prísť na to, kde je chyba, pretože beriem hodnoty z toho istého súboru aj listu len z iných stĺpcov. Robí mi to len na dvoch stĺpcoch, ktoré sú formátované ako MENA CZK, skúsil som ich preformátovať ako tie, ktoré fungujú správne, ale nepomohlo to. Neviete mi poradiť, ako to odstrániť? Dík.
Zdeno

Offline

#2 5. 2. 2013 19:36:16

sedlacekdan
Moderátor
Místo Nehvizdy
Registrace: 21. 6. 2010
Příspěvků: 617

Re: Chyba: Toto nie je platný odkaz ( #REF)

Vítejte na fóru,

sice píšete, že jste přeformátovával, ale nejsou hodnoty v příslušných buňkách jako text?
Například v práci si z personální databáze nakopíruji hodnoty do calcu, přestože se hodnoty tváří jako číslo, tak je za nimi ještě mezera a přeformátování mi v tomto případě nepomůže. Musím odmazat mezeru za textem, abych mohl s hodnotou pracovat jako s číslem.


;o)


Linux Mint 16 Petra - Apache OpenOffice 4.0.1
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 5. 2. 2013 20:58:04

dunozf
Člen
Registrace: 4. 2. 2013
Příspěvků: 2

Re: Chyba: Toto nie je platný odkaz ( #REF)

Díky za tip, ale kontroloval som to už predtým. Vyskúšal som všetko, čo ma napadlo a nič, tak som to vyskúšal s MS Excelli a čuduj sa svete, tam to fungovalo bez problémov. Chcel som sa mu síce vyhnúť, ale asi si nepomôžem. Pravdepodobne bude nejaký bug v LO.

Offline

Zápatí